Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kihűlt házasságból lehet még jó?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihűlt házasságból lehet még jó?

Figyelt kérdés
Ti hogyan fordítottátok vissza ezt a folyamatot ami a válás felé vezet?!
2020. jún. 3. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
Nem a saját történetem, de a szüleimnek sikerült. Az a baj a mai világban, hogyha valami elromlik egyből ki akarjuk dobni, vagy ujjat keresni. Ha kihűl egy kapcsolat, vagy házasság elsősorban meg kell beszélni. Aztán meg kell próbálni megtalálni, hogy milyen út vezetett idáig, hol is hagytátok el érzelmileg egymást. Újra meg kell ismerni egymást, újra kell építeni az egészet és ismét rátalálni, hogy mi is volt az amiért összeházasodtatok. Nehéz folyamat, évekbe telik visszaépiteni egy megromlott házasságot, de nem lehetetlen. Szerintem nem lenne ennyi válás ha az emberek a problémáikat nem így kezelnék. Ha meg lehet javítani akkor meg kell próbálni. (Persze itt most olyan házasságokról beszélek amik tényleg csak megromlottak, nem olyanokról ahol mondjuk veritek egymást meg ilyenek) Remélem érthető :)
2020. jún. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Ha mindkét fél érzi, hogy ez nem jó így és mind a ketten motiváltak arra, hogy újra 110%-ot fektessenek a kapcsolatba akkor simán menthető. Az első lépés, hogy erről beszélni kell. Sokat és sokszor, kell egy terv, hogy ki mit szeretne, mire vágyik, mi hiányzik neki és hogyan hozzátok ezeket vissza. Ha az egyik fél nem hajlik erre vagy nem tud megfelelően kommunikálni akkor viszont veszett ügy.

Nyilván attól is függ, hogy mi miatt történt az elidegenedés. Ha egyszerűen csak elhanyagolták a kapcsolatot, nem foglalkoztak eleget egymással akkor folyamatos randikkal, beszélgetéssel, romantikázással, minőségi idővel simán visszaáll a rend pár hónap alatt.

Ha viszont abból fakad a kihülés, hogy megismerték egymást rendesen és kiderültek olyan személyiségbeli dolgok amik miatt már nem tudnak a másikra felnézni az nem ilyen egyszerű eset. Ott mind a két félnek gyökeresen változtatnia kell, vagy egyszerűen csak el kell fogadni, hogy nem illetek össze.

2020. jún. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
En is szentul hittem a minden kapcsolat megmentheto dumaban, amig ra nem jottem a sajat peldamon, h ez nem igaz sajnos.. 🥶😬 az elmult 1-1,5 evben eron felul huztam az igat minden ertelemben, es elfaradtam. Mostmar nem akarok en nagy romantikazast meg friss hazasi boldogsagot, csak kerem a nyugalmam, azon tul meg elje mindenki az eletet.
2020. jún. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!