Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Feleségem akadályozni akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségem akadályozni akar hogy sikereket érjek el! Miért zavarja ennyire?

Figyelt kérdés

Kapcsolatunk kezdetén 10 éve (30 évesek vagyunk) egy gyárban dolgoztam, mert szegény családból jöttem. Ő is ott volt diákmunkán, ott ismerkedtünk meg. Ő közben egyetemre járt, majd utána egy jó cégnél dolgozott, 3 éve saját cége van. Én a gyárat 2 év múlva otthagytam és tanulni kezdtem, először is nyelvet. A barátnőm már akkor is lehúzott, gyakran kritizálta a kiejtésemet amikor gyakorolni akartam. Pl odamentem angol, amerikai turistákhoz és beszélgetni próbáltam velük. Mind azt mondták hogy jó úton vagyok, dicsértek, de a párom inkább kínosnak mondta ezt és hogy csak szánalomból tömték a fejemet, ez a nyelvtanulás nem nekem való. Addig mondta, amíg inkább nem mentem el a nyelvvizsgára. Közben voltam Angliában egy barátomnál, szerintem tök jól beszéltem mindenhol. A barátnőm szerint nem is értették miket mondok, csak udvariasak voltak. Teljesen elhittem amit mondott. Nem is mertem már évek óta angolul beszélni, inkább ő beszél helyettem (C nyelvvizsgája van)

A gyár után és a tanulás közben elkezdtem dolgozni egy konditeremben, ahol kitaláltam hogy edző leszek. Megkaptam hogy hülyeség, lebeszélt róla. Annyiban is hagytam, 3 évig dolgoztam pultosként. Most 2 éve kitaláltam egy vállalkozást, amihez kell angol nyelvtudás is. Én úgy éreztem, hogy menne nekem a dolog. Sokat kéne utazni, világot látni, van is értelme. Kicsit belekóstoltam próbaként és sikeres voltam benne! Az akkorira feleségem halogatta a dolgot. Várj még egy évet, várd meg a nyarat, majd jövő hónapban. Így elment 2 év majdnem az időhúzással. Folyamatosan úgy érzem hogy hátráltatni akar. Amikor bepróbálkoztam az üzlettel akkor is végig azt mondta hogy csődbe fogok jutni, ő előre szólt. Amikor kerestem vele nem kevés pénzt az első próba hónapban, akkor meg nem is mondott semmit. Meg se dicsért. Azóta azt mondja keressek egy biztos állást inkább amire lehet alapozni. Akkor ütött szöget a fejembe, amikor azzal jött hogy tud nekem egy stabil gyári munkát! Azóta úgy gondolom, hogy neki az tetszett, amíg kis gyári munkás voltam tudás nélkül, ő meg a nagy nemzetközi cégek dolgozója és azt csináltam amit mondott. Külföldön ő beszélt helyettem mert nem tudtam angolul, ő irányított mindent. Most hogy sikereim vannak, inkább azt akarná hogy visszamenjek a gyárba mégha kínos is lenne neki a sznob barátnők elött.

Szerintetek is igazam lehet? Ismertek ilyen nőt? Miért csinálja ezt az egészet? Az a jó neki ha lúzer vagyok? Nem egy erős, sikeres férfit akarnak a nők maguk mellé? Ezt mantrázzák.



2020. ápr. 29. 11:32
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: az első hónapi siker után a nyomására felfüggesztettem a dolgot, hogy majd később folytatom (ahogy mondta, aludni kell erre párat, majd a nyaralás után, aztán majd januártól, stb). Azóta is fel van függesztve a tevékenység, azóta egy barátom hasonló cégében dolgozom megbízásban (nem alkalmazott vagyok, munkákra bíz meg). Az említett első próba hónapban (ha hiszitek ha nem, nem érdekel) 640 ezer forintot kerestem. Jelenleg a barátom cégénél 350 körül vagyok. Ha saját magam folytatnám a vállalkozást a szorgalmamtól függően határ a csillagos ég kb. Mégha lenne rosszabb hónap, szerintem összeségében évre lebontva ugyanezt a fizetést biztosan hoznám mint amit most keresek. Csak a saját lábamon.
2020. ápr. 29. 12:19
 12/26 anonim ***** válasza:
92%
#11: ha igaz valóban, ahogy írtad, akkor minek hagytad abba? Megvan hozzá mindened? Felszerelés, vegzettseg, vagy ami kell?
2020. ápr. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Arról volt szó hogy csak kipróbálom, mert a feleségem szerint tuti csőd, aztán nem lett az. Majd amikor gondolkodtam a folytatáson akkor elkezdte húzni az időt ahogy írtam, majd lebeszélni róla (csak egyszeri dolog volt, maradjon meg egy jó emléknek, nem való nekem a vállalkozás és az utazgatás, stb). Amúgy mindennel rendelkezem ami kell hozzá.
2020. ápr. 29. 12:34
 14/26 anonim ***** válasza:
96%

Én a helyedben nem hallgatnék most a feleségedre, hanem csinálnám.

