Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Veszekedne vagy tűrni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Veszekedne vagy tűrni?

Figyelt kérdés

Szüleim mindig azt tanították, hogy ne veszekedjek, mert az nem vezet semmire.

De ha sértegek a férjem, mert elfelejtek valamit, vagy épp nem raktam vissza a helyére valamit, akkor ki kell állnom magamért, nem tudom szó nélkül hagyni, hiszen ő sem különb. Hónapok óta szó nélkül kapcsolom le utána a lakásba a villanyt, mert mindig úgy hagyja. Ma reggel volt a boltba, kértem hozzon a gyerek teájához citromlevet, persze elfelejtette. Ő is hibázik. De én nem sértegetem. De ha ő hányja a szememre csak kiállok magamért. Ti hogy látjátok? Nálatok hogy megy ez?


2019. okt. 9. 08:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, helyesen: veszekedni vagy tűrni?
2019. okt. 9. 08:23
 2/11 Zsoltmester ***** válasza:
100%
Hát mindenképp ki kéne állnod magadért. Olyan dolgokon nem érdemes veszekedni, amelyeken nem lehet változtatni. De azokat a dolgokat, amelyeken kis odafigyeléssel lehet javítani, azokat érdemes megvitatni
2019. okt. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi az asszzertív kommunikációt alkalmazzuk. Vagyis nem veszekszünk és nem is tűrünk, hanem megbeszéljük a dolgokat.
2019. okt. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az a baj vele nem lehet megbeszélni, mert neki nincs hibája, ő tökéletes, így ha felhozom, hogy álljunk már meg egy szóra, akkor felkapja a vizet rögtön.
2019. okt. 9. 08:45
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

És mióta ilyen? Minek mentél hozzá?

Hiába veszekszel vele, az nem old meg semmit, ebben igaza van anyádnak, viszont én nem is tűrném ezt a viselkedést.

2019. okt. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

Azért amikor a veszekedést irtad azt hittem komoly oka van nem egy elfelejtett citromlé :)

Nyugodj meg!!

2019. okt. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Jajj már. Nem a citromlé az oka. Az csak egy példa. A sértegetései az ok. A máséban a szálkát, a sajátomba a gerendát sem az oka.

13 éve vagyunk együtt. Mostanában lett csak ilyen, mióta felújítatt. Biztos, hogy emiatt idegesebb. De ez nem menstég.

2019. okt. 9. 09:25
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha mostanában lett ilyen, akkor más baja van, és tényleg lehet, hogy a felújítás miatt. Talán nem úgy mennek a dolgok, ahogy ő elképzelte, tele van kétségekkel, azt érzi, hogy ez nem megy neki, és ezért aztán hogyha még tőled is jön "kritika", ami amúgy jogos, azt már nem viseli el. Egyszerűen ültesd le beszélgetni, mert így kínszenvedés az élet hosszú távon. Ne rajtad vezesse le a feszültségét, mert annak rossz vége lesz.

Szóval ha beszól, akkor állj ki magadért, de veszekedni semmi értelme, és ezen felül én még egy (vagy több) leülős beszélgetést is csinálnék...

2019. okt. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%
Nem a citromléről van szó, magyarul nem a citromlén kell kiverni a palávert. Pont erről szól az asszertív kommunikáció, hogy ne azt ordítsd vöröslő fejjel, hogy "de te meg nem hoztál a múltkor citromlevet". Hanem egy nyugodt pillanatban elbeszélgetni, olyan kezdetű mondatokkal, hogy "drágám, úgy érzem, hogy". És akkor mondd el, hogy mit érzel. Ne azt, hogy ő cseszeget, hanem hogy te ettől hogyan érzed magad.
2019. okt. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Na jó itt álljunk meg és most ne tovább.

Látom a szövegértés nem megy. De könyörgöm ne képzeljünk már bele a történetbe olyan dolgokat amik meg se történtek. Soha nem orditoztam vele. A veszekedés nem arról szól, legalább is nálam, hogy ordítozok. Sőt akkor nem vetettem a szemére, hogy nem hozott citromlevet. Hol olvastad te, hogy vörös fejjel kiabálok vele? De tudod, mindenki magából indul ki.

2019. okt. 9. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!