Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem azonosak a tervek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem azonosak a tervek a jövőre nézve. Hogy lehet így kompromisszumot kötni?

Figyelt kérdés
Eddig ugyanazok voltak a terveink. Eljegyzés, házasság, gyerek majd külföldre költözni. Én elég jól beszélem az angolt amit most fejlesztek a gyerek mellett. Ő pedig még csak el sem kezdte tanulni pedig mondtam hogy segítek neki. Már amióta megbeszéltük (4 éve) nagyon jól tudná. Én viszont nem akarok itt maradni. Utálom ezt az egészet, nem lehet megélni. Én jó életet akarok biztosítani a gyereknek ami itt nem fog bekövetkezni. Mostanában felhoztam neki, hogy ideje lenne de azt mondta nem érdekli neki jó itt. Egész életemben erre spóroltam, hogy ki tudjak/junk menni és ott élni.
2019. okt. 2. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Egyetlen dolgot nem értek. Azt mondod egész életedben spóroltál arra, hogy kint éljetek. Miért nem alkottok valamit akkor ebből itthon? Amit félrerakosgattál hogy kezdj egy bizonytalan, új életet egy olyan helyen amivel kapcsolatban álomvilágban élsz abból már bőven tudnátok mit kezdeni itthon. Én biztos nem rángatnám ki a gyerekemet ha már megvan, nem szakítanám el attól amit már megszokott. Ahelyett, hogy arra spórolgatsz, hogy gyakorlatilag eldobj mindent inkább kezdj belőle valamit itthon. Ha akkora összeget sikerült már félrerakni amiből kint bőven el tudnátok lenni akkor ne mondd már, hogy nem lehet itthon megélni. És ha ez akkora összeg akkor bőven lehet belőle itthon is elkezdeni valamit amiből meg tudtok élni.
2019. okt. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Itthon is meg lehet élni,csak az igények szálltak el nagyon. Kell ez,kell az, de hopp, kevés hozzá a fizetés.

Itt csak te tudsz azzal kompromisszumot kötni, hogy nem mész ki,vagy pedig elválltok és külön folytatják az életet.

2019. okt. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Mit akartok ott csinálni? Ismerek olyat, aki vállalkozásba kezdett, és kétlaki életet élnek. Van egy lakásuk itt, egy Németo.-ban, és kb. egy hónapot élnek itt, egyet ott. De: ott nincs iskolás korú gyerek.

Lehet, hogy pár hónap külföldi munka után azt mondanád, hogy nem éri meg.

Ha csak angol nyelvterület jöhet szóba, akkor se érdemes csak Londonban gondolkodni.

Illetve ha németül is tanulnál, akkor mehettek az osztrák határhoz. Pl. Győrbe. Te dolgozol a határon túl, akár a párod is, de itt éltek.

2019. okt. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

Azért ez tervnek elég gyenge, hogy "ki akarok menni, mert itt szar". Van piacképes tudásod, amivel el tudnál helyezkedni? Mit dolgoznál ott?

Mit dolgozol itthon?

2019. okt. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
4 ev es egy gyerek utan tunt fel, hogy szarik bele az egesz e? :'D
2019. okt. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Az a baj, hogy sokan azt hiszik, hogy kint minden jobb, minden könnyebb. Egészen addig, amíg nem éltek kint legalább 2 hónapot.


Amikor megkapod (piacképes szakma nélkül) azt, amit az osztrák/angol stb... nem akar elvegezni (mosogatás, takarítás stb), akkor rájössz, hogy annyira mégsem buli.

Ráadásul hiába keresel kint havi 1 milliót, a lakhatás sokkal drágább és azt veszed észre fél év múlva, hogy hoppá! Ugyanazon a szinten élsz, mint Magyarországon.


Kint sem olyan egyszerű, az, hogy beszéled a nyelvet, édes kevés.

2019. okt. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Amerika lett volna a cél. Bátyám 10 éve kint él van egy hatalmas háza és segítene beilleszkedni. Neki amikor megindult még ennyi félre tett pénze sem volt mint nekem mostanra pedig egy példakép lett.

Nem, nem várom hogy ott milyen jó lesz de jobb mint itt.

2019. okt. 3. 12:50
 8/8 anonim ***** válasza:
37%
Én elválnék és elvinném a gyereket is. Persze nem teheted meg, csak akkor, ha lemond róla. Valahogyan fenyegesd meg, vagy zsarold, érd el, hogy mondjon le róla és menjetek ki, ő meg üljön itt ebben a szerencsétlen országban.
2019. okt. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!