Engem tuti nem tudna lebeszélni a leendő férjem a te helyzetedben. Növessz egy kis tököt :)

2020. ápr. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
96%
Ne hagyd magad.Látod,hogy mi a helyzet,minek hallgatsz rá???
2020. ápr. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
95%
Ok, jól hangzik a 640. DE mennyi ráfordítással sikerült ezt összehoznod? Mert te csak a 640-t látod, de ha vállalkozó vagy, ott bizony vannak költségek is. Adó például. Kicsit pontosíthatnál, hogy mi is ez a munka....
2020. ápr. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem full részletkérdés, hogy mi pontosan az a vállalkozás és mennyit keres vele. Ha ezt akarja csinálni, úgy érzi, értelme is van és sikeresnek is gondolja, akkor hadd próbálja már meg, legfeljebb tényleg bebukik, és akkor az asszony mondogathatja, hogy "én megmondtam", de legalább megpróbálta és a gyakorlatban látja, mennyire sikeres vagy sem, nem a TÁRSA, akinek elvileg támogatnia kellene őt, mondaná meg előre és lenne ilyen pesszimista. Az, hogy a nyelvtanulásához is hogy állt hozzá, az is bizonyítja, hogy nem feltétlenül magával a vállalkozással meg az ötlettel van baj, mégis miért lenne rossz dolog, hogy valaki megtanul angolul?


Szerintem gusztustalan dolog, amit a feleséged csinál, de én sem értem, hogy miért zavarja, hogy fejlődni szeretnél. Szerintem is valami olyasmi lehet a dolog mögött, hogy ő élvezi, hogy most "jobb" nálad, hogy "többet tud", és nem akarja, hogy az erőviszonyok felboruljanak (kiegyenlítődjenek?). Gondolom megijed, hogy ha te is tudatodra ébredsz és erős, önálló férfi leszel, aki tényleg saját erejéből elért valamit, amit szeretett volna, akkor majd kinyílik a csipád, és nem hagyod, hogy csak úgy utasítgasson, kiállsz magadért, esetleg rájössz, hogy mennyire borzasztó hatással van ő a te életedre, és lelépsz mellőle. Amit egyébként csak magának köszönhetne, és szégyellje magát, hogy a férjével így viselkedik.


Ne hallgass rá, el se mondd neki, hogy mit csinálsz, igenis vágj bele a vállalkozásodba, gyakorold az angolod, nem kell feltétlenül nyelvvizsga, elég, ha beszélni tudsz, aztán majd fejlődsz. Ha nem használod a nyelvet, nem is lesz jobb soha, szóval más módja nincs, mint hogy eleinte döcögősen, de belevágj.

Őt meg lehetőleg dobd ki az életedből, mert csak lehúz, és nagyon, nagyon rossz hatással volt rád eddig is.


Nő vagyok, nem incel vagy valami, egyszerűen csak undorít, amikor ilyen boszorkányok elveszik jó képességű és lelkes férfiak életkedvét is a pesszimizmusukkal és önzőségükkel.

2020. ápr. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
95%

Nem mindegy, mert lehet valami álmot kerget és ha leülne, kiszámolná mennyi az annyi valójában, akkor lehet, hogy épp nullára jönne ki. Lehet asszonypajtás ezt már látja előre. De nekem tényleg mindegy, csak racionalizálni akartam.

Amit nem értek, hogy akkor minek vette el feleségül, ha úgy érzi, hogy lehúzza? Vagy csak most tűnik fel? Felszállt a köd?

2020. ápr. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

ultra gáz csajod van. Nem tudom, hogy mennyire sikeres volt a vállalkozás amit működtettél, mert ha totál bukó lett volna, akkor ezt is bezengte volna , erről viszont nem szól semmi.


Egyáltalán minek jött össze veled aha szégyell? Jobbat nem talált ezidáig?

És te minek jöttél össze vele ( és vetted el) ha már rájöttél h milyen ember valójában?


Itt valami nem kerek.

Talán bekapta annak idején a legyet vagy mi???

2020. ápr. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Energiavámpír. Pszihésen beteg ember jellemzője hogy a másik ember értékeit nem tiszteli sőt próbál mindent elkövetni hogy ne legyen sikeres a másik. Ilyenkor a legjobb ha olyanba kezdesz amihez ő egyáltalán nem ért így ki tudsz mászni a stiklijeiből.
2020. ápr. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!