Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit kellene még tennem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kellene még tennem?

Figyelt kérdés

Elsősorban kapcsolatban vagy házasságban élő nőket kérdeznék. 39 éves házas férfi vagyok, de egyre kellemetlenebbül érzem magam, mert azt érzem, amit csinálok, az az alap, csak a beugró. Nem is lenne ezzel baj, viszont ezek után mellőzve vagyok. Mire is gondolok:


- van egy jól fizető állásom

- a megjelenésem igényes, rendezett

- elvégzem a munkát a háztartásban és a ház körül

- foglalkozom a gyerekekkel

- van egy műhelyem, szerszámaim, gépeim, így az iparos munkákat is én végzem, ha szükséges

- odafigyelek a pénzügyekre

- a feleségemmel kedves vagyok, odafigyelek rá


9 év házasság, két gyerek, rendezett életkörülmények, munkahelyek.

Aztán szép lassan azt vettem észre, hogy még a kutyánk is több törődést kap mint én. Teljesen a perifériára szorultam, már a keresztnevemet sem mondja ki, csak hogy apa.

Nemrég volt is egy konfliktusunk ebből, mert már betelt a pohár- Erre ő a fejemhez vágta, hogy amiket csinálok, azt bármelyik nő megkapja, ne legyek már elszállva magamtól. Mondta ezt úgy, hogy sosem voltam elszállva magamtól. Sőt, az a helyzet, hogy jóval többet vállalok be a közös életünk munkáiból, mint ő. Szerinte gáz, ha ezeket fel merem említeni.


Nézzük meg hogy ő hogyan és mit ad, vagy viszonoz. Főz, de csak olyat, amit ő eszik. Nem kedves velem, nem érint meg, este menekül aludni, csak hogy esélyt se adjon egy kis romantikának. Beszélgetések során csak a karrier. a munkahely, a kötelező körök, a gyerekekkel kapcsolatos dolgok. Csak ezekről lehet beszélgetni, de állandóan azzal jön, hogy nem hallgatom meg. Aztán megmutattam neki, hogy a telefon stopperével lemértem, és 2 öra 53 perc volt, amit végighallgattam. Ha szólok neki, hogy segítsen már valamiben, akkor odajön, majd azon nyomban el is megy, miánt már úgy érzi, ő megtette a dolgát.

Nem tudok vele beszélni erről, mert annyival letudja, hogy ilyen vagyok és kész. Ő nem fog alkalmazkodni másokhoz, és megint én vagyok a szemét, hogy meg akarom változtatni.


Szóval a kérdésem az lenne, hogy minden de minden kapcsolatban a férfiak a maximumot hozzák? Gondolok itt az értékrendekre, a felelősségre, a gondoskodásra, a tervezésre, a figyelmességre. Sajnos nem tudok mit kezdeni a helyzettel, válni nem szeretnék, de ezt nem fogom sokáig bírni, főleg hogy gőzőm sincs mi a baja velem!



2019. aug. 15. 14:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
50%

#10, bírom a szlogened,de egyszerű is az ok. Ha így is van, az nem ok nélkül lett így. Miért van szeretője vagy fantaziál másról?

Sztem, akit ennyire mellőznek, annak van oka. Pont azt kapja vissza, amit adott. Lehet a házasság első éveiben ő volt ilyen, csak a nagy ego-jától, bebiztosítottságától nem vette észre. Nem adott elég érzelmet/szeretetet, aztán ezt megunva jön vissza a lekakilás. Ok nélkül nem hűl így ki egy házasság. Ja, ez nem visszafordítható, aki elvesztette párja becsülését, az már így marad.

2019. aug. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj még tenni egy utolsó kört, hogy ez nem játék és te a házasság megjavításán dolgozol. Azt is megkérdezheted, hogy neki mire lenne szüksége. Ha nem megy sehogy sem, akkor add be a válókeresetet. Egy ilyen nő mellett nem lehet élni, ezt nőként mondom.

Ja meg szerintem tűzz ki egy határidőt magadban, mert amúgy még a végtelenségig is lehet ezt csinálni! Kell valami időkorlát! Mondjuk, ha 3 hónap után se vagy boldogabb, nincs javulás.

2019. aug. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
35%

A tiszteletet (itt szerelmet/szeretetet) nem lehet kikövetelni, csak kierdemelni lehet. Te toporzékolsz, mint egy elkényeztetett kisgyerek:nekem jár, jár. Az arcod, a feleséged simán megmondta, h vegyél vissza, nem kap tőled többet, mint ami alapból normális. Vagyis konkrétan elmondta, h keveset kap, a fő dolgot a szerelmedet nem érzi. Hm? Mikor kapott tőled csak ugy vmit, jó szót, egy csokit, vagy bármit, és úgy hogy nem kérsz cserében semmit. Mikor vitted el szórakozni?

Követelőzve ez nem fog menni. Szeresd ezt a nőt igazán, önzetlenül. Talán még így visszatalál a szíve hozzád.

2019. aug. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Azert ne forditsuk mar meg, hogy a kerdezo a bunko szar, szegeny felesege meg maganyosan pityereg.

A hibaztato 13-as valaszolo figyelmet felhivnam erre a mondatra:

"Nem tudok vele beszélni erről, mert annyival letudja, hogy ilyen vagyok és kész. Ő nem fog alkalmazkodni másokhoz, és megint én vagyok a szemét, hogy meg akarom változtatni."

Azt kijelenteni, hogy nem fogok alkalmazkodni eleg eros, ezt be kell latnod.

2019. aug. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem könnyű megtanulni hogy működik egy kapcsolat és ha azt gondoljuk, hogy mindent megadunk a másiknak az mégsem elég, ott minimum meg kell hallgatni a másik felet is. A leírtak alapján az egész gondolatmenet félre van menve. Ha nő lennék nem szeretnék olyan férjet, mint te az tuti.
2019. aug. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"minimum meg kell hallgatni a másik felet is."

"Nem tudok vele beszélni erről, mert annyival letudja, hogy ilyen vagyok és kész."

Szerintem mar tul vannak a beszelgetesen, de lehet nekem gyenge a szovegertesem.

2019. aug. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Férfi létemre én voltam az érzelmesebb, a romantikusabb. Inkább úgy fogalmazok, én voltam a motor.
2019. aug. 15. 20:59
 18/20 anonim ***** válasza:

Bármit is tettél eddig, nem vált be.

Tedd az ellenkezőjét.

2019. aug. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tanácsolom, hogy kicsit hagyd magára. Otthon egy fűszálat se tegyél keresztbe, munka után menj sörözni a haverokkal, szervezz magadnak hétvégi ottalvós programot, a gyerekek körül se segíts. Talán észbe kap. Ha mégse, akkor tényleg csak a válás marad. Sajnálom.
2019. aug. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szia hát nàlunk én vagyok a nő és ezeket is mind én csinálom.
2019. aug. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!