Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan merjek oltár elé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan merjek oltár elé állni, mikor körülöttem mindenki válik?

Figyelt kérdés
Boldog kapcsolatban élek, és nemsokára mi is összeházasodunk. De mást sem látok magam körül, csak hogy a barátnőim válnak, vagy egyedül maradtak a gyerekkel. Mindenkitől csak a panaszt hallom: elhagyott, mert még nem volt kész az apaságra, és most a gyerektartást sem akarja fizetni.. vagy: válni akarok, mert: ver, megcsal, nem szeretjük már egymást....Segíts albérletet keresni?, befogadnál pár éjszakára, ha megint kezet emel rám? Vigyáznál a gyerekre, még közlöm apjával, hogy el akarok válni? Lennél az alibim, ha férjem/barátom esetleg nálad keresne? Egyszerűen szörnyű, amit magam körül látok, tapasztalok...ÉS bevallom kezdek alaposan megijedni...
2008. okt. 8. 06:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos ezt én is így látom.Közhely,de azt kell mondani,hogy csak rajtatok múlik,és bízz magatokban!Én a második házasságomban élek.Az első sűrűre sikeredett,volt minden benne aminek nem kellett volna.A második még nehezebben indult,de azt mondtam,hogy ezt nem adom fel ilyen könnyen!7 éves házasok leszünk a jövő hónapban,de azt kell mondjam,hogy ritka kiegyensúlyozott házasságban élek és minden téren megfelelő!Pedig az első 3 évben gyakran megbántam!Úgyhogy csak vágj bele és kitartás!!
2008. okt. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Bizakodom, és bízom magunkban.....

Ezekkel a lányokkal együtt jártam iskolába, együtt töltöttük a tiniéveinket, ott voltam az esküvőjükön..valamelyiknél még az első gyerek megszületésénél is...így még elkeserítőbb ezt látnom..és egyik sincs még 27 éves:(

2008. okt. 8. 07:00
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Én is hallok nagy lakodalmakról,és az az első gondolatom,hogy meddig lesznek együtt 1 v 2 évig.És így is lesz.Valahogy nincs bennünk kitartás.De sok fiatal nem is való házasságra.Olyan férfi akinek terhére van a saját gyereke még egy órára is ,nem való apának!Olyan nő aki még nem szül mert most még "élvezni"akarja az életet /a műkörmit,a kozmit,meg a szolit,meg a shoppingolást/nem való még anyának.Miket írok,pedig nem vagyok begyepesedett,csak két gyerek büszke anyja!A férjem,már a gyerekek gondolatát is imádta,tudtam neki érdemes szülni.Olyan szépen bánik velük,tudom hogyha én valamilyen okból nem lennék képes ellátni őket,ő helyettem is helyt állna!Ez a legfontosabb egy jó házassághoz.Ha a pasid ilyen akkor hajrá!
2008. okt. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Ne azért ne menj hozzá, mert sok a válás körülötted, hanem azért, mert pl. nem szereted, nem ő az igazi, nem apa/férj típus stb. Ha minden téren okés a kapcsolatotok, és eljön az ideje, akkor nyugodtan vágj bele. Szerintem azért van ennyi válás, mert egyre kevesebbet ér sokaknak a házasság. Értem ezalatt, hogy egyszerűbb elhagyni, mint megoldani a problémát; egyszerűbb másnál vígaszt keresni, mint megbeszélni.

Azért nem azt mondom, hogy rossz házasságban is éljük le az életet egymás mellett, mint nagyanyámék korában, csak egy kicsit próbáljunk tenni a kapcsolat megmentéséért.

2008. okt. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

szerintem ne menj férjhez ha ennyire félsz. együttélni is lehet, nem kötelező, hogy papírotok legyen róla!

én pl nagyon szeretem a páromat, és tőle szeretnék gyereket, de sose fordult még meg a fejemben, hogy feleségül menjek hozzá. tanultam a körülöttem lévő példákból.

meg az esküvő is olyan drága, hogy abból inkább érdemes befizetni a lakáselőtörlesztést, vagy venni a babának cuccokat.

a válásról meg ne is beszéljünk. még majdhogynem drágább mint a lagzi....

én már csak ezért sem vágok bele ekkora hülyeségbe!

2008. okt. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon megértelek. Mi most mentünk szét 5 év után és áldom a sorsot, hogy nem házasságból léptünk ki, csak együttélésből. Ha most még bíróságon, papírmunkán, huzavonán és kényszerű találkozásokon kéne átmennem, biztos beleőrülnék. Ráadásul ha papír van, akkor az ember sokkal tovább ücsörög egy szenvedéssel teli, kihűlt kapcsolatban, mert megkötve érzi magát. Persze szép dolognak tartom a házasságot, de attól még nem lesz jól működő és boldog egy kapcsolat, hogy jogi háttere van, sőt, az összeláncoltság érzése sokszor súlyként nehezedik a friss házasokra. Szerintem hallgass a szívedre, mert a szerelmetek nem fog se erősödni, se elmúlni egy papírtól.
2008. okt. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Először is ha ezen gondolkodsz..beszéld meg a pároddal, hogy menni fog-e most, vagy várjatok-e, mert te esetleg kész vagy rá, de érdekelne , hogy ő miről mit gondol..ezt előtte kell tisztázni..mindenképp.

A másik dolog pedig , nem a barátnőid kapcsolatán múlik a tiétek..nektek kell tudni mit bír ki a kapcsolat, hogy felmerülhet e hasonló probléma...Ha egy év múlva panaszkodni fogysz, akkor azt már most kell érezned és mindennap neked is és a párodnak is tenni kell ez ellen, hogy ne alakuljon ki hasonló probléma..foglalkozni kell egymással, egymás céljaival, meg kell érteni, nem szabad belefásulni a hétköznapok viteleibe és főként nem szabad hogy az ország gondja a vállatokon legyen, mert sok kapcsolatot ez tesz tönkre és ezt nem szabad engedni, mert külön sem lesz jobb a helyzet, de erre általában pár hónap múlva jönnek rá az emberek, de addigra már annyira tönkremegy az elhagyott fél, hogy menthetetlen a kapcsolat..

Előzd meg és beszéljetek meg mindent , ha kialakul az egyetértő közelség nem lesz gond..


Drukkolok!

2008. okt. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Elhiszem, hogy megijedtél, hizsen manapság tényleg "mindenki" válik. Én nem hittem a házasság intézményében, és a párom sem akart másodszor nősülni, úgy gondoltuk, nekünk nincs rá szükség. Aztán egy szép napon megkérdezte a férjem, hogy mi lenne ha nézegetnénk jegyggyűrűket:)) mondtam, azt meg minek, hiszen nem házasodunk. Ő pedig azt válaszolta, hogy mostmár máshogy képzeli a dolgot. Szóval megkért, hogy legyek a felesége. Erre én, a nagy házasságellenes naná hogy igent mondtam. Megbeszéltük, hogy csendesen, kis felhajtással "essünk túl rajta":))Május 17-re kértünk időpontot, és május elején kiderült, hogy babánk lesz akire már kb 1 éve vártunk. Másnap reggel a következő üzenet várt::"Nagyon szeretlek és boldog vagyok , hogy a feleségem leszel s társam az idők végezetéig. Remélem jó szülei leszünk leendő kicsinknek aki imádni fog bennünket. Örülök, hogy vagy nekem!" :))Szóval ezért érdemes!!!
2008. okt. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

Lehet, hogy tényleg jobb lenne, ha megbeszélnétek, vagy mélyen magadban átgondolnád még egyszer ezt a házasság dolgot.

Vagy pedig próbáld meg pár percre félretenni magadban azt, amit látsz és tapasztalsz a környezetedben. Ha ezt leszámítod, akkor is merülnek fel más kétségeid?

Azért kérdezem, mert (bár minden ember más), ha igazán rendben van minden, nagy az összhang és tökéletes boldogság van, akkor nem kellene foglalkoznod másokkal. Nem is tudnál foglalkozni másokkal, mert semmi sem tántoríthatna el.

Legalábbis nálunk így volt. Én egyáltalán nem voltam házasságpárti, hogy őszinte legyek néhány évvel ezelőtt a házasságban a partin, az ünneplésen és a szép ruhán kívül semmi vonzót nem láttam. Majd megismertem a páromat, aki azóta már a férjem és nemsokkal később már más vágyam sem volt, csak az, hogy házasok legyünk. Volt a környezetünkben elég sok negatív példa, az esküvőnk sem volt az a tipikus ünneplős, pénzszórós, ugyanis hét hónapos terhes voltam akkor, mindent a babára tartogattunk és csak a család volt, de ez egyáltalán nem érdekelt. Őszinte leszek: ha ketten lettünk volna a teremben az anyakönyvvezetőn kívül és rézkarikát húzunk egymás ujjára, akkor is mi lettünk volna a legboldogabbak a világon.

Ezekre visszagondolva nagyon különös nekem, hogy ha egy pár hasonlóan szereti egymást, mint mi és hasonlóan biztos abban, hogy a másik személy az élete párja és már az esküvő gondolatáig is eljutnak, akkor megtántoríthatja, vagy elbizonytalaníthatja az, hogy néhány ismerősének nem sikerül jól a házassága.

Szóval ezért kérdezem: tényleg csak emiatt bizonytalankodsz, vagy van más oka is?

2008. okt. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 bendzso ***** válasza:
50%

szia! elmesélem az én történetemet, aztán kezdj vele, amit akarsz :) a férjemmel idén tavasszal lesz, h tíz éve együtt vagyunk. kb két vagy három év után költöztünk össze és még véletlenül sem jutott eszünkbe az esküvő. marha jól el voltunk együtt. egyetem, meló, buli itt, buli ott, utazgatás (lehet, h még volt ki ki kancsingatás is - de jól csinálta :). szóval éltünk együtt. néha ugyan olyan volt, mintha egy tök