Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szeretnénk ha a lányunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnénk ha a lányunk kevesebb időt töltene mobilozással, de ezt megnehezíti hogy a férjem is éjjel-nappal is a mobilját nyomkodja. Korlátozhatom az ő idejét is? Ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

A nagyobbik lányunk iphone-ján beállítottuk a Képernyőidő programot, de azóta folyamatos hiszti meg ellenkezés van. A fő érve az, hogy az apja is rengeteget lóg a mobilján.


Alapvetően próbáljuk racionális elvek mentén nevelni, tehát a "mert apád már felnőtt", nem állja meg a helyét, próbáltuk azzal magyarázni, hogy a munka miatt, stb. Aztán megnéztem a férjem telefonján a képernyőidőt és elszörnyedtem,

átlagosan napi 6 óra amiből 2 óra social media és 1.5 óra játék.


Hozzá kell tenni ő egy igazi "kocka", és tényleg 5 percenként jön vmi értesítés, vagy megnéz vmit, de pl. a social media az egy pótcselekvés, és a játéknál is eltölthetné hasznosabban az időt


Felvetetettem, hogy az ő mobilján is állítsuk be a képernyőidő programot de olyan rosszul reagált rá hogy eléggé meg is bántott. Meg terelt, nem nagy ügy, meg majd kevesebbet csinálja, stb. Hiába beszélünk róla eltereli a problémát.

Egyébként napi 30 perc Közösségi média és 30 perc játék van beállítva a lányunk telefonján, ezt szeretném beállítani a férjemnek is. Szerintem ennyi bőven elég bárkinek.

Lehet én rontottam el? Mások is kiakadnának ezen? Most jobb lenne, ha azzal nyaggatnám h menjen el pszichológushoz? Nem lenne egyszerűbb beállítani egy időkorlátot aztán kész?


2020. okt. 28. 11:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudni hogy vetetted fel uh nehez erre valaszolni. Szerintem is fontos jo peldat állítani,a gyerekek hamar rajonnek ha bort iszol de vizet predikalsz es maris oda a hitelesseged.

Szerintem ezt a ferjed is belatna ha nem lenne kepernyofuggo. Talan azt lehetne hogy bizonyos helyeken es idokben csaladi képernyőstop van. Pl kirándulás, csaladi program, kozos ebed/vacsora. Vagy akar bizonyos napokon,es helyette valami mast pl hetfo csaladi tarsasjateknap, de masnap kicsit tobb a kepernyoido.

2020. okt. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Amugy az egy ora kepernyoido szerintem keves lehet, a lanyod koratol fuggoen. Plusz tudod egyáltalán mit csinal? Ha mondjuk kontentet lehet pont az egyetlen olyan dolgot veszed el tole ami buszkeseggel tolti el. En a helyedben megkerdeznem hogy mennyi lenne szerinte a realism
2020. okt. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
"Lehet én rontottam el? Mások is kiakadnának ezen? Most jobb lenne, ha azzal nyaggatnám h menjen el pszichológushoz? Nem lenne egyszerűbb beállítani egy időkorlátot aztán kész?" - kérdező, biztos, hogy te rontottad el... mégis hogy képzelted azt, hogy korlátozhatod a párodat bármiben is? Te hogy vissselnéd, ha a párod akarna korlátokat szabni neked?
2020. okt. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Én elég kevésnek érzem ezt a 30 percet. Anno nekem is ennyit engedtek a szüleim számítógépezni, és teljesen ki voltam borulva, hogy soha nem tudtam senkivel normálisan MSN-ezni, mert rohanni kellett, meg lesni az órát. De most is nagyon kiakasztana, ha nem tudnék válaszolni valakinek, amikor én szeretnék.


De ez függ attól, hogy milyen típus a lányod. Ha alapból is magának való, akkor nem olyan gond, de ha ez a tipikus társasági, "kemény mag", akkor ez nagyon tud fájni.

Szerintem inkább azt kellene elérni, hogy mozduljon ki, csináljon több programot. Akár valami új hobbi, vagy a családdal, szakkör, edzés.

2020. okt. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

A fél órát magamból indultam ki, de valóban, lehet hogy kevés lehet. Egyébként a messenger és társai ebben nincsenek benne, csak az ilyenek mint facebook, instagram.. a messengert meg az üzenetküldést már csak azért se állítottuk be mert bármikor sürgősen szükség lehet rá. Szóval ha valakivel egész éjszaka chatelni akar, hajrá, én is voltam gyerek (mondjuk akkor még csak sms-ezni lehetett) :) ami engem zavar az a kényszeredett pótcselekvés szintű facebook, insta, stb nézegetés, meg a 800 fajta youtube csatorna amiknek a színvonala, őszintén szólva, nem tetszik. Ha ő gyártana tartalmat, akkor erről már beszéltem vele, hogy nem ellenezném, arra kapna időt biztosan.


