Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Régen a férjes asszonyoknak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Régen a férjes asszonyoknak voltak barátnői?

Figyelt kérdés
Egy idős rokonom kiakadt, mert élettársi kapcsolatban “csajos estét” terveztem, hogy micsoda dolog ez. Hogy miután ő férjhez ment l, csak dolgozni járt, meg a férjével volt, meg vezette a háztartás.
2020. nov. 1. 18:11
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
92%

Volt, csak akkor még nem barátnőnek hívták max. :D

Együtt gyúrták a tésztát, főzték a lekvárt, vagy terelték ki az állatokat a legelőre. Közben volt kivel megbeszélni a nap történéseit.

Nomeg mivel több generáció élt együtt, talán nem volt akkora igény arra, hogy az ember másokkal is összeröffenjen. Ott volt anya, apa, nagyi, mindenki. Aztán este kiültek a ház előtti padra a szomszédokkal beszélgetni. Szerintem kimeríti a barátkozás fogalmát.

2020. nov. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Már hogyne lettek volna.
2020. nov. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
83%

Valaki írta itt, hogy nem 1967-et írunk. Hát ez betalált, anyuék pont 1967-ben házasodtak.

Én utána gyerekkoromban nagyon sokszor hallottam, hogy mióta ők házasok, nincs barátnő anyunak, nincs haver apunak, mert csak a család, bla...bla...bla...

Amúgy tényleg, anyámnak soha nem volt egy barátnője sem, lakótelepen laktunk akkor szolgálati lakásban, de le a játszóra is úgy vitt engem és a hugomat, hogy mindenkivel tartotta a távolságot. Soha nem láttam, hogy bárki is a lakótelepről vagy kolleganői közül pl. kávézott volna nálunk.

És erre még büszkék is voltak ám a szüleim:((((

Hát nem azért, de marha boldogok nem voltak ettől sem, szóval valahol ez egy baromi hülye szemlélet volt (csak nálunk, ki tudja?)

Barátnőm korombeli (48 vagyok), hazajött Németországból egy éve a barátnője, és csajos estét tartottak (csajszinak van itthon lakása, oda mentek el, jött egy régi kolleganő is, pizzát hozattak, dumcsiztak). Barátnőm anyja totál kiakadt, hogy hát ő férjnél van, hogy tehet ilyet.

Basszus....

Én meg amikor levizsgáztam adószakértőiből, első örömemben férjemet hívtam fel, utána anyámat. Ez délután volt, mondtam neki, hogy most épp egy kávézó felé tartunk, capuccinózunk egyet a csajokkal így vizsga után.

Hát azt a döbbent csendet a telefonba.....

Szóval szerintem volt baj a fejekben régen.

2020. nov. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Az én szüleim hatvanasok, nekik sincsenek barátaik, max karácsonyi buli munkahelyen vagy évi 2-3 szülinapozás egyetemi barátokkal. Egyetem alatt volt egy barátom, akinek nem voltak barátai, és irigyelte, hogy nekem vannak. Szüleim szerint teljesen normális, hogy 19-21 éves lány ne barátnőzzön, hanem üljön otthon minden nap
2020. nov. 2. 11:03
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Akinek volt rá igénye és lehetőségei, annak a nagyszüleink fiatal korában is voltak barátai. De ma is sok ember van, aki nehezen barátkozik, kevés ideje van közös programokra, vagy nem is tartja ezt annyira fontosnak. Minden korosztályban lehet találni mindkét végletből.
2020. nov. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Ismered azt a nótát, hogy "kiültek a vénasszonyok a padra, a padra...". Szomszédokkal jóban voltak régen az asszonyok.
2020. nov. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
87%

Kissé csodálkozom, én is hatvanas vagyok, nekünk mindig voltak barátaink. Együtt jártunk nyaralni, együtt szilvesztereztünk, együtt ünnepeltünk születésnapot, évfordulókat. Együtt sütögettünk a kertben, együtt jártunk színházba, kirándulni. A férfiak együtt jártak horgászni, hegyet mászni, gombászni, ameddig nem voltak itthon, mi nők, csajos bulikat szerveztünk.


Nem is értem a kérdést. Mondom, én 60-as vagyok, de a szüleim is intenzív társadalmi életet éltek. Minálunk mindig tele volt a ház, gyerek koromban is. Hétvégén télen síelés, szánkózás, nyáron fürdés a folyónál, utána közös vacsora, aztán nagy kanaszta partik hajnalig.

2020. nov. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Már hogyne lettek volna.

Nem ismerős a klasszikus, hogy amíg a férfiak dolgoztak a földeken, addig az asszonyok a fonóban csacsogtak és ment a pletyka? Nyilván ez nem "csajos este", mert dolgoztak is közben, de voltak barátnők.

2020. nov. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy volt annak, aki szerette a társaságot. Faluban az volt a facebook, hogy kiültek nap végén a padra, vagy télen összeültek szőni-fonni-hímezni, és pletykáltak, tehetősebbek meg bálokba, színházba, operába jártak férjükkel vagy társalkodónővel vagy vacsorákat, művészeti esteket tartottak és ott csinálták ugyanezt.


Juli néni, Kati néni

-letye-petye-lepetye!

üldögélnek a sarokba,

jár a nyelvük, mint a rokka

-letye-petye-lepetye!


Bárki inge, rokolyája

-letye-petye-lepetye!

lyukat vágnak közepébe,

kitűzik a ház elébe

-letye-petye-lepetye!


(Weöres Sándor: Pletykázó asszonyok)

2020. nov. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Persze hogy voltak

Nagymamamnak is voltak csak abban az idoben ferjes asszonynak nem volt illo eljarni szorakozni a ferje nelkul (bar en ezzel nem latok bajt)

Anyukamnak is voltak sot a mai napig vannak sokat talalkozik veluk o 53 eves

Az en exem kijelentette hogy nem mehetek fel pestre vasarolni baratnokkel (30 kmre laktunk)

Ez 2020ban volt 😅

2021. márc. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!