Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha 192 ezer a nettó jövedelmem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 192 ezer a nettó jövedelmem, akkor elég a családalapításra vagy munkahelyet kell váltanom és itt kell hagynom ezt a jó kényelmes munkahelyen?

Figyelt kérdés
Tehát családalapítás vagy könnyebb élet e között kell választanom?
2020. jan. 5. 11:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
32%

Azért nem mindegy, hol és kivel akarsz családot alapítani. Ha nincs saját lakás, akkor a legtöbb nő szemében azért a 192.000 elég kevés lesz (akkor is, ha úgy számolom, hogy a nő sem milliomos, de keres kb. ennyit), mert albérletbe kevesen akarnak szülni, lakást meg gondolom, nem tudnátok venni hitel nélkül, és nincs annyi félretett pénz.

De aztán olyan is van, aki simán szül albérletbe.


Ha van saját lakás, és a nő is keres pénzt, akkor a 192.000 annyira nem gáz, de akkor hasonló értékrendű nőt kell keresni, nem egy kikent-kifent vagy egy sznobab jellegű nőcit, aki szerint csak akkor gyerek a gyerek, ha minden héten jár színházba, moziba, 20 különórára, márkás ruhában jár stb., hanem egy egyszerűbb nőt, akivel kevésbé lehet villogni. És akkor arra is nagyon oda kell figyelni ennyi pénz mellett, hogy magadra mit és mennyit költesz. A gyerek kell, legyen, az első.


Amúgy nőknél az elég taszító jellemvonás, ha csak azért nem váltasz munkahelyet és tapicskolsz a langyos kakiban, mert az olyan jóóóóó kéééényelmes - családalapítás nélkül is, nemhogy még akkor, ha a gyerek érdekében nagyon is érdemes váltani.

2020. jan. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
67%
Ha majd lesz párod, és ő is keres ennyit, akkor az már elég jó, pláne, hogy nem kell albérletet sem fizetni. Nem írtad, de ha esetleg vidéken keresel ennyit, az meg végképp jó.
2020. jan. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem elég. Esetleg talán akkor, ha a jövőben itt van előrelépési lehetőség, és ha már most van olyan saját ingatlanod, ami alkalmas a családalpításra.
2020. jan. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
95%

Ez a pénz egy ember épphogy kényelmes önfenntartására elég. Tudom, tudom, szültek már a nyomorba is egyesek, meg 150-es nettóval is, de én nem tartom ezt helyesnek. E

Két szülő egy gyerekkel 500-ból jön ki nagyjából jól együtt... Értelemszerűen valahol 250 körül érdemes lenne keresni, azt is nem beleszakadósan. Sajnos a gyerek az a helyzet, ahol azzal is számolnod kell, hogy az egyik fél keresete ideiglenesen ki fog esni és sokkal nagyobb probléma ha valami történik, nektek meg nincs tartalékotok. Mai fejjel azt mondanám, hogy 250-es nettó és 2-3 millió megtakarítás nélkül nem érezném magam biztonságban szülőként.

2020. jan. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Gyerekekre kevés lesz...
2020. jan. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
68%
Minden ilyen kérdésnél leírják, hogy 3 embert kell eltartania, meg hogy a nő keresete kiesik. CSED-ról, GYED-ről nem hallottatok? Ez a nő fizetésének 70 %-a, amit akkor kap, mikor otthon van a gyerekkel. Én több nőt is ismerek, akik a maximum gyedet kapják, ami most 225 ezer Ft körül van. Plusz CSP 12 ezer, adókedvezmény 10 ezer. Tehát ha a nő keresett 200 ezer körül, akkor marad 162 ezer, tehát 40 körül esik ki. Persze ez sem sok, csak itt úgy adják elő, mintha onnantól a nő nem adna a közösbe.
2020. jan. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ha gyereket is akarsz akkor nagyon kevés...az dràga mulatsàg.
2020. jan. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten, és attól nyugatra kevés, a keleti országrészben nem annyira kevés.
2020. jan. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

100.000 ft\fő nehogy ne legyen mar elég! 400- nál valamivel többet keresünk úgy, hogy én CSED- en vagyok. Van lakásunk ( nem tehermentes még), kocsink, nyaralni is járunk. Nem okoz gondot normális minőségű ételt venni. Ruhákat túrkálom, a pelust mosom, sok baba cuccot használtan vettem, de ez már környezetvédelmi szempont ( nem, nem emelkedett a rezsink a mosás miatt).


Kétszer ennyiből már egy gyerekkel meg lehet élni. Mikor született a fiam nem volt 2x192 a kettőnk fizuja és akkor is fizettük a hitelt már.

2020. jan. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!