Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szeretnénk ha a lányunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnénk ha a lányunk kevesebb időt töltene mobilozással, de ezt megnehezíti hogy a férjem is éjjel-nappal is a mobilját nyomkodja. Korlátozhatom az ő idejét is? Ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

A nagyobbik lányunk iphone-ján beállítottuk a Képernyőidő programot, de azóta folyamatos hiszti meg ellenkezés van. A fő érve az, hogy az apja is rengeteget lóg a mobilján.


Alapvetően próbáljuk racionális elvek mentén nevelni, tehát a "mert apád már felnőtt", nem állja meg a helyét, próbáltuk azzal magyarázni, hogy a munka miatt, stb. Aztán megnéztem a férjem telefonján a képernyőidőt és elszörnyedtem,

átlagosan napi 6 óra amiből 2 óra social media és 1.5 óra játék.


Hozzá kell tenni ő egy igazi "kocka", és tényleg 5 percenként jön vmi értesítés, vagy megnéz vmit, de pl. a social media az egy pótcselekvés, és a játéknál is eltölthetné hasznosabban az időt


Felvetetettem, hogy az ő mobilján is állítsuk be a képernyőidő programot de olyan rosszul reagált rá hogy eléggé meg is bántott. Meg terelt, nem nagy ügy, meg majd kevesebbet csinálja, stb. Hiába beszélünk róla eltereli a problémát.

Egyébként napi 30 perc Közösségi média és 30 perc játék van beállítva a lányunk telefonján, ezt szeretném beállítani a férjemnek is. Szerintem ennyi bőven elég bárkinek.

Lehet én rontottam el? Mások is kiakadnának ezen? Most jobb lenne, ha azzal nyaggatnám h menjen el pszichológushoz? Nem lenne egyszerűbb beállítani egy időkorlátot aztán kész?


2020. okt. 28. 11:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
77%
"de közben semmit nem tesz ellene önként, és azt se hagyja, hogy mások segítsenek neki." - eszerint mégsem akarja komolyan a változást, ez ennyi. Valszeg a mostani élete izgalmasabb, mint amilyenné válna.
2020. okt. 29. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Megértem a problémádat, de a te görcsös, erőszakos viselkedés csak ront rajta. És az is látszik, hogy a függőséggel, szenvedélybetegséggel kapcsolatban nem sok rálátásod van. Na most a férjed: ő maga is fel kell, hogy ismerje, hogy ez a dolog nem jó, és neki magának is gondot okoz. Szerinted ez megtörtént, hát valőjában még nem, tudja, hogy ez nem jó, de neki ez így jó. Csak neked bólogat, hogy ne izélgesd... De még nem jutott oda, hogy. Tehát minden függőség: első lépés belátni és felismerni, hogy baj van. Második: önként, magától segítséget kérni. Ez nem ugyanaz, hogy te látod, hogy segítség kell, és megmondod a tutit, apa meg bólogat és csinálja... Nem azonos a kettő, és ezért vagy erőszakos
2020. okt. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
8as vagyok, kérdező válaszolnál légyszi? A gyerek tanul rendesen, végez házimunkát, rendet tart a szobájában és a baráti kapcsolatai is rendben vannak? Tehát a mobilozás megy bárminek is a rovására?
2020. okt. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
47%

#12

Nyilvan lehetet volna maskent kezelni, pl megkerdezni a lanyat h o mennyit tart fairnek nek csak hasrautni vagy egyeztetni elobb a ferjjel ugyanakkor a kerdezonek jo szandekai vannak es nem hiszem h ez nem lenne megbeszelheto egy hazassagban. Viszont egy kozeli intim kapcsolatban sztem konnyebb elfeljteni a másik hatarait es valamilyen szinten nem figyelembe venni az erzeseit uh lehet ez tortent itt is.

2020. okt. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

13-as,


mint ahogy írtam valahol feljebb, már most meglátszik a lányom jegyein h kevesebbet mobilozik. a szeptembert olyan rossz jegyekkel indította (illetve egyéb problémák is voltak) hogy kb 1 hónapja vezettük be ezt a képernyő idő programot és azóta tényleg javult a helyzet.

szobájában nem tart rendet (létezik egyáltalán olyan tizenéves aki rendet tart?) és a házimunkában is csak akkor segít, ha 15-ször megkérem.. viszont mondjuk most már meg tudom mondani neki, hogy ha megcsinálja ezt-azt, vagy rendet rak, akkor plusz időt kap a mobilozásra (ezt lehet külön engedélyezni)


nyilván örülnék, ha magától segítene, de őszintén szólva, mióta nincs a nonstop mobilozás, többször jön magától. ja és arról nem is beszélve, hogy nem lehet úgy takarítani, h 3 percenként írnod kell valakinek. lehet persze, de a 20 perces házimunka 2 órás lesz. és akkor a tanulásról, ami meg egy folyamatos koncentrációt igénylő dolog, ne is beszéljünk.

2020. okt. 30. 14:10
 16/26 A kérdező kommentje:

Mondjuk annyi fejlemény van, h a férjem ma reggel odajött h talán mégis igazam van. Ugyanis éjszaka hajnali 3ig mobilozik és nem tud aludni tőle. És szeretné ha segítenék neki kicsit leszokni.

10 perc múlva megint a mobilját nyomkodja. Mikor kikapom a kezéből már megharagszik rám, mintha elfelejtette volna amit előtte mondott.

Most őszintén, akkor hogy segítsek neki? A pszichológus az az utolsó utáni dolog, tehát sztem előbb tudom kikapcsoltatni az internetet mint h ő pszichológushoz menjen.

2020. okt. 30. 15:50
 17/26 anonim ***** válasza:

Rendben, így értem a problémát. Akkor viszont ezzel kell indokolni és egyezséget kötni, hogy akkor mobilozhat, ha megcsinálta a dolgait.

Szerintem vedd el tőle és csak akkor add vissza, ha mindent megcsinált.

2020. okt. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Ezt gondolom a lányomra írtad. Elvenném szívesen, de abból még több a hiszti. Plusz van h kell neki pl. a tanuláshoz. Meg hát nemtom, megvacsorázunk, el kéne mosogatni, de előtte mindig vegyem ki a kezéből?
2020. okt. 30. 16:18
 19/26 anonim ***** válasza:

A vacsora közbeni mobilozást én mondjuk alapból tiltanám, szerintem az a bunkóság egyik tetőfoka.

Olyat is tudsz egyébként beállítani, hogy csak bizonyos applikációkat tudjon elérni. Tehát a tanuláshoz szükséges appokat használhatja, de a közösségi média le van tiltva

2020. okt. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Olyat is tudsz egyébként beállítani, hogy csak bizonyos applikációkat tudjon elérni. Tehát a tanuláshoz szükséges appokat használhatja, de a közösségi média le van tiltva


Pontosan. Ez a lényeg, erre való a Képernyő idő alkalmazás. Minden Iphone-on van. Ezt írtam a kérdés legelején, hogy csak a közösségi média és a játék van letiltva.

2020. okt. 30. 16:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!