Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hisztek a házasságban?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hisztek a házasságban?

Figyelt kérdés

Egyre több történetet hallok válásról, huszonévesekért kidobott feleségekről stb.

Magam is komoly párkapcsolatban élek de ha a házasságra gondolok megrémülök.

Miért hisztek vagy miért nem hisztek a házasságban?


2020. jún. 23. 10:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a házasság nem hit kérdése. A házasság vagy van, vagy nincs, ebben nem lehet hinni. A kérdés csak az, hogy milyen és működik-e? Az pedig csakis az adott kapcsolatban/házasságban élők felelőssége, nem az egész intézményé. Egyetértek pár korábbi hozzászólóval, a házasság mágikusan nem fog sem megoldani, sem tönkretenni semmit, ez csak egy közösségileg is elismert párkapcsolati forma, amit működtetni és karban tartani annak kell, aki benne él. Szerintem a házasság egy (jó) kapcsolat esetében csak a pont az i-re, ami megkoronázza az egészet. Nekem fontos volt, hogy ne csak pasim-csajom kapcsolatban éljem le az életem, 40 évesen is csak mint a "barátom" utaljak a kedvesemre, de őszintén a szemantikát leszámítva tényleg nem változott semmi miután férjhez mentem. És szerintem ez így is van rendjén, ha változik bármi az esküvő után, akkor ott vagy előtte, vagy utána, de valami nagy gáz van.
2020. jún. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Igen, 19 éve hiszek benne és nekünk párommal be jött. Semmi plusz és semmi riasztó nincs benne mint egy együtt élésben

F

2020. jún. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem hitnek nevezném, de igen, én fontosak tartom.

"Egyre több történetet hallok válásról, huszonévesekért kidobott feleségekről stb."

Én is egyre több történetet hallok utcára kidobott, megvert, láncon tartott kutyákról. De ez nem jelenti azt, hogy az állattartás egy rossz dolog. Csak sajnos egyre többen vannak, akik alkalmatlanok rá. nyilván a házastársunk nem egy állat, csak azt próbáltam ezzel mondani, hogy ugyanúgy elköteleződés mind a kettő és sajnos vannak, akik nem tudnak felelősséget vállalni a döntéseikért, elköteleződésük mellett.

2020. jún. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Sajnos már nem. A gazdasági érdekközösség részében hiszek, az valóban egy életre összeköti az embereket, akkor is, ha már mást szeretnek.
2020. jún. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
57%

Mai világ olyan gyorsan változik, hogy egy fiatalnak több átképzése is lesz a munkában eltöltött 40 éve alatt... Illetve 1 nap alatt több inger ér minket, mint a szüleinket érte egész életük alatt.


De ezek után, haláláig kitart egyetlen ember mellett, akit 20onévesen választott? Inkább ellene fogadok, mint mellette.

2020. jún. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem, nézve a válási statisztikákat...
2020. jún. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. jún. 24. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Én hiszek a hàzassàgban és az örök szerelemben is❤️ 34 évesen, extra sok tapasztalatom még nincs, de egyszerűen mindketten érezzük a férjemmel, az első naptól, hogy összetartozunk. Egyre jobban és jobban szeretjük egymàst, 2 hónapja fogadtunk örökbe közösen egy kutyàt❤️ Mi tudjuk, hogy együtt éljük le az életünket, olyan boldogan, vagy még boldogabban, mint az elmúlt 10 közös évet😊
2020. jún. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!