Az a baj, hogy akkor mi a határ? 1 óra? De akkor se tartom normálisnak hogy valaki 6-7 órát a mobilján üljön. Lehet maradi vagyok, de ez engem egyszerűen zavar. Erről próbáltam a lányommal is meg a férjemmel is beszélni.


És igen, hiába vetem fel a társasjáték estet, vagy h menjünk kirándulni, se ő, se az apja nem hajlandó ilyesmire ha helyette játszhatnak a mobilon vagy a gépen.. Kirándulni még csak-csak elmegyünk néha.. De nem szervezhetek programokat a hét minden napjára.


Ami még pluszban érdekes, hogy persze közben meg bármennyire is hisztizik a lányom azért mióta bevezettük ezt a képernyő idő korlátot többet van kint a levegőn, elővette a görkoriját, spmár most meglátszódik a jegyein és elkezdett néhány új hobbit is.. ő ilyen igazi örökmozgó típus csak eddig leszívta h 5 mpenként pittyegett a telefonja.

2020. okt. 28. 12:20
 6/26 A kérdező kommentje:

"mégis hogy képzelted azt, hogy korlátozhatod a párodat bármiben is? Te hogy vissselnéd, ha a párod akarna korlátokat szabni neked?"


Azért aki élt már házasságban az tudja hogy akarva akaratlanul is korlátozzuk a másikat és lemondunk dolgokról a másik kedvéért. De nem értem ebben hol van a rossz akarat. Ő is beismerte hogy ez probléma, és hogy szeretne leszokni, miért nem engedi akkor hogy segítsek neki?

Ha valaki le akr szokni a cigarettáról, akkor az első lépés h kidobja, nincs folyton ott a zsebében h ott legyen a kísértés.. nem értem h akar valaki leszokni ha egyszer nonstop ott a kisértés holott technikailag már lehetőség lenne ezeket lekorlátozni.

2020. okt. 28. 12:28
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

#5

Nem ismerlek titeket de ha szeretnel valtozast azt sok modon elerheted. Pl beszelhetsz a ferjeddel h kevesled a csaladi idot. Vagy éppen a kettes idot. Ha nem mukodik a tarsasjatek (egyebkent ne monopolyban es tarsaiban gondolkodj annyi szuper izgi tarsas van), akkor talaljatok egy videojatekot amit egyutt tudtok jatszani (meg lehet kerdezni a parodat h o mit javasol). Vagy találni egy sorozatot amit egyutt neztek. A valtozas sosem konnyu de nincs lehetetlen csak tehetetlen.

Ha parod kocka akkor nezze meg steamen mi elerheto. Mysterium szuper tarsas de lehet egymassal online is jatszani. Ez csak egy pelda de tudnek meg 10 mas tarsast mondani ami szorakoztato mindenki szamara, es ezek egy része online is elerheto.

2020. okt. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

A gyerekek nem szóból tanulnak, hanem a szüleik példájából. Ha apuci is folyamatosan kockul akkor egyszerűen nem várhatod el a gyerektől, hogy ő ne csinálja. Miért is ne csinálja? Hát mert csak. Ha apuci is úgy gondolja, hogy a kislánynak kevesebbet kéne mobilozni, akkor mutasson példát, de van egy olyan érzésem, hogy nem gondolja úgy :D

Amúgy ha a feladatait rendesen ellátja, tehát tanul, rendet tart a szobájában, végez házimunkát, akkor a szabadidejében hadd csináljon azt amit akar.

2020. okt. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

"Azért aki élt már házasságban az tudja hogy akarva akaratlanul is korlátozzuk a másikat és lemondunk dolgokról a másik kedvéért." - Kérdező, hát nem tudom, mi 23 éve boldogítjuk egymást a párommal, de nálunk az ilyesmi mindkét oldalról elképzelhetetlen lenne. És nem abban leljük örömünket, ha a másikat bármiben is önkorlátozásra eröltetjük. (egyébként valszeg gyerekként se tűrném a szülőtől.)


"Ha valaki le akr szokni a cigarettáról, akkor az első lépés h kidobja, nincs folyton ott a zsebében h ott legyen a kísértés.. " - ebben sem értünk egyet, az, hogy nem gyújtok rá, az csak a szabad döntésem eredménye lehet. Tehát, ha le akarnék szokni, mindig lenne ithon legalább 1 doboz cigi.

2020. okt. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

"Tehát, ha le akarnék szokni, mindig lenne ithon legalább 1 doboz cigi."


Egy doboz cigi ami 5 percenként pittyeg, h szívj el lécci...


Én értem h ennek saját szabad döntésnek kell lennie, de ha az adott ember tisztában van vele hogy ez neki nem jó, szabad döntése h abbahagyja, és ezt hangoztatja is, mindeközben a saját lányát is erre (próbálja) nevelni, de közben semmit nem tesz ellene önként, és azt se hagyja, hogy mások segítsenek neki. Ez a helyzet nálunk.

2020. okt. 28. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!