Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Értelmiségi nő miért megy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Értelmiségi nő miért megy feleségül kétkezi dolgozóhoz?

Figyelt kérdés
A férjeket sem értem ilyen esetben. Nekem folyamatos kisebbrendűségi érzésem lenne, ha kultúrában, tanultságban jóval felettem álló nőt vettem volna el. Mintha a faluszéli parasztlegény feleségül venné a kastély kisasszonyát.
2020. jún. 16. 19:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
Szerencsére nem mindenki olyan mint te.
2020. jún. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Lachesys ***** válasza:
91%
ez a te bajod. en orvosira jarok, az exem kocsivizsgalo volt a mavnal. engem ez nem závárt, nem mkinek adódik lehetősége továbbtanulni. plusz ahogy megfigyeltem az o haveri körében a szakmunkások és az egyetemi agykutató pasik is ugyanolyan alpáriak tudtak lenni egymás kozt:D o is olvasott volt. de a szörnyű kisebbrendusegi komplexusa mindent tönkretett. ez olyan mint mikor az onnizalomhianyos féltékeny partner pont azzal rombolja le a kapcsolatot h féltékenyedül.
2020. jún. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Mert van köztük nagyon sok értelmes, kedves, gyakorlatias, jóképű férfi.
2020. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%

Pont azért mert "értelmiségi". Akinek van egy kis esze az felfogja, hogy szobsfestő ugyanúgy kell a társadalomba mint irodalomtörténész (sőt...).

Azt is felfogja, hogy az ember értéke, életrevalosága, intelligenciája, és más meghatározó emberi tulajdonságai (EGY BIZONYOS SZINT FÖLÖTT) nem a papírjai számától függ.

Vagy lehet, hogy nem kisebbségi komplexusa van a munkásnak, hanem kölcsönös tisztelet övezi a kapcsolatukat. A pasi mélyen tiszteli a hölgyet a tanultsága miatt, fordítva pedig a nő az elvégzett munka nehézsége, és a pasi állhatatossága, akaratereje, ambíciója miatt tiszteli a párját.

Igaz hogy általaban a hasonló hasonlót vonz, de ha eldobjuk a gátlásainkat és a "kőbe vésett" hülyeségeinket, egészen értékes embereket ismerhetünk meg:) N

2020. jún. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Vagy mert ezek a nők nem kellenek az értelmiségi férfiaknak??
2020. jún. 16. 19:24
 6/28 Lachesys ***** válasza:
97%
.... igen csak ez lehet az oka XD
2020. jún. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
96%
Biztos vagyok benne, hogy pl. egy értelmes burkolónak nincs kisebbrendűségi érzése egy pedagógus feleséggel szemben.
2020. jún. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Az én ex férjem (ács) rendkívül művelt és olvasott volt, és nagyon imponált neki az én műveltségem. Büszke volt rám, hogy olvasott vagyok és szívesen eldicsekedett vele, hogy az ő felesége mennyi mindent olvas, ír, és mindig lehet vele beszélni mindenről. Nem volt kisebbrendűségi érzése, ha ő nem volt jártas olyan dolgokban amikben én. Vele nem volt gond, hogy nem diplomás. De ő egy kivétel volt ebből a szempontból. Mert nem ez az átlag szakmunkás.
2020. jún. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
98%

Mondjuk mert szeretik egymást?

A férjem "kétkezi munkás", én meg "értelmiségi". Ez nem azt jelenti, hogy hozzám képest buta lenne. Nagyon is meg van a magához való esze. De a családi háttere nem tette lehetővé, hogy továbbtanuljon.

Jó a szakmájában, ő keres többet. Na bumm.

Nincs kisebbségi érzése. Mikor a gyerekekkel kell tanulni, vagy átrágni egy hivatalos papír 20 oldalát, akkor azt én csinálom. Tudja, hogy nekem jobban megy. Mikor le kell burkolni a fürdőt, köhög a kocsim, vagy fel kell mászni a fára a gyerek macskája után, akkor ő jön. Sokkal ügyesebb ilyen gyakorlatilag dolgokban, és a mai napig könnyedén tud fejen állni, vagy lenyom 50 fekvőt. Engem ezzel simán le tud nyűgözni, mivel ezekre képtelen vagyok. Ahogy táncol, azzal pedig a mai napig megőrjít.

Órákig tudunk beszélgetni, rengeteg közös van bennünk. Mondjuk ő szinte bárkivel, ezt is szeretem benne, hogy milyen könnyen összehaverkodik bárkivel. Mindenki ismeri.

Rengeteg "értelmiségi" férfit ismerek, aki a nyomába se érhet. Lehet, hogy adott területen ász, de más témához teljesen sötét. Nulla EQ, fafejű, kötözködő kis gyökér.

2020. jún. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
77%

Mert esetleg nehéz elképzelni:

Talán mert szereti?


Ezt a marhaságot...

Kétkezi munkás, értelmiségi...

Azt hiszed attól jobb valaki emberileg, mert pl. nagyon olvasott?

Ha nem egyeznek a célok, megesik hogy szakítás a vége. De így hozzáállni az egészhez. Hát akkor olyan közegben kell párt keresni, pl az elittárson ha nem élőben, ott "biztos" értelmiségit találsz.

2020. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!