Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Két meleg férfi/nő között...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két meleg férfi/nő között lehet egyházi esküvő?

Figyelt kérdés
Mert a biblia tiltja a melegeket de sok vallásos meleg is van. Olyan országban ahol van melegházasság ott lehet meleg egyházi esküvőt csinálni?

2020. máj. 6. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyház kérdése. A történelmi egyházak szerint házasság csak férfi és nő között lehetséges.
2020. máj. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Norvégiában lehet például.
2020. máj. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem törvényileg abszolút jogos, hogy házasodhassanak, de egyházilag miért kéne? A házasság a zsidó/keresztény hit szerint egy férfi és egy nő szövetsége, aminek célja az utódok nemzése. Ebbe hogyan is férne bele egy meleg pár?
2020. máj. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Idehaza SOHA!
2020. máj. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Katolikus nem lehet sem teológiailag-szentségtanilag, sem egyházjogilag.

A protestáns egyházaknál már felmerülhet a kérdés, mert ott nem szentség a házasság, hanem a már megkötött polgári házasságot áldják meg. Tehát mi a helyzet ott, ahol az állam engedélyezte a melegházasságot? A protestantizmus nem egységes, tehát helytől és az egyháztól is függ. Úgy tudom, pl. Svédországban a svéd evangélikusoknál engedik, Németországban egyes tartományokban szintén az evangélikusok engedik, de más tartományokban nem, és pl. a magyar evangélikusoknál is kizárt.

Az ilyen kisebb szektáknál meg nem tudom, nyilván ott is gyülekezettől függ, de ott még komolyabb egyházjog sem alakult ki, szóval könnyen változtatható.

2020. máj. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, csak meg kell keresni a megfelelö egyházat!!!
2020. máj. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Én még heterot is ellenzem!
2020. máj. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7 hogy hogy?


A többieknek meg köszönöm a válaszokat.

2020. máj. 6. 13:13
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan melyik egyházra gondolsz kérdező?
2020. máj. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 igazából a keresztényre és a reformátusra leginkább.
2020. máj. 6. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!