Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen dolog, hogy folyton a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen dolog, hogy folyton a pénz körül forog minden?

Figyelt kérdés

A kérdés költői...

Férjem jóval többet keres, mint én, bár én jelenleg itthon vagyok a kisgyerekünkkel gyeden. Már a baba előtt is voltak problémák a házi munka miatt, férjem semmit sem csinál. Ha mégis évente egyszer neki áll mosogatni, akkor inkább abbahagyatom vele mert nem elég alapos, ételmaradékos a tányér, kávés marad a pohár. Porszívózni pl úgy csinálta, hogy megállt a nappali közepén, és onnan amit elért a porszívó, azt a részt felporszívózta, a lakás többi része meg érintetlen maradt. Na én ettől kiakadtam, de inkább úgy vagyok vele, hogy megcsinálom magam. Egyszerűen nem hajlandó alaposabb lenni, és oda tenni magát. Direkt szar munkát végez, mert tudja, hogy én úgyis megcsinálom, ő minek erőlködjön... Ez azóta van így amióta megismerkedtünk. Hat éve. Nem mondanám, hogy én hibáztam mert átvállaltam mindent, mert ha én nem csinálom meg, akkor úgy marad bármi házi munka, vagy fenyeget, hogy áthívja az anyját akkor takarítani.

Az elmúlt években, én terhességem alatt itthon voltam, emiatt is meg a gyed miatt is jóval kevesebb a bevételem. Ezzel nincs konfliktusunk, tehát megveszi ami kell, vagyis ad pénzt. Viszont ezzel a ténnyel takarózik : ő keres többet, és mivel jó színvonalon élünk, ezzel ő kiváltja a házi munkát, és ő szerinte amúgy is azért vagyok itthon, hogy gyereketneveljek plusz háztartás. Mondtam neki, hogy hamarosan én is vissza megyek dolgozni, akkor ki fog főzni /takarítani (nyilván én) de annyira idegesít, amikor a férjem erre azt mondja, hogy akkor keressek annyit amennyit ő, és akkor ő is házimunkázik. Szerintetek igaza van???


2019. okt. 14. 13:45
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
A szakmám olyan, hogy nem fogok tudni annyit keresni, mint ő.
2019. okt. 14. 13:47
 2/33 anonim ***** válasza:
80%

Egyetlen kérdésem van... MINEK SZÜLTÉL ILYENNEK?

A gyerekkel sem fog soha foglalkozni. Te meg vissza se tudsz menni dolgozni mert belerokkansz a házimunka mellett. Hogy lehet ennyire felelőtlenül gyereket vállalni???? Ilyen embernek soha, semmilyen körülmények között!

2019. okt. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
29%
Az ő elve szerint akkor nekem sem kellene házimunkázzak, mivel többet keresek mint a férjem :))). Az enyémnek is van esze kihúzni magát a házimunka alól, pl múltkor vágta a fát, mert az férfimunka, vártam pár napot, majd egy délután aprítottam fát én is, majd megkértem teregesse ki a mosott ruhát :)), ne mérgelődj, úgyis annyit érsz vele (viszont van tippem, hogy lehet rávenni őket többször főzni: egyszer főz akármit s te úgy csinálsz, mintha a világ legfinomabb ételét tette volna eléd, másnap, harmadnap s utána is még rengetegszer felemlegeted/dícséred- nálunk ő süti a palacsintát, hámozza-főzi a krumplit, vannak tésztás ételek amiket ő csinál, amúgy tényleg finomakat csinál, nem esik nehezemre dícsérni :)
2019. okt. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igaza. Ez házasság előtt nem derült ki?
2019. okt. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Igazából azt gondoltam róla,kinéztem belőle, hogy majd más lesz, és segíteni fog a gyerek miatt kiveszi a részét. Basszus tévedtem. De visszacsinálni nem tudom, nem is értem a kommentedet. Megoldást szeretnék, véleményt a kialakult helyzetre, hiába hajtogatja itt valaki, hogy minek szültem... Nyilván "csak a kérdésemben felmerülő probléma volt a kapcsolatunkban, semmi más, jó sem..." (irónia vége) Ugye.
2019. okt. 14. 13:57
 6/33 anonim ***** válasza:
81%
A megoldás a helyzetre, hogy összecsomagolsz és otthagyod a pitsába. Miért mozdítaná a kisujját is, mikor a házicseléd mindent megcsinál?
2019. okt. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Kiderült házasság előtt is, hogy lusta, trehány, de akkor ezt nem gondoltam akkora problémának, mert fiatal voltam, energikus, és csináltam a dolgom, fel sem tűnt. Akkoriban, amikor hozzáköltöztem, diák voltam, keveset kerestem, ő meg felajánlotta, hogy vásárol, rezsit fizet stb. Szóval akkor kötelességemnek éreztem, hogy a házi munka terhét 100% magamra vállalom "cserébe". Csak ez így az évek során rajtam maradt. Azóta már teljes fizetésem van (még így is negyede az övének), pici gyerekünk is van, így már más, mint hat éve.
2019. okt. 14. 14:02
 8/33 Hamvas rétihéja ***** válasza:
20%

Ne hallgass azokra a válaszokra, akik azt mondják, hogy hagyd el. Egyesek itt nem tudnak mást tanácsolni, csak azt hogy váljál el, legyen akármilyen kicsi is a probléma.


Mikor visszamész dolgozni, próbálj meg csak például 80%-ra dolgozni, szóval ne 40 órás munkaheted legyen, hanem csak 4 napos. A fennmaradó napon pedig a háztartási munkákkal fogsz foglalkozni.

2019. okt. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
72%
Én egy kicsit megleckéztetném. Ha jönnek hozzánk vendégségbe, kijelenteném a vendégeknek, hogy bocs a kupiért, a koszért, a férjem volt a soros a házimunkában.
2019. okt. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
75%

"A fennmaradó napon pedig a háztartási munkákkal fogsz foglalkozni."


Persze, hogy még kevesebbet keressen. Aztán egy esetleges valasnal meg megkapná, hogy alig keresett. Es csak meg kiszolgzltatottabb lenne.

Inkább leckeztesd meg, hogy kaptál egy nagyon jó állást, többet fogsz keresni, mint ő, vagyis ezentúl vegezhet minden hazimunkat.

2019. okt. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!