Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szakácsként mennyire van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakácsként mennyire van esélyem normális családi életre?

Figyelt kérdés

Gondolkodom egy szakács okj elvégzésén. Már van mögöttem egy főiskolai diploma, de rájöttem, hogy amit tanultam az nem nekem való. Főzni tudok és imádok, ez a szenvedélyem, a hobbim, a kikapcsolódásom. Dolgoztam már felszolgáló-pultosként tehát van tapasztalatom a vendéglátásban, mégis inkább az étel elkészítésében vennék részt. Szerintetek nőként van esélyem arra hogy szakácsként dolgozzak és mellette családom legyen? (Mert ez a legnagyobb álmom) annyi rosszat hallani, meg hogy lemondással jár, de nekem mégis tetszik, viszont ha párkapcsolatom meg gyerekeim lesznek természetesen velük is időt szeretnék tölteni.

Várom a válaszokat!

23/L



2020. máj. 12. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen van esélyed és tőled függ, hogyan alakítod az életed. Én igazából azt javasolnám, hogy találj ki valami formabontó dolgot vagy esetleg te magad csinálj valakivel közösen egy ilyen kis vendéglátó helyet ahol alkothatsz. Ezt én is szívesen csinálnám, de nem mennék el például egy ilyen étterembe szakácsnak ahol én csak egy beosztott vagyok.
2020. máj. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen a másik terv egy saját hely nyitása lenne de az is valamennyire, főként az elején, egész embert kíván :)
2020. máj. 12. 21:22
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
67.43%
2020. máj. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom lehet, az elejen is amig alkalmazott vagy, vannak olyan helyek, elvetve ugyan, ahol nem napi 18 orat kell dolgoznod. A baratom is szakacs volt, o megunta, nem volt soha egy nyugodt szabadnapja, mert akkor is berangattak, reggel 8-tol dolgozott este 9-ig :D
2020. máj. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10%
Azért nem egy csúcsdiplomata/világhírű agysebész lennél, akinél VALÓBAN gond lenne a munka és a magánélet összeegyeztetése. Csak egy egyszerű szakács.
2020. máj. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha családot szeretnél, gyerekeket, akkor a vendéglátást jó messzire kerüld el!


Csak hívj fel pár hirdetést,, hogy heti hány napban, és napi hány órában kellene dolgozni. Utána biztos nem akarsz szakács lenni.

2020. máj. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A vendéglátás nagyon megterhelő, fizikailag. Nem lehetetlen, kérdés megéri e a sok áldozatot. Váltani se tudsz könnyen belőle ha megsem jönne be.
2020. máj. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs hétvége, nincs ünnep, nincs nyári szünet alatt szabi, hajnaltól estig kell dolgozni, és fizikailag is leterhel. Egyáltalán nem olyan, mint otthon főzni, akkor se, a vendégeket is gyakran hívsz.

A legtöbb tulaj sóher gheczi, nem jelent be rendesen, maximum 8 órára minimálbérre, de inkább kevesebbre. Táppénzt, gyed, csed az után fog járni.

Egyáltalán nem családbarát munka. Legfeljebb akkor kezdj bele, ha tudsz egy saját helyet üzemeltetni, ahol a saját főnököd vagy.

2020. máj. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább saját vállalkozás!!!
2020. máj. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Felejtős...

A fizetés szuper a magyar átlaghoz képest, de beledöglesz.

A hétvégéket felejtsd el. Az ünnepeket pláne.

Plusz a legtöbb hely ótvar spórolós (konkrét sztori: nívósnak tűnő, turisztikailag fantasztikus helyen lévő étteremben a bolognai szószba nem rakhattak bazsalikomot, mert drága. "Pizzafeltét" fantázianevű sajtutánzat az "autentikus olasz" pizzán)

Létszámhiány van, tehát készülj arra, hogy a fekete mosiban a hidegzsíroldó leeszi a körmöd.

Pizzaszakács voltam, a párom szakács. Én elhagytam a vendéglátást, mert embertelen (két lányom van) párom pedig átállt szezonra Ausztriába. (Fun fact: 4-5 hónap alatt megkeresi azt, amit itthon, és nincs lesz..patva dupla-tripla műszakokkal)

2020. máj. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!