Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak! Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Elvált szülőket és új családjukat, miként
ültetnétek az esküvőn?
Figyelt kérdés
Miként a házasságkötési szertartáson és miként a vacsoránál?
Elvált szüleim kb. 10 éve nem beszéltek egymással. Nincs harag vagy vita, csak kamaszkorunktól (tesóm és én), önállóan jártunk apukánkhoz. Felnőtten viszont apai nagyszüleimmel élek vőlegényemmel együtt, apukám nagyon sokban támogat minket. (az esküvő nagy részét is ő állja)
Anyámnak és apukámnak is van új családja. Apukámnál van két kisiskolás tesóm, anyámnál van egy 17 éves húgom.
El nem tudjuk képzelni, miként kéne ültetni őket. :-o
Ha amúgy sincs köztük kontakt, akkor picit távolabb egymástól.
2019. jan. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 A kérdező kommentje:
Igen, de apukám, anyám és vőlegényem szülei az örömszülők, nekik elméletileg mellettünk kell ülniük. :-o
A házasságkötésnél pedig, mind az én szüleimnek, mind párom szüleinek meg kell köszönni, hogy felneveltek. Egyik sor elején ülnek a menyasszony szülei, másik oldalt a vőlegény szülei (+ testvérek). De ha három családról van szó, akkor mi van? :-o
Mégsem mondhatom az elvált szüleimnek, hogy egymás mellé üljenek, apukám felesége és anyám élettársa pedig mügéjük...
2019. jan. 31. 19:20
3/9 anonim válasza:
Szerintem a házasságkötő teremben egyik oldalt üljenek a vőlegény szülei (+ nagyszülők és a testvérek, kinek mije van). Másik oldalt üljön középre apukád, anyukád, másik oldalukon pedig a párjuk. Ha elférnek a tesók akkor ők is, ha nem, akkor ők mögéjük.
A lagzin lesz nehezebb leültetni őket. Ott én sem tudok egy ideális megoldást sem. :-( Hacsak azt nem, hogy mellétek csak a tanuk üljenek, mindenki más szemben egy-egy asztalnál. A kajáláson kívül úgy is mindenki ott lesz, ahol akar.
2019. jan. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Háát, nem feltétlenül utálják egymást:) De amúgy nemtom, jó kérdés:)
2019. jan. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Szia! Az én szüleim kb. 15 éve váltak el, sokáig kifejezetten ellenséges viszonyban voltak. A diplomaátadómon se mentek egymás közelébe, kellemetlen volt. Ezt azért mondom, mert egy reménytelennek tűnő helyzeten is segített az ültetés, amit az esküvőnkön alkalmaztunk. Mindegyiküknek van új párja, családja. Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy a szűk családi körben tartott polgári esküvőnkön a szülők mind egy sorban ültek, mindenki az új párja mellett. Így apám pl.anyukám párja mellé került, apám új felesége és anyukám a legtávolabb került így (okkal). A szülőköszöntést ti tudjátok, ez nem egy kötelező elem. Mi felhívtuk az anyakönyvvezető figyelmét, hogy ezt a részt ne tolja túl. Egyetemista korunk óta mindketten eltartjuk magunkat, tizenéve külön, a családunktól éltünk már akkor, nem a szülői házból mentünk a közös életbe. Nem lett volna reális nálunk már ez a hagyomány. Illetve apósom akkor már sajnos nem élt, nálam meg négyen voltak a szülők helyén, nem kell ezt ragozni. Mondott egy mondatot, mi pedig balról jobbra haladva mindenkinek adtunk egy szál virágot. Szerintem manapság ez gyakori helyzet, biztos rutinosak az anyakönyvvezetők és tudtok egyeztetni a szertartás előtt. Az étteremben a tanúk ültek mellettünk, a szüleim és családjuk az asztal két végére került, mert közéjük ékeltük a férjem rokonait. Ők mindenkivel beszéltek, a két végen belüliek is egymással, így nem volt feltűnő a helyzet.A templomban is jó messze ültek a szüleim, a férjem családja adta a "tömeget" közöttük. Fotókon dettó. Nem vt semmi balhé, minden jól sikerült, mindenki boldog volt. :) Tudom ajánlani nektek is a módszert. Sok boldogságot!
2019. jan. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Szia. Nem kell ezt túlspilázni, két külön család, én külön ültetném őket. U alakú asztaloknál egyiket a főasztaltól jobbra, másikat balra. Más elrendezésnél mindegy, csak külön asztalokhoz.
2019. febr. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Mi elvált szülők vagyunk. Lányom esküvője volt. Ketten fizettük az ő részét, teljesen megfelezve. A polgárin egymás mellett ültünk a volt férjemmel. Köszönő ajándék az új pátoknak is volt. Lányom kifejezetten jóban van velük, szereti őket. A vacsorán a pár ült középen, vőlegény mellett a szülők, tanúk, a lányom mellett az apja, apja párja, én, majd az második férjem, s a tanúk. A gyerekeink pedig külön asztalnál.
2019. febr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
A ceremónián 1. sorban anyukád, 2. sorban apukád. Megköszönéskor mindenkinek ajándék. Sokan a vacsorán ezért ülnek csak kettesben a menyasszonyi asztalnál, mert a szülőket nem lehet egymás mellé ültetni.
2019. febr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Sok lehetőséget írtak már korábbi kommentelők, leírom én is a mi esetünket. Volt feleségem szülei is elváltak, nem is nagyon voltak beszélő viszonyban, ezért nálunk is felmerült ez a kérdés. Nem volt semmi gond, csak mi aggódtunk feleslegesen, de azért nem árt az elővigyázatosság.
A szertartás nálunk szabadtéri volt a természet lágy ölén, csak nekünk és a tanúknak volt ülőhelyük, így itt nem volt probléma. A vacsoránál meg csak mi ketten ültünk közös asztalnál, az én oldalamon az én közeli családom asztalsora volt, az ő oldalán meg az övé, annak is a két végén volt az apósom és anyósom az új családjukkal biztos ami biztos alapon, középen meg a közös gyerekek és az ő családjaik.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!