Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti "hisztek" még magában a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti "hisztek" még magában a házasságban? Szeretnétek házasságban élni, vagy teljesen felesleges?

Figyelt kérdés
Férfiak és nők véleményére egyaránt kíváncsi vagyok, hogy hogyan látják ezt a kérdést. Egyre több embertől hallom azt, hogy nem akar/nem fog megházasodni, mert minek, csak egy papír, nem ezen múlik a boldogság és egyébként is ha kiderül, hogy mégse illenek össze, nem kell a válással vesződni, mindenki mehet a saját dolgára. Ti mit gondoltok (akár házasok vagytok már, akár nem)? A nemeteket is írjátok oda légyszi.
2014. okt. 31. 17:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%

Én szeretnék majd házasságban élni, és nem szeretném elsietni a dolgot. Ahhoz akarok hozzámenni, akibe igazán szerelmes vagyok, akivel le akarom élni az egész életemet. Lehet, hogy naivnak tűnök, de nyilván azért gondolom ezt így, mert a szüleim példája van előttem. A mai napig szüntelenül szeretik egymást, nem untak egymásra, ég a tűz közöttük, pedig már 25 éve házasok. És ha nekik sikerült, akkor miért ne sikerülhetne nekem is, vagy akárki másnak. A legtöbb válásnak olyan oka van, ami egy kis valódi odafigyeléssel még a házasságkötés előtt kiderülhetett volna. Szerintem.

20L

2014. okt. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%

Egyre több ember gondolkozik rosszul, maradjunk ennyiben.

A házasság nem papír. Az anyakönyvi kivonat a házasság tényének jogi igazolása. A boldogság nem ezen múlik, valóban. De ezer más dolog igen.

Nekem fontos a házasság, és az, hogy jogilag is felvállalom a páromat, nem csak összecsapódtunk, mint a lovak az istállóban. Rendezett körülmények között szeretnék élni, nem csak "barátnő" státuszban.


Nemsokára férjhezmegyek.

2014. okt. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Igen, számomra fontos, nem csak a papír, mindamellett, hogy a boldogság tényleg nem ezen, hanem a két emberen múlik. És igen, pont ez a hozzáállás a gond, hogy ha baj van, akkor nem megoldani akarják a párok, hanem inkább mindenki mehet a saját dolgára.

30 N, aki férjnél van

2014. okt. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Nem a házasság intézményével van a gond hanem az emberekkel. Én hiszek a házasságban, de a jól működő házassághoz két egymáshoz illő fél kell és egy rakás szerencse, hogy egymásra is találjanak. Én szeretnék házasságban élni, de ha nem találok olyat akivel egymáshoz illünk akkor inkább maradok agglegény.
2014. okt. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

Nem felesleges. Ugyan en egyszer mar elvaltam es ujrahazasodtam, ettol fuggetlenul hiszek benne.

26/N

2014. okt. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%
Én hiszek. Házasságban élek több, mint 5 éve. Előtte 5 évig csak simán együtt éltünk...szóval nem kapkodtuk el, és ezt nagyon ajánlom mindenkinek! Valóban nem azon múlik egy párkapcsolat boldogsága, hogy házasok-e a felek vagy sem. De ha szeretitek egymást..ha egymás nélkül nem tudjátok elképzelni az életeteket, akkor miért ne házasodnátok össze? Nem csak egy darab papírról van szó. Nem csak jogi ügyről... Sokkal inkább elkötelezettségről. És valóban...mennyivel szebb, jobb érzés valakinek a felesége lenni...mint az élettársának vagy barátnőjének....... 29/nő
2014. okt. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

Hiszek. Ha a papirt csak jelkepnek nezzuk, en akkor is buszke vagyok arra, amit jelkepez...

Lassan 2 hete lesz, hogy megkertem a Kedvesem kezet, orulok, hogy igent mondott!

