Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződésről mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződésről mi a véleményetek? A bizalmatlanság jele?

Figyelt kérdés

Ma a házasságok jelentős része válással végződik. Az emberek nem bíznak egymásban, és ez szerintem jogos: váláskor a jogrendszer a nőknek kedvez, ha két ember szétmegy, legtöbb esetben a nő viszi a gyereket és házat. A hajléktalanok nagy része elvált férfi.


Viszont odadugni egy papírt a a kedvesem orra alá az esküvő előtt a válást követő vagyonelosztásról kissé illúzióromboló.


2019. dec. 8. 08:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem minden esetben viheti a nő a házat, már bocs. Ha a nő költözik a férfihoz, akinek már rég a nevén volt a ház, házasságkor sem keletkezik semmilyen tulajdonjoga a ház felett. Ott nincs vagyonelosztás.

Bár van egy exem, van egy pasija, és hallottam egy közeli ismerősüktől, hogy a srác úgy akarja venni a házat, hogy exemnek köze ne legyen hozzá, mert tudja, hogy milyen exem, és nem akarja, hogy elvigye a házat a feje fölül :D

Bár nem értem, ha ennyire bizalmatlan iránta, minek van akkor vele. Bár igen, sok pasit megcsalt, sokszor kefélt félre. És ez a gyerek is ilyen akivel csalt végül.

2019. dec. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
29%
A házassági szerződés szövegének én az esküt írnám és hogy nincs vállás.
2019. dec. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
20%
Én a józan, okos előrelátás jeleként gondolom. Senki nem úgy házasodik, hogy majd úgyis elválunk, de ne vigye már el a házamat senki ha mégis. Ez olyan, mint Cascót kötni a kocsira. Nem tervezem, hogy össze akarom törni, de más hibájából is megtörténhet, és akkor meg milyen jó, hogy bebiztosítottam magam. Ha meg valaki nem hajlandó aláírni a szerződést, akkor nem is szabad összeházasodni. Igen, kicsit illúzió romboló ez, de az is az, amikor viszi, amiért nem ő dolgozott meg. Egy ismerősömet már kétszer nullázta le a két ex feleség, ennek ellenére a harmadikkal sem íratott papírt. na, ez már a balekség netovábbja.
2019. dec. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
Ha felmerül a válás kérdése, ne házasodjatok össze. Ennyire egyszerű.
2019. dec. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem a nőnek kedvez. A közös házat SOHA nem viszi az egyik fél. A bent maradonak ki kell fizetni a másikat. De csak mantrazd a nem igaz közhelyeket.

Hogy ki vagyok szó a gyereket, úgysem lehet előre beleírni.

2019. dec. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó: a hozzászóló csak arra akart utalni, hogy egyszerűen ki kellene tartani a másik mellett. Olyannal összeházasodni, akiben hiszünk, hogy velünk marad. Ok, hogy ezt nem lehet megmondani előre, hogy ki az, aki marad, de ez lenne a normális dolog.
2019. dec. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%

Oké, írd bele, hogy nincs válás. De akkor neked se lesz. 🤷‍♀️ Ha a kedves nejed dolgozni és alakítani se hajlandó, ha a gyerek mástól van, és heti ötször megy bulizni, akkor se válhattok el. Jujj de jó!

Másrészt rohanhat a bíróságra, hogy a személyi szabadságát korlátozod. Utál, látni se bír, fél tőled, de nem válhat el, mert ott a szerződés. Ami ugye _ellentmond_ a jognak, tehát eleve törvénytelen és érvénytelen.


Előbb azt kène megérteni, hogy mi is egy szerződés, mi a házassági szerződés, mikor szükséges, és mikor nem. Mondjuk, hogy mi számít a házasság alatt külön vagyonnak, és mi közös. Ez nem az USA, hol egy nap házasság után viszi a fél vagyonod, és kaphat asszonytartást.

2019. dec. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Mucu. Nem csak az van benne a házastársi esküben, hogy csak a halál old fel alóla, hanem sok egyéb is, amit ha olyan komolyan vennének/vetetnének, mint egyéb esküket, pl katonai, rendőri, állampolgári, titoktartási, orvosi stb, akkor talán

1 lenne becsülete a házasság intézményének

2 az emberek kénytelenek lennének felelősségteljesebben élni, nem csak bele a vakvilágba

3 nem lenne túlterhelve az igazságszolgáltatás, a szociális háló és az adófizetők, mert a felelőtlen emberkék mocskát takarítják az helyett, amire ki vannak találva

4 nem kerülne bele a rendszerbe ennyi sérült ember, aki a férfiban rablógyilkost, a nőben lakásosprostit lát csak első körben és végül nem lenne annyi "elcseszett" neveletlen gyerek, mert esélytelen volt, hogy támogató környezetben nőljön fel normális szülői mintákkal.


Tiszta sor, hogy nincs ilyen törvény (azért nincs, mert a törvényből vezetjük le az erkölcsöt sajnos és nem fordítva már jó ideje), de talán nagyobb gesztusértéke van annak, hogy valaki írásba adja amit a templomban elmondott, mint annak, hogy előre papírozza, hogyan váltok, mikor még egybe sem keltetek. Ennyi erővel a házasságot ki is lehetne venni a jogrendből, aztán steames achivmentet csinálni belőle, mert kb annyit is ér.

2019. dec. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy másik kérdés alatt megkérdeztem, hogy mit lehet beletenni egy ilyen szerződésbe, de még mindig nem értem.


Házasság előtti vagyok különvagyon, alatta szerzett közös. Valaki írta a vállalkozást, azt értem.

2019. dec. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
26%
Aki szerint ez "bizalmatlanság", annak valójában igenis fontos a pénzed. Ha nem (csak) az anyagi helyzeted miatt menne hozzád, szó nélkül aláírná. Ne vegyél el olyan nőt, aki ezzel a kifogással jön, és aki hisztizni kezd a szerződés miatt, vagy téged állít be egy szemétládának, amiért szóba merted hozni.
2019. dec. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!