Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződésről mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződésről mi a véleményetek? A bizalmatlanság jele?

Figyelt kérdés

Ma a házasságok jelentős része válással végződik. Az emberek nem bíznak egymásban, és ez szerintem jogos: váláskor a jogrendszer a nőknek kedvez, ha két ember szétmegy, legtöbb esetben a nő viszi a gyereket és házat. A hajléktalanok nagy része elvált férfi.


Viszont odadugni egy papírt a a kedvesem orra alá az esküvő előtt a válást követő vagyonelosztásról kissé illúzióromboló.


2019. dec. 8. 08:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk pl azért van mert nem ugyanaz az állampolgárságunk (EU-n belül), és válás/haláleset esetén egyikünk se akar belemenni emiatt komolyabb hercehurcába
2019. dec. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem, hogy akik szeretnének és fontosnak tartják kössenek. Általában ott van értelme, ahol a két jövedelmi vagy vagyoni szint nagyon eltérő. Az a baj, hogy sokan az amerikai filmekből tájékozódnak, de Magyarországon a magyar jog az érvényes. Házasságkötés előtt inkább azt kellene elolvasni, hogy mi nálunk a törvény. Sokan azt sem tudják, hogy mit írnak alá polgári házasságkötéskor.

Egyébként, ha a két fél nagyjából azonos vagyoni helyzetben van, akkor teljesen fölösleges, de ha nekik fontos kössenek. Sőt, ezt nem csak házasság előtt, de alatt is megtehetik! Sokan azt sem tudják, hogy az öröklés is különvagyonnak minősül.

2019. dec. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%
Ha úgy veszem bizalmatlanság, de jobban fogalmazva: ezek szerint nem egyezik a házasságról alkotott fogalmunk. Azén fogalmaim szerint a házasság élet-és vagyonközösség. Nyilván a házasság előtt szerzett vagyon külön van - ahogy a hatályos jogrend is rendelkezik. Viszont azután közös. Ha a másik meg a válást vizionálja már a házasság előtt, azzal szintén nem hasonló a gondolkodásunk. Ha valakivel összeházasodok, akkor az a személy nekem fontos lesz annyira mindig, hogy ne engedjem a házasságunkat válásig jutni. Nyilván lehetnek kirívó esetek, mikor a másik egyszerűen meghülyül és lelép, de akkor a kisebb bajom is nagyobb lesz annál, hogy a nászajándékba kapott étkészlet kihez kerüljön...
2019. dec. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

13: nem is az étkészletről van szó, hanem gyerekről, házról.

Írta valaki, hogy nem úgy van az teljesen, mert aki kapja a házat (a nő), annak ki kell fizetnie azt, aki megy. Oké, és ha házasság előtt a ház teljes egészében a tiéd volt? És a ház felének értékéből tudsz venni új lakást? Érdekes dolgok ezek.

2019. dec. 9. 06:24
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavart volna ha a férjem ragaszkodik ehhez. Akármennyire is tervezzük a “mindhalálig”-ot, nem mindig minden rajtunk múlik. Ugyan a tetteinket igen, de az érzelmeinket nem irányíthatjuk. Ha mégis elválnak útjaink, teljesen jogos hogy többel megy el valaki ha többel jött.
2019. dec. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

#14 Többen leírták előttem, de úgy látom, nem érted. Ha a ház, vagy bármi más a házasság előtt csak a tiéd, akkor a váláshoz sincsen köze. Ugyanez igaz az ajándékba kapott vagy öröklött vagyonra.

A válás csak azt érinti, amit a házasság alatt szerzel. Ha megnézed az átlagos családmodellt, megérted, hogy miért. A nők többsége a gyerekvállalás miatt évekre kiesik a munkából, tehát a bevétele sokkal kevesebb. Nyilvánvalóan nem lehet forintra pontosan beárazni azt, hogy évekig otthon van, romlanak az esélyei a munkaerőpiacon, stb. De ugyanez igaz, ha az egyik fél hosszabb ideig beteg, elveszíti a munkáját, szakmát vált, vagy egyszerűen úgy döntenek, hogy az egyikük nem dolgozik teljes munkaidőben. Ha ennek tudatában a pár közösen úgy dönt, hogy a megszerzett vagyonból vesznek valamit, akkor a válásnál mindkettő jogosan követeli a részét.

Jogi szempontból ez a lényege a házasságnak. Ha ez valakinek nem tetszik, az teljesen elfogadható, de értetlenül hangoztatni, hogy az asszony elvitte az ő jogos tuladonát, értelmetlen. Bármennyire is a romantikus eszméket társítjuk a házassághoz, ez akkor is egy szerződés. Illik tudni, hogy miről szól, mielőtt aláírod.


Persze vannak kivételek, amikor a házassági szerződésnek van értelme, pl. ha az egyik fél vállalkozást indít, vagy a fent említett külföldi állampolgárok házassága. De az esetek 99%-ában sajnos azért merül fel ez a kérdés, mert a házasulandóknak fogalmuk sincs, hogy mit készülnek aláírni.

2019. dec. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk felvetődött a kérdés mivel a barátnőm szülei sokkal vagyonosabbak. Inkább a szülők miatt gondoltunk rá hogy biztosítsuk a barátnőm szüleit, hogy nem az örökösödési vagyon miatt akarok meghásadodni a lányukal. Szóval én kész voltam bármilyen hasonló papírt alá írni de végül úgy néz ki h mégsem kell. ( meg nem volt meg az esküvő)

De ha netán mégis ugy gondoljak h szükséges engem kicsit sem zavar. Akar az esküvő napján is alá írom. Én a lányukat szeretem es nem a pénzüket.

2019. dec. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Igazából csak egy plusz biztosítéka a házassági szerződés. Ami a házasságkötés előtt a tiéd volt, vagyis az együtt élés előtt is már a tiéd is marad, ami után az közös. Az élettársi viszony és a házasság közt az a különbség, hogy házasságnál fele-fele, élettársi viszonynál általában a szerzés arányában osztja a bíróság a vagyont illetve éltet társi viszonynál nincs öröklés(özvegyi nyugdíj jár). Az élettársi viszonynál az a gond, nehezebben bizonyítod ki kié? Házasságnál tök mindegy, közös, az év végi prémiumod is, akkor is ha a másik nem dolgozik . Kivétel örökség, (azt hiszem) jogdíj, kártérítések, ha pl. biztosítás kedvezményezettje Vagy, illetve ha van Neked házasság kötés előtt egy házad, de házasság után értéknövelő beruházást csináltok rajt,(mi számít értéknövelőnek annak utána tudsz nézni) pl szobát építettek hozzá, tetőt stb. akkor viszonyt amit a házastárs bele tett pénzt vagy ha nem is tett, de házasság alatt voltatok akkor pl. az a szoba rész közös, és tulajdon joga keletkezett. Az embere azt hiszik tulajdon jog csak akkor keletkezik ha "ráíratnak" valamit a másikra, hát nem. Szomorú, hogy tényleg úgy házasodnak emberek, hogy nincsenek tisztába, hogy ez egy vagyonközösségi szerződés, nem brahiból kell két tanú. Nem tudják mit írnak alá.
2019. dec. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!