Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » 2 éves gyerekkel elválni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 éves gyerekkel elválni? Rossz apa lennék?

Figyelt kérdés

A feleségemmel nagyon megromlott a viszonyunk a gyerek óta. Előtte nem volt sok gondunk, igazából jó volt a kapcsolatunk. A terhessége alatt is végig jó volt minden, viszont a szülés után elkezdett megromlani. Igazából kiábrándultam belőle, mert egyszerűen lusta és igénytelen. Nem, nem volt szülés utáni depressziója, most sincs, egyszerűen eddig nem láttam meg ezt az arcát. Alapból osztoztunk a házimunkán, mindig én főztem, viszont a baba után munkahelyet váltottam, egy jobban fizető állásom lett, ami miatt a beosztásom is más lett, 12 óráztam sokszor, de egyszerűen fárasztó volt arra hazaérni hogy mosatlan edények és rendetlenség van mindenhol, és nekem döntenem kellett hogy akkor vagy a gyerekkel vagyok még egy kicsit, aztán rendet rakok és későn fekszem, vagy akkor úgy hagyok mindent.. Ha nem főztem nem volt kaja, a feleségem rendelgetett és nem olcsó helyekről... Pihenőnapomon végig a gyerekkel voltam, ő meg a kanapén nyomogta a telefont és eljárkált otthonról... Hétvégén is. Vagy munkában voltam, vagy otthon gyerek és házimunka. Kezdtem nagyon feszült lenni, így semmi szex nem volt utána, amit ő a fejemhez is vágott.

Augusztus elején eljöttem otthonról, mert elég ebből. Pont eljöttek az albérlőim, eljöttem. Nyugodtabb vagyok mint valaha, a gyerekem hiányzik de pihenőnapomon hazajárok hozzá természetesen. De rá kellett jönnöm, én nem bírok a feleségemmel élni. Csalódtam benne és idegesít. Beszéltem vele ma, kijelentette hogy nem fog megváltozni és nem fogja meghajtani magát... Neki nincs baja azzal, ha a mosatlan edények napokig állnak a mosogatóban. Kapott szülinapjára egy mosogatógépet is, nem akarja használni. Reménytelen. De tegyem tönkre máris a gyerekem életét 2 évesen, hogy elválok az anyjától? Mit tegyek? Sehogy sem jó!


2020. aug. 15. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
15%

*A terhessége alatt is végig jó volt minden, viszont a szülés után elkezdett megromlani. Igazából kiábrándultam belőle, mert egyszerűen lusta és igénytelen.


Szép kamut állítottál össze, és hamar buktattad magad.:DD

2020. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

"Pihenőnapomon végig a gyerekkel voltam, ő meg a kanapén nyomogta a telefont és eljárkált otthonról... Hétvégén is. Vagy munkában voltam, vagy otthon gyerek és házimunka. Kezdtem nagyon feszült lenni, így semmi szex nem volt utána, amit ő a fejemhez vágott."

Ez a mondat nagyon tetszett, ezért szoktak a nők is elmenekülni a nők egy idő után a szex elől. :D


Egyébként ha ilyen trehány, én sem maradnék vele. Alapvetően eltér a tiszta, rendes otthonról alkotott képetek, ami csak még nagyobb szakadékot képez közöttetek. Csak azt nem értem, hogy előtte ezt hogy nem láttad???

2020. aug. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

*Egyébként ha ilyen trehány, én sem maradnék vele.


Aki ilyen, az gyerek előtt is ilyen:)

2020. aug. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Gyerek előtt jóval kevesebb volt a házimunka, a takarítás és mosás, ami gondolom neki is belefért az idejébe, így nem volt érezhető hogy ilyen trehány. Most szembetűnőbb.


Aki kamunak gondolja a kérdést, az inkább ne is válaszoljon.

2020. aug. 15. 16:17
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
Legalább benned merülnek fel kétségek, van lelkiismereted és ez tetszik. A kisgyermekes anyák, amikor válásról írnak itt, soha egy pillanatra eszükbe sem jut a gyerekük sorsa, mindig csak saját magukra gondolnak.
2020. aug. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
A gyerek életét nem teszed tönkre. Sokkal nagyobb trauma az, ha olyan szülőkkel nő fel, akik nem szeretik és nem figyelnek egymásra. Ha még nem is ölitek egymást (bár az is eljöhet), nem egészséges állandó feszültségben, elégedetlenségben élni.
2020. aug. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

A #6 válaszolóval értek egyet. Nagyon igaz mondás, hogy egy gyereknek annál nincs jobb, mint egy jó család, de annál nincs rosszabb, mint egy rossz család. A gyermek még mindig jobban jár, ha az anyja egyedül neveli fel, mint ha azt érzi, hogy otthon állandó a feszültség. Épp attól vagy jó apa, hogy őt nem teszed ki ennek.


Egyébként pedig az első terhesség hormonális hatásai néha válthatnak ki tartós és jelentős személyiségváltozást a nőkben. Neorológiai kutatások szerint a nők agyában hosszú távú, a szülésen is túlmutató, akár egész hátralévő életre szóló változásokat is idézhet elő egy terhesség. Jelentősen megváltozhatnak a beállítódásaik, átalakulhat az értékrendjük. Félelmetes, de aki megnősül és gyermeket vállal, annak ezt a kockázatot fel kell vállalnia.

2020. aug. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Talán nem kellett volna olyan munkát vállalnod, ami mellett csak este érsz haza. Mikor megszületett a lányom, én is alig vártam, hogy hazajöjjön a férjem, hogy tudjak valamit csinálni a gyerektől. Esténként meg hajnalban is fel kellett kelnem hozzá.
2020. aug. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Estére érek haza, de minden másnap otthon vagyok ;)
2020. aug. 21. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!