Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha egy esküvőnek csak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy esküvőnek csak a szertartás részére vagyunk hivatalosak, akkor illik ajándékot adni?

Figyelt kérdés

2018. aug. 28. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Szoktak ilyenkor is adni valamit
2018. aug. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell. Egy gratuláció a végén.
2018. aug. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a szertartás végén gratuláltok nekik (1-1 puszi). Max. egy dísztávirat a lakásra. Ennél többet nem szokás ilyen esetben.
2018. aug. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. :) Csak gratuláltok.
2018. aug. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ajándékot a lakodalomba hivatalos vendégeknek illő adni.
2018. aug. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem szokás ilyenkor ajándékot adni (Pest megye). Van, aki ad át virágcsokrot, de szegény pár a harmadik után már úgysem tud vele mit kezdeni a gratuláció közben, tehát én még azt is fölöslegesnek érzem.
2018. aug. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem muszáj. Ha szeretnél, akkor persze adhatsz, de ott helyben legfeljebb a pénzt érdemes odaadni, ha valami tárgyat adnál, akkor inkább amikor legközelebb találkoztok
2018. aug. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi kaptunk, voltak akik a vacsorára is meg voltak hívva, de különböző okok miatt nem tudtak eljönni, csak a szertartásra, ők mégis adtak pénzt.

Illetve pár kollégám, akiket viszont csak a szertartásra hívtam, tőlük is kaptunk ajándékokat, nagyon meglepett, és ráadásul személyesebb, jó ajándékokat adtak, nem csak, hogy valamit adjanak...

Persze abszolút nem volt "elvárás", nem is számítottunk rá, de nagyon jól esett.

2018. aug. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken nem szokás olyankor, csak akik lagzira is mennek. Gratulálni szoktunk és ennyi. Max ha nagyon akarunk, adunk valamennyi pénzt egy borítékban, de közel sem annyit, mintha vacsoravendégek lennénk.
2018. aug. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én egy köszöntő esküvői képeslapot szokatm adni nekik lehetőleg valami személyes üzenettel, jókívánsággal, de pénzt vagy más ajándékot nem adok.


Én sem vártam el senkitől, hogy ajándékot adjon, ha csak a templomi szertartásra van meghívva.

2018. szept. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!