Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy lehet feloldani ezt az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet feloldani ezt az ellentetet?

Figyelt kérdés

Ferjem: 100% homeoffice, ebbol vannak napok, amikor egesz nap konferenciazik, mas napokon tobb orat foglalkozik a hobbijaval, idonkent meset nez a gyerekekkel es neha felmos v felporszivozik.

En: delelott homeschooling a gyerekekkel es kozben ebedet fozok, du 4-5orat homeoffice, este felvaltva megyunk ki veluk a kornyekre h levegozzenek, vacsorat en prezentalom. (Emellett terhes vagyok)


Tegnap delelott egyszerre segitettem a kicsinek a nemetben, tanitottam a nagyot tejberizst fozni es sutottem egy kenyeret, mindezt a konyhaban, ferj konferenciazott a szobaban. Viberen ramirt h neharagudjak de undorito a konyha, vegig kellene domestosozni az egeszet. Felszivtam magam, megtettem, mire ebedre kerult a sor, konyha ragyogott viszont szovaltasba keveredtunk h 3 dolgot csinalok uott, mikozben probalom a gyerekeket csendben es a konyhaban tartani h ne masszanak bele a videohivasaba es menet kozben valoban nem patyolat az a 12nm ahova bezarkozunk, de ennyire telt. O meg mondta h bezzeg amikor o sut/foz, kethetente 1alkalom, o kepes menet kozben pakolni. En mondtam h elegem van belole h csak ugy lehet leulni enni h mindent el kell mosogatni, minek jon a konyhaba ebed elott hoborogni, mosson kezet a furdoben, plusz emiatt az elvarasa miatt rendszeresen keptelen vagyok egyszerre az asztalhoz ulni a csaladommal enni, mert en meg pakolok es mosogatok. Meg annyit mondott h bezzeg o melozik egesz nap (nemigaz) es probal rendet tartani korulottunk. Ebednel bekukult (eleteben nem lattam meg megsertodve) es azota nem szol hozzam. Gyerekekkel tundibundi, de tegnap ebed ota volt egy online sorozese, meg hobbizott este, ma ebedre szallt ki az agybol.


Hogy lehet valakinek elmagyarazni h ha neki jut ideje a hobbijara naponta tobbszor es meset nezni, mikozben en probalok megfelelni minden fronton akkor ne kerje szamon tolem h miert vagyoklemaradva vmelyik hazimunkaval hanem vagy segitsen v nezze el amig eljutok odaig? O most 100% ugy erzi h mindent o csinal ebben a csaladban, tehat nem tudom neki eszervekkel megmagyarazni az en velemenyemet, mert nem erzi jogosnak.

Bocs h hosszu lett.


2020. máj. 1. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Értelmesen le kell ülni beszélni, nem akkor amikor épp a feszültség van, nem eltűrni a duzzogást és sértődést, hanem mikor lenne időtök pihenni, akkor. Nyugodt körülmények között átvenni ki mit érez most, miben érzi magát túlterheltnek, miben lehetne egymásnak segíteni, hogy lehetne jobban megosztani a háztartást.


A másik hogy attól hogy ő kér valamit, nem vagy köteles megcsinálni. Az egy dolog hogy feleség vagy, de tudtommal nem jár vele hogy rabszolga is lettél, akinek minden kívánságot teljesítenie kell. Attól hogy ő ebédre vagy vacsorára minden edényt elakar mosatni, ami miatt leülni se tudsz együtt enni a családdal, még nem kell megcsinálni. Érvényesítsd jobban az akaratod, majd el lesz mosva miután ettetek.


Ezek megint amúgy olyan problémák amik évek óta nálatok voltak, de a járványhelyzet sokszorosan előhozza őket. Ugyanaz történik mint eddig, csak még nagyobb teher van rajtad, ezért még nehezebben bírod ezt a nyomást.


Ha nem érdekli hogy veled mi van, rád tolja a munka nagy részét, hiába mondasz neki bármit, nem hallgatja meg és nem segít be, akkor mindegy mit csinálsz, olyan lesz mint eddig. Csak jelenleg nagyobb a szívás.

2020. máj. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen lenne a palim akkor mint a hulyegyereknek dokumentalnam h bizony x ido volt takarotani y idot toltottem gyerekkel z idot munkaval. Es kiszamolni hogy marhara nem ugyanannyi mindez mint az o 8 oraja ha mindent rendesen es nem kapkodva csinalsz
2020. máj. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Biztos, hogy ebben a házasságban neked most terhesnek kell lenned egy sokadik gyerekkel?
2020. máj. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#3: ott a pont. Alapvető gondok vannak az egymás iránti tisztelettel, de azért nagyon kell oda a harmadik gyerek.

Kérdező, amit a 2-es írt, nem hülyeség ám. Mondd meg a férjednek, hogy ha ennyire biztos az igazában, akkor ugye nem gond, ha mostantól minden apró kis otthoni kötelezettséget írásban vezettek, hogy ki csinálta meg. Onnantól egyértelmű lesz. Más kérdés, hogy én ezt utoljára 22 évesen a lakótársammal voltam kénytelen megtenni, mert váltig állította mindig utólag, hogy ő takarított ki előző héten, miközben tudtuk, hogy nem ő volt. Innentől dokumentáltuk a takarításokat, így kénytelen volt megmozdulni, nehogy bebizonyosodjon a kamuja. Felnőtt párkapcsolatban nem gondoltam, hogy le kell menni erre a szintre, de a férjednek úgy látszik, ez kell.