30/F

2014. okt. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%
Én nem hiszek. Soha életemben nem fordult meg a fejemben, hogy ez fontos lenne. Az emberek és a kapcsolatokat a minőségük alapján ítélem meg, számomra nem ér kevesebbet egy 6 éves párkapcsolat egy 6 éves házasságnál. Egyetlen különbség az, hogy a papír jogi háttér, ami egy esetleges válás esetén jól jöhet, de én alapból nem maradnék olyan kapcsolatban, vagy mennék hozzá olyanhoz, akivel kapcsolatban megfordul a fejemben, hogy nem maradunk együtt. Nincs szükségem "kivonulási tervre". A templomokat úgy utálom, hogy agyvérzést kapnék, ha be kellene lépnem, annak pedig nem érzem túl nagy varázsát, hogy odaálljak egy idegen elé, és azt mondjam neki, együtt akarok élni a párommal. Azt neki mondom, személyesen. Senki másnak nincs hozzá köze, a kettőnk dolga. A legtöbb házasság egyébként is képmutatás. Az emberek csalják egymást, vagy elhidegülnek egymástól, csak játsszák a társadalom által elvárt férj/feleség szerepeket. Akik szeretik egymást, azok házasságon kívül és belül sem tudnak többet nyújtani egymásnak. A párom bármikor elvenne, ha szeretném. Egyenlőre egyáltalán nem érzem fontosnak, nincs számomra eszmei értéke. Ha egyszer bármilyen hasznunk lesz belőle - pl kedvezményesebb lakásvásárlás - akkor lesz polgári esküvő, mert akkor van értelme. Mivel számomra semmit nem jelent az a papír, félni sem félek tőle, nem elköteleződési problémáim vannak. De egyébként csak azért, hogy bizonygassak valamit, ami amúgy is egyértelmű, nem fogok férjhez menni. 30N
2014. okt. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%

Én hiszek a házasságban, és abban, hogyha a hozzánk illő párt választjuk, megismerjük és úgy megyünk az anyakönyvvezető elé, az élethosszig kitartó boldog házasság lesz megcsalás, és egyéb nélkül. Ehhez az is hozzátartozik, hogy egyik fél se játssza meg magát, és ne alakoskodjon a kapcsolat folyamán csak hogy jó benyomást tegyen a másikra, hanem magát adja. (Igen, ehhez olyan párt kell választani aki ebben is partner:)


Tinikorom óta úgy gondoltam, szeretnék házasságban élni. Nem csak valakinek a barátnője lenni, hanem hivatalosan egymás hozzátartozóivá válni, karikagyűrűt viselni, a férjemként bemutatni, a nevét viselni (nem né formában) stb...


Rövid ideje vagyunk házasok a férjemmel, és úgy állunk hozzá mindketten, hogy mindig együtt leszünk, mert másképp nincs értelme egyáltalán nekifogni a dolognak.

Ha CSAK az érdekelt volna, hogy elvegyenek, hozzámentem volna első pasihoz aki megkért, de nem ez történt.


Aki azért nem házasodik, mert jaj, sokan elválnak, szíve joga, de csak mert mások elválnak, még nem biztos hogy mindenki el fog.:)

2014. okt. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én hiszek benne, és szerencsére a férjem is, de azt is megértem, aki nem hisz benne. Számunkra az esküvőnk óta a válás, mint opció megszűnt létezn. Csak az maradt, hogy meg kell oldani a gondokat valahogy.


Azokat is megértem, akik nem hisznek benne. Mondjuk én régen úgy gondoltam, hogy a házasság jó dolog, mert rendezi a pár között a jogi dolgokat, és egy család leszünk. Az eljegyzésünk, illetve a házasságkötésünk óta viszont már úgy érzem, hogy ez tényleg az elköteleződésnek egy magasabb foka. Ennél nagyobb elkötelezettséget csak a gyerek jelent szerintem.


Rendben van az is, ha valaki nem akar házasodni, én viszont örülök, hogy jogilag is "egy kalap alá vagyunk véve" és közösen érjük el a céljainkat.

2014. okt. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!