Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti "hisztek" még magában a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti "hisztek" még magában a házasságban? Szeretnétek házasságban élni, vagy teljesen felesleges?

Figyelt kérdés
Férfiak és nők véleményére egyaránt kíváncsi vagyok, hogy hogyan látják ezt a kérdést. Egyre több embertől hallom azt, hogy nem akar/nem fog megházasodni, mert minek, csak egy papír, nem ezen múlik a boldogság és egyébként is ha kiderül, hogy mégse illenek össze, nem kell a válással vesződni, mindenki mehet a saját dolgára. Ti mit gondoltok (akár házasok vagytok már, akár nem)? A nemeteket is írjátok oda légyszi.
2014. okt. 31. 17:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én 36 éves vagyok,négyszer voltam menyasszony,de mindig visszatáncoltam.Nem éreztem egyikkel se azt,hogy le tudnám élni vele az életem.Most találtam meg a másik felem,jövő hónapban férjhez megyek:)
2014. okt. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%

...vagy visszatáncolsz ötödször is!

(Már csak megszokásból.)

2014. okt. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
49%
Én ezzel mindig úgy voltam, hogy a házasság felesleges. Tényleg nem egy papír vagy egy gyűrű dönti el 2 ember viszonyát egymáshoz. De hál isten a korosztályom ilyen szemptonból hasonlóan gondolkodik, nem álomvilágban meg amerikai vígjátékokban élünk, hogy templom aztán örök boldogság. Gondok mindig lesznek, ha meg akarják beszélni a felek akkor megoldódik, ha nem akkor nem a válás elkerülése miatt maradunk együtt. Sőt mesélni tudnék mennyi "csodás" házasságban mi történik. 22/f
2014. okt. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
12 ! Miért lettem volna olyan marha,hogy hozzámenjek olyan emberhez,akiről tudtam hogy hosszútávon nem fog működni a kapcsolatunk? Most elvált nő lennék,mint (szinte)az összes osztálytársam.De jó nekik egyedül,két gyerekkel a nyakukban!
2014. okt. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
48%

Én nem tudnék valakinek hosszú éveken át a "csaja" lenni, miközben vezetem a háztartást, és esetleg gyerekeket szülök. Jövő nyáron házasodunk. :)

22 N

2014. okt. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
43%
Lehet, régimódi a felfogásom, de nekem (és a férjemnek is) fontos a házasság intézménye. Igaz, hogy nem a papír fog minket összetartani, de nem véletlenül kérte meg a kezem, én pedig, ha nem akarnék hozzátartozni, nem mentem volna hozzá. Nem is értem, hogy több év után hogyan lehet olyat kijelenteni, hogy "mégse illünk egymáshoz". Szerintem az hamarabb kiderül. Persze nálunk is szoktak lenni viták, de egyik sem válóok, és amúgy se adjuk fel könnyen a dolgokat, ha valami tönkremenne köztünk, minél előbb megjavítanánk. Sok éve szeretjük és tiszteljük egymást, klasszikus család vagyunk, ő X, én Xné, a gyermekünk is X.
2014. nov. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Julia Roberts te vagy az??:DD
2014. nov. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
31%

A házasság intézménye már nem releváns a fiataloknak. Ahogy nekem sem. A szüleim elég sokat veszekednek, és akárki házasságát vagy akár csak párkapcsolatát megnézem, mindenhol csak a vesződést látom. A szerelem elmúlik 2-3 év alatt, aztán marad a bosszankodás meg a félretekintgetés. A házasság szerintem csak a gyerek miatt van főként. Én el se tudom képzelni, hogy majd egyszer férjem vagy gyerekem legyen. Már a második 3 éves kapcsolatomnál járok de megint azt érzem, hogy nem vagyok szerelmes így ezáltal hozzá sem tudnék menni a másikhoz. És ha lenne egy harmadik barátom, mi a garancia arra, hogy belőle is nem szeretek ki? Igazából szeretnék valakivel majd egyszer összeházasodni, de nem maga a papír meg a kötelék miatt, hanem az az érzés, hogy valakivel így szeretitek egymást és ilyen viszonyban vagytok érzelmileg, hogy ezt meglépjétek. Egyedül ezért. Szóval nincs túl jó véleményem az egészről. Nem is értem, mikor azt látom, hogy egyre több ismerősöm már 22-23 évesen eljegyzés meg esküvő. Mi a fenének?

23/L

2014. nov. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó!Mert buták szegények!
2014. nov. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
91%

Nekem fontos. Nem ettől szeretem, nem ettől működik a párkapcsolat, valóban. De.


Habár nem vagyok olyan ember, aki sokat ad a társadalmi elvárásokra, normákra, (sőt!), vannak dolgok, amikben régimódi vagyok. A házasság is ilyen.


Számomra ez azt jelenti, hogy a párom felvállal engem, én pedig a páromat a társadalom előtt (függetlenül attól, hogy az adott társadalmat alkotók egyéni véleménye érdekel, vagy sem).


Kicsit olyan ez nekem, mint hogy manapság a facebookon kiírod, hogy párkapcsolatban, csak ez az old fashion verziója. Senkit nem érdekel a tág ismerősi körödben, vagy a világban, hogy házas vagy, vagy sem, csak titeket (és jobb esetben a közeli barátokat, családot). Mégis megteszed, mert így szokás, és jól esik a lelkednek. Én így gondolom. Kövezzetek meg.


25/N

2014. nov. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!