Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Értelmiségi nő miért megy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Értelmiségi nő miért megy feleségül kétkezi dolgozóhoz?

Figyelt kérdés
A férjeket sem értem ilyen esetben. Nekem folyamatos kisebbrendűségi érzésem lenne, ha kultúrában, tanultságban jóval felettem álló nőt vettem volna el. Mintha a faluszéli parasztlegény feleségül venné a kastély kisasszonyát.
2020. jún. 16. 19:14
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Szögezzük le, hogy lehet valakinek három diplomája is, nem biztos, hogy értelmiségi.

Találkoztam már intelligens, nagyon művelt, önállóan gondolkodó kétkezi munkással.

És találkoztam 3 diplomás, műveletlen tahóval, aki képtelen volt

saját vélemény formálására, nem hogy értelmiséginek, alkotó szelleműnek tarthatta volna magát.


Hamvas Béla a 20. század legnagyobb magyar filozófusa, eszmetörténésze

raktári segédmunkás volt, mert a kommunisták nem engedték, hogy

a tudásának megfelelő intézményekben dolgozzék.


Volt egy autószerelő barátom, 3000 kötetes könyvtára volt,

fényképező agya, elkezdtél egy sort bármelyik nagy költőnk verséből, ős kapásból végigmondta.

Imádta az autókat, könyékig derékig olajosan mesélt a görög kultúráról és a görög mítoszokról.

2020. jún. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

10-es!


"Azt hiszed attól jobb valaki emberileg, mert pl. nagyon olvasott?"


Igen. Jobb, aki sokat olvasott, mert műveltebb, tapasztaltabb.

S hogy valaki olvasott-e, az nem azon múlik, hogy hány diplomája van, vagy van-e egyáltalán.

Az öcsém háztartásigép szerelő lett, mert imádja a gépeket. Apánk azt mondta, hogy rendben, mert az a fő, hogy valaki a lehető legtöbbet hozza ki magából a választott hivatásában, vagy szakmájában.

Viszont több ezer kötetes könyvgyűjteménye volt a felmenőkig a családunknak. Rengeteget olvastunk és olvasunk. Együtt járunk a Zeneakadémiára, koncertekre is.

Tehát sem az intelligenciát, sem a műveltséget nem feltétlenül csak a felsőfokú iskolákban szedi magába az ember. Attól függ, milyen környezetben nő fel, s attól fogva már mindegy is, milyen szakmát választ.

Lehet, akár lakatos, esztergályos is.

2020. jún. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy szerinted mit jelent az "értelmiségi"?

Diplomást?! Mert akkor tévúton jársz. Az nem elég.

Az csak egy papír. Attól függ, hogy mi van mögötte.

2020. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
A szerelemnek nincsennek határai érted ezt? Ez a kérdés értelmetlen mert a szív a parancsnok nem pedig a státusz! Ha pedig nem szívügyről lenne szó akkor ott más dominál!
2020. jún. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Mert szereti
2020. júl. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Talán, mert a nő sem egy sznob HüPi, és a választottja sem szenved kisebbrendűségi komplexusban, hogy állandó rangsorvitát akarjon vívni otthon...
2020. júl. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Mert néha ő is kétkezi dolgozó akar lenni, irigyli a választottját hogy ő megmozdulhat néha a napi 8 óra munka alatt, nem kell végigülnie, és így persze jobb a fizikuma is a pasinak. Az ész meg úgyse papírfüggő.
2020. júl. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

En bele sem tudtam szeretni ketkezi munkas fiuba, mert meg sem szerettem volna ismerni, nem voltam kivancsi egyre sem.


Ez nem fennhejazas, egyszeruen kivul estek az erdeklodesi koromon.

2020. júl. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!