Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek, ha már nem tudok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha már nem tudok megváltozni?

Figyelt kérdés

Házasságban élek van egy gyerekünk, nemrég házasodtunk össze a férjemmel. Van egy kis probléma, ugyanis én ehhez a házassághoz nem vagyok eléggé erős fejben és ráadásul a körülmények sincsenek pozitív hatással ránk. Még nincs közös házunk, nagyszülőknél élünk. Nem érzem magam sehol se otthon, nálunk nem lehet lakni huzamosabb ideig mert a tesóm paranoid skizofrén és legfőképpen rám és a páromra irányulnak a téveszméi. Szeretnék otthon lakni, hiszen "otthon" érezhetem ott magam, de Anyukám is teljesen megváltozott azóta, nyomott ott a légkör. Pároméknál vagyunk, itt jó lenne de bőröndökben lakunk, nem tudom itt elengedni magam.

Régen sok veszekedésünk volt, sok volt a stressz akkor kezdődtek tesóm szuicid hajlamai, fenyegetőzései stb... Majd a veszélyeztetett terhesség, koraszülés visszatartást stb stb. Szóval nem volt könnyű. Párom ennek ellenére velem maradt, de egy párszor elmondta hogy elviselhetetlen vagyok és ha nem tudná min mentem keresztül, már elhagyott volna. Belém égett ez a mondat. Én is mondtam sok zagyvaságot neki, de ennyire komolyan hangzót még nem. Állítólag szeret, dolgozik, segítkezik bár ami volt régen köztünk, az már nincs úgy meg. Meglepetések szülinapra, stb ilyenek már nincsenek. Sosincs ideje, dolgoznia kell... na mindegy. Ha nincs velem, nem érzem hogy hiányzom, voltak már hazudozások felőle stb. Ölelget, puszilgat olyankor jólesik, de ha a dolgok mögé nézek rájövök,hogy nem teljesen biztos az,hogy annyira szeret mint ahogy mondja. Gondolkozom rajta,hogy vajon én gondolom túl a dolgokat vagy reális síkokon vagyok még, azt nem tudom.

Szóval ott vagyok, hogy eszméletlen féltékeny lettem. Szépre, csúnyára tökmindegy, mindenkiről azt hiszem, hogy jobb neki az mint én. Tudom persze,hogy ez mind azért van, mert nincs meg az önbizalmam de ezen nem tudok változtatni és már ott tartok hogy pánikbeteg lettem és fizikailag teljesen rosszul vagyok és legszívebben elmenekülnék egyedül valahová, ne legyek senkinek teher, én se menjek tönkre, de csak egyszerűen nincs helyem sehol. Gyerekemet nem akarom egyedül felnevelni és mivel még mindig egyetemen tanulok, szakmám sincs amivel el tudnám tartani, de tudom hogy neki családra van szüksége.

Pszichológusnál már jártam, párterápiát javasolt...de párom annyira lelkes a dolgokban.


Voltatok hasonló helyzetben?


25/N



2020. jún. 9. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Ne haragudj, de nagyon felelőtlenek vagytok. A párod agyon dolgozza magát, hogy megéljetek, te meg ahelyett, hogy szakmát tanulnál és pénzt keresnél, egyetemre jársz. Dicséretes, de nem most van itt az ideje. Úgy vállaltatok gyereket, hogy se anyagi háttér, se biztos lakhatás. Persze, hogy ki vagytok készülve, így nem lehet normális családi életet élni, de erre előbb kellett volna gondolnotok.

Végezz el valamilyen OKJ-s tanfolyamot és menj el dolgozni, ketten talán összerakjátok egy albérlet árát, ne minden a párod vállán legyen. Majd utána, ha lesz alkalom, még folytathatod az egyetemet. Persze, hogy nincs kedve romantikázni.

2020. jún. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem sok van már, egy félévem van hátra csak. Szeptembertől mennék gyakorlatra, azért pénzt is kapok. Pici gyerek mellett amúgy sem tudtam volna elmenni dolgozni...
2020. jún. 9. 18:40
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Azert van ált. egy sorrend. Első a diploma/szakma, utána munka, utana hazassag majd gyerek. Mindenki kikészülne a helyetekben, de ha már így történt tartsatok össze legalább.
2020. jún. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem a féltékenyseg mardosna hanem a letbizonytalansag készítene ki.
2020. jún. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az is kikeszít utolsó :D

Tudjuk, hogy így kellett volna de sajnos így alakult... Viszont mivel nem tudom mindig patentul rendezni a dolgaimat igy masoknak is rossz, meg nekem is.. Ezt meg nem akarom

2020. jún. 9. 19:11
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon sokan dolgoznak egyetem mellett. Ha a gyerek felügyelete megoldható, akkor vágjál bele. Hidd el, friss diplomásként nem lesz nagy értéked a munkapiacon, pár hónap gyakorlat viszont aranyat ér.


A másik: nem ártana egy jó pszichológushoz elmenned, mert ennek nem lesz jó vége.

2020. jún. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nos gyerek kérdéssel varhattatok volna boven, kicsit ki kene kapcsolodnod. Kicsit bolcsibe vinni, addig meloznod valamit, szakmát szerezni. Onbizalmodon sokat dobhat ha sportolsz.
2020. jún. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 1Léna ***** válasza:

Olyan még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna.

Az jó ha kielemezzük az életünket, és felismerjük a problémáinkat.

Olyan már sosem lesz mint régen, mert az idő múlásával a megoldandó problémáinkkal együtt magunk is változunk.

Ne ess kétségbe, mert az nem segít! Tedd meg minden nap azt amit megtehetsz. A felmerülő nehézségeket együtt kell kezelned a férjeddel, mégpedig úgy, hogy a gyermeketek biztonságban, szeretve érezze magát veletek.

Ez csak úgy megvalósítható, ha kölcsönössen tisztelettel, szeretettel bántok egymással.

Ez valóban embert próbáló feladat, olyan amit nem nagyon tanítanak. Ez az időszak az èletetekben egy új fejezet. Ki kell alakulnia bennetek a felelős szülőnek, ami megváltoztatja a kettőtök kapcsolatát. Helyes rangsort kell kialakítani. Fontossági sorrendek szükségesek a kiadásokban, ami segíthet egy önálló otthonba kerülni. Lehet, hogy bizonyos célok elérése érdekében le kell mondani bizonyos dolgokról.

Tehát sokat kell beszélgetni, közösen tervezni. Vigyázz, hogyan viselkedsz a férjeddel, fontos, hogy beszélőviszonyba maradjatok! Ne lehetetlenítsd el ezt a viselkedéseddel! Ha szeretettel tudod fogadni, akkor fog időt szakítani a beszélgetésre. Szükséges a megélhetéshez a pénz de nem helyettesíti a kommunikációt.

A családi kapcsolatnak a szeretet, az egymás elfogadása, a tisztelet, a bizalom az éltetö eleme. Add, hogy Te is kaphasd!

2020. jún. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!