Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mitől érezhetném jobban náluk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől érezhetném jobban náluk magamat?

Figyelt kérdés

Nagyon friss a házasságunk és júniusra várjuk az első babánkat. Hirtelen jött a baba tény, mert nem mindent ilyen gyorsan szerettünk volna. Viszont semmiképpen se akartuk elvetetni. Mindig is szerettünk volna, de 1 év múlva kb. meg nyáron esküvőt. A terhességemnél sokszor stresszeltem aggódtam de most már annyira durván nem. Hosszas nehézségek, vívódások után 1 hónapja férjem szüleihez költöztem. Beláttam, ha mindent tényleg kialakíthatunk a

tetőtérben, ahogy szeretnénk akkor talán tudok itt élni pár évig. Férjem és a szülei is megnyugodtak, hogy többet nem hozom fel a különköltözés dolgot, főleg nem albérletbe. A konyhánk közös és nincs külön bejárat, csak a fennti rész a miénk. Az elején kezdtem megnyugodni, viszont a legjobban azt szeretem ha egyedül lehetek, mert mindenki dolgozik. Ilyenkor merek csak porszívózni, mosni úgy tenni venni, mint anno otthon. Ha a férjem hazajön délután akkor se szorongok, de ő mindig mondja miért csinálok meg ennyi mindent inkább pihenjek. Ha pedig vagy anyós, vagy após épp itthon van nem nagyon merek tenni venni. Anyóssal azért el tudok lenni, nem feszengek már annyira, de még nem olyan a kapcsolatunk egyikkel sem mint a szüleimmel. Velük mindig önfeledt, nyugodt tudtam lenni és mertem kérni, elmondani a problémáimat. A másik, hogy szépen elrendeztem a cuccaimat de most lesz festés, ami újra felfordulást fog okozni. Anyos, após azt akarja hogy én ne csináljak semmit, pihenjek és a kiságyat, ágyunkat is majd férjem, öccse és a barátnője összeszerelik. Sok tanáccsal már ellátott anyós, a babával kapcsolatban. Vett neki ruhákat, mindig mondja mi kellene még neki. A babaszoba berendezésében is azért bele akar szólni, hogy ő milyen fuggyonyt akar neki. Sajnos úgy alakult, hogy a kiságyat és a legtöbb nagyobb tételt nélkülem vették meg, mert nem tudtam ott lenni. Falmatricát is ő választott. Mindig mondja majd ő elpakolja a szobából szekrémyekből a felesleges dolgokat, aztán végül a polcot én rendeztem el, mert úgyse csinálta volna meg. Sokszor felmászkál sajnos, mondja mit hogy kéne még elrendezni, férjem felesleges ruháit miért dobtuk ki. Tudom, hogy még a festés miatt felfordulás lesz, de én egyedül is el tudok mindent rendezni, férjem is össze tudná szerelni az ágyakat. Mégiscsak a mi gyerekünk lesz ez a baba és úgy költöztem ide hogy bárhogyan alakíthatjuk a fennti részt. Az elején még úgy voltam vele, hogy nem gondolok arra, hogy meddig kell itt élnem, de kicsit megint elfogott az, hogy sok ez nekem és egyedül vagy a férjemmel érzem magam csak jól.

Mit tegyek hogy jobb legyen?


2020. ápr. 7. 07:41
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Ferjed miért nem all melletted? Ez csak rosszabb lesz ha meg szülsz
2020. ápr. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a szitut biztos nem vállaltam volna be. Eleve szorongsz az egész összeköltözősditől ami természetes, mármint az hogy így érzed. Tetőtér, közös konyha, itt már nálam kiverte a biztosítékot a dolog.

Család lesztek, keressetek magatoknak egy normális saját családi fészket. Lakás, albérlet, bármi, de ilyenformán ez nem egészséges ahogy most éltek.

Persze, el lehet lenni egypár évig szülőkkel, de csakis egyedül, vagy párban. De terhesen? Te tudod, de nincs jó hatással rád a helyzet azt látom.

És ez csak rosszabb lesz.

2020. ápr. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért nem maradtatok ott ahol eddig éltetek?
2020. ápr. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez semmiképpen nem egészséges és nem szabadott volna így belemenni.

Sajnos ez jobb nem lesz csak rosszabb.

Itt te már semmit nem tehetsz csak tűrsz.

Költözzetek el minél hamarabb.

2020. ápr. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

A férjedet hiányolom a történetből. Az ő dolga lenne egyértelműen meghúzni a határokat, tőled ebben a sebezhető helyzetben nem várhatja el.

Mi az, hogy nem tudtál ott lenni a bababútor-vásárlásnál? Azt nem csak egy időpontban lehet megcsinálni. Olyan nincs, hogy te nem vagy ott és úgy vesznek meg neki mindent.

Megértem a feszengésedet, nagyon rossz lehet, de ebben nem tudok tanácsot adni, nem hiszem, hogy jó döntés volt oda beköltözni, mert nagyon nehéz lesz továbblépni, vissza fognak húzni.

Tényleg a férjed lenne a kulcs. Lépjen fel az anyjánál gyengéden, de határozottan, jelölje ki a határokat. Nincs random feljárkálás meg belebeszélés meg nélküled meghozott döntések.

2020. ápr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen számomra hogy vki inkább ezt vállalja mint hogy albérletbe menjen:)

Európa értelmesebb részén emberek 90%a egész életében albérletben él... Nem azt mondom hogy ideális, de elég jól megvannak azért...

Miért lenne rosszabb egy normális albérlet ahol egyedül lehettek mint ez a borzalmas egészségtelen helyzet?

2020. ápr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!