Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen dolog, hogy folyton a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen dolog, hogy folyton a pénz körül forog minden?

Figyelt kérdés

A kérdés költői...

Férjem jóval többet keres, mint én, bár én jelenleg itthon vagyok a kisgyerekünkkel gyeden. Már a baba előtt is voltak problémák a házi munka miatt, férjem semmit sem csinál. Ha mégis évente egyszer neki áll mosogatni, akkor inkább abbahagyatom vele mert nem elég alapos, ételmaradékos a tányér, kávés marad a pohár. Porszívózni pl úgy csinálta, hogy megállt a nappali közepén, és onnan amit elért a porszívó, azt a részt felporszívózta, a lakás többi része meg érintetlen maradt. Na én ettől kiakadtam, de inkább úgy vagyok vele, hogy megcsinálom magam. Egyszerűen nem hajlandó alaposabb lenni, és oda tenni magát. Direkt szar munkát végez, mert tudja, hogy én úgyis megcsinálom, ő minek erőlködjön... Ez azóta van így amióta megismerkedtünk. Hat éve. Nem mondanám, hogy én hibáztam mert átvállaltam mindent, mert ha én nem csinálom meg, akkor úgy marad bármi házi munka, vagy fenyeget, hogy áthívja az anyját akkor takarítani.

Az elmúlt években, én terhességem alatt itthon voltam, emiatt is meg a gyed miatt is jóval kevesebb a bevételem. Ezzel nincs konfliktusunk, tehát megveszi ami kell, vagyis ad pénzt. Viszont ezzel a ténnyel takarózik : ő keres többet, és mivel jó színvonalon élünk, ezzel ő kiváltja a házi munkát, és ő szerinte amúgy is azért vagyok itthon, hogy gyereketneveljek plusz háztartás. Mondtam neki, hogy hamarosan én is vissza megyek dolgozni, akkor ki fog főzni /takarítani (nyilván én) de annyira idegesít, amikor a férjem erre azt mondja, hogy akkor keressek annyit amennyit ő, és akkor ő is házimunkázik. Szerintetek igaza van???


2019. okt. 14. 13:45
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Pedagógus vagyok :) mindenki tudja, férjem is, hogy a bértábla szerint mennyi a fizetésem. Esetleg, húsz év múlva, sok minősülés után fog emelkedni a fizetésem kb 80 ezer Ft - t. Addig marad a 180 ezért.
2019. okt. 14. 14:58
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj ide. Nem az a lényeg, hogy ki mennyit keres, hanem hogy ki mennyit dolgozik. Pedagógusként ki lesznek az idegeid, előre szólok.

Tehát amint visszamész dolgozni, szépen felezitek a házimunkát. Annyit csinálj majd meg amennyit tudsz és bírsz.

2019. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőséged van.

1. Keresel bejárónőt, és a férjed megkeresi az árát. Így munka mellett se purcansz ki.

2. Nem mész vissza dolgozni. Délelőtt a kicsi oviban, addig házimunkázol, utána gyerekezel, a férjed pedig megkeresi a rávalót. Amivel te hozzájárulsz, az a családi, az adókedvezmény, és amit megspórol ha nincs bejárónő.


A 3. lehetőség, hogy elválsz. Ugyanúgy mindent egyedül csinálsz, ő csak az anyagiakat biztosítja, csak utána már nem kell ganéznod.

Ez is jobb verzió, mint ami a családunkban előfordult. Az anya 38 évesen összesett és meghalt, mert nem bírta tovább a szíve, hogy napi 4 órát alszik és széthajtja magát.

2019. okt. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Sajnálom 13-as válaszoló :(

Elválni nem szeretnék, a házasságunk többi része rendben van, nagyon jó apa, velem is törődik, csak a házi munkával nem. Szerintem nem is tudja hogyan kell, így azt sem, hogy mennyire fárasztó. Nem nagyzolni szeretnék most, sőt, inkább már mániákus vagyok, de heti többször nagytakarítok, tehát a szekrényeket is elhúzom, alatta /mögötte, tv állvány, ágyak alatt, fürdő WC két naponta, ebben benne van a csempe is, cipő állvány, spájz stb stb tényleg egész nap nem állok meg. Ez az a dolog, ami miatt sokszor feszültség van: a takarítás. Néha úgy érzem, hogy már nem bírom, derekam nagyon fáj, de mégis belülről jön egy érzés, hogy csinálnom kell, addig aludni sem tudok ha valami nem lett aznap kitakarítva. Szóval borzalom vagyok.

2019. okt. 14. 20:28
 15/33 anonim ***** válasza:
80%
Na jó, rajtad tényleg nem lehet segíteni, menthetetlen vagy. A saját hülyeséged miatt, nem a férjed miatt.
2019. okt. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 Hamvas rétihéja ***** válasza:
22%
Aha... Szóval egy rendmániás nővel van dolgunk. Lehet inkább te tanulhatnál valamit a férjedtől.
2019. okt. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Igen, biztos van, amit tanulhatnék, és tanultam is de szerintem a háztartás az pont nem az. Na de a rendmánia ok arra, hogy miatta folyton emlegeti , hogy ő nem takarít, mert többet keres? Nyilván tudom, hogy ő nem fog olyan alapos lenni, mint én, de egy átlag szintet porszívóval hozhatna, mert nála a porszívózás annyi csak, hogy maga körül amíg elér a cső, addig felporszívóz, de egyet lépni sem képes.
2019. okt. 15. 12:55
 18/33 anonim ***** válasza:
64%

Azért rendmánia és rendmánia közt is van különbség, amíg otthon éltem anyám megette az életemet, minden nap volt valami amit ki kellett takarítani, nem nagytakarítás szinten, de pl por nem gyűlt annyi ahányszor ő letöröltette velem, hálistennek kinőtte miután kirepültünk neki is nyugisabb lett az élete; egy másik fajta rendmániás egy barátnőm, pl lecseppen egy csepp tiszta sima víz a padlócsempére s ő fut neki papírtörlővel, belép a házba a férje papucsba ordít neki, hogy húzza le s fut is a porszívóval (házipapucs náluk arra van, hogy az ember kimenjen az erkélyre benne s kész), naponta 2x porszívózik legalább s mindent átsikál legalább egyszer a plafontól a padlóig, na ez jóval kegyetlenebb mint anyám - ez az elhúzom a szekrényt minden egyes takarításnál ez nekem olyan barátnőm féle rendmániának tűnik, ami külső szemmel az igazat megvallva nagyon drasztikus, s valószínű a férjed is sokallja, de lehet, hogy én azért gondolom drasztikusnak, mert rendetlen fajta fehérnép vagyok, hogy állandóan nyaljam a házat?, köszi nem, persze összeszedem, de alapjáraton pont nem érdekel, ha rendetlenség van, elég porszívózni 2-3x egy héten s nagytakarítás bőven elég egy hónapban egyszer, szekrényhúzós téma... hát a pókhálót kibányásznám, ha meglátnám, de húzogatni nehéz bútorokat max 2x egy évben.

Átlagszintű porszívózás szerintem a férjednek nem ugyanaz mint neked, átlagembernek átlagporszívózás az én agyamban az, hogy körbefutom a házat, felszedem a földről ami nem oda jár, végigfutok porszívóval, benyúlok ami alá tudok oszt kész, utána feltörölök s ámen, lehet újra beengedni a gyerkőcöt, hogy 3 perc alatt nézzen minden ugyanúgy ki,mint porszívás előtt.

2019. okt. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Igazad van, de attól ő még nem lép a porszívóval sehova! Leteszi a gépet pl a nappali közepére, elindítja, és álló helyzetben húzza a porszívócsövet maga körül. De egy lépést sem tesz, ezt halál komolyan mondom, hogy nem mozdul el a helyéről, csak annyit porszívóz felé, amit elér, kényelmesen. És erre mondja, hogy ő többet keres. Szerintem ez se normális, de úgy látom a válaszolók szerint mégis...
2019. okt. 15. 21:03
 20/33 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem egyikőtök sem normális... Ő egyista, nagyképű bunkó, te meg mániákus vagy... Nekem jobb dolgom is van, mint a szekrényeket huzigálni állandóan.
2019. okt. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!