2020. máj. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszaitokat, az a vicc h amit a #2 irt, mar nekem is megfordult a fejemben. #3 azert mert van egy problema, meg nem kukazzuk ki sem a ferjet es nem kerdojelezem meg a baba megfelelo helyre erkezeset sem. Minden kapcsolatban vannak problematikus dolgok, nalunk az h o rendmanias es az is zavarja ha a lefolyo szuroje felre van csuszva vagy egy szekrenyajto nincs teljesen bezarva es o olyan csaladbol jott ahol 2 bejarono segitette a csaladot, ehhez kepest egy lakasban 2 gyerek mellett nonstop osszezarva nyilvan nem egyszeru 4-5x etkeztetes es munka mellett mindent gledaba pakolni, illetve nyugodtan mondhatjuk h ha ennek az az ara hogy meg 21tol 22ig pakoljak, takaritsak, akkor en az alvast valasztom.

Itt a gondot abban latom hogy o teljesen maskepp erzi az o oldalarol, ez nem tiszteletlenseg kerdese. Nemreg 3hetig szigoru agynyugalomra itelt az orvos, o vitte a hatan az egeszet es meg igyekezett is napi 1 meleg kajat prezentalni es en jatszottam agybol a gyerekekkel, meg neztem at a hazijukat, ennyit lehetett fekve. Szoval nem egy leszrom ferfirol van szo, szeret es igyekszik, itt most vmit nagyon maskepp gondol mint en, megprobalok majd valahogy ravilagitani. Nyilvan nem szeretnek a cseledje lenni.

2020. máj. 1. 16:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"o rendmanias es az is zavarja ha a lefolyo szuroje felre van csuszva vagy egy szekrenyajto nincs teljesen bezarva"

Nem ez a baj, az a baj, hogy tőled várja a kivitelezést. Ha ennyire rá van pörögve, akkor igenis mozduljon meg, és vállaljon többet. És ne csak akkor, amikor muszáj (pl ágyhoz vagy kötve), hanem egyébként is, mert ez a szint az ő mániája, nem a tied. Az baromi egyszerű, hogy rendmániás vagyok, de én alig csinálok valamit, helyette a másikat baszogatom vele megállás nélkül. Itt mutatkozik meg, hogy nem tekint egyenrangúnak. A tiszteletlenség meg ott, hogy nem lehet enni, ha nincs elmosogatva, de simán leül zabálni, amíg te mosogatsz, és le se szarja, hogy te nem tudsz vele és a gyerekekkel enni. Ha már nem mosogat ő (lévén ez az ő heppje), legalább várjon meg. Alap lenne.

2020. máj. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

"azert mert van egy problema, meg nem kukazzuk ki sem a ferjet es nem kerdojelezem meg a baba megfelelo helyre erkezeset sem"


Rendben, de ne gyere ide nyávogni sokgyerekes egyedülálló anyukaként sem! Vannak red flag-ek, te leszarod őket. Magadra vess ezután.

2020. máj. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Nekem tetszik a kérdező hozzàllàsa sztem ez egy tök gyakori probléma jelen helyzetben meg amugy is kielzodnek az ilyen kulonbsegek.

Ebbol ha valami elorevivo beszelgetest akartok (miutan a masik megertette h marhara ugyanannyit sot tobbet dolgozol) akkor 1) beszeljetek meg hogy ez most nem egy szokasos helyzet gyerekszam es pandemia is tobb lett es legyetek elnezobbek egymassal/ engedjetek h neha szaladjon a konyha

2) ha ot idegesiti takaritson ki mert o az aki ezen idegeskedik nem te


En nem vagyok egy ubertiszta tundibundi de a parommeg egy fokkal lejjebb van koszossagtoleranciaban igy en kezdemenyeztem eddig mindig a takaritast. O csak a konyhaig jut de azt perfektul megcsinálja en meg minden mast gyorsan. Igy mindketten elegedettek vagyunk mert nem egyedul csinaltam mindent viszont mivel gyorsabban haladok tobbel vegeztem. Ha zavarja a tisztasagbeli kulonbseg a perfekcionizmusat semmi nem akadalyozza meg hogy attorolje meg egyszer.

2020. máj. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én vissza írtam volna, hogy be is k@phatja!

2 gyerekes anyuka

2020. máj. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez van ha túl sok dolgot akar megcsinálni az ember...Nálam is olyankor pattan el a húr,mikor túlvállalom magam..Neked is azt ajánlom,engedj el pár dolgot,mert meghülyülsz,és élvezd inkább az életet,a gyerekeidet. A férjed meg domestos-ozzon ha annyira kívánja... :-) Ahogy fentebb is írták,valamit nyomj rá őrá is,nálunk a fürdőszoba takarítás a férjem dolga,ez is segítség.És ha tudtok rendeljetek legalább néha kaját..Tudom sokkal finomabb és egészségesebb ha te főzöl,de eszméletlen meló van vele sajnos..Muszáj kicsit lejebb adnotok,mert már most túl vagy terhelve,mi lesz ha jön pici? Meg fogsz hibbanni ha nem lesz segítséged,de ilyen elvárások lesznek.
2020. máj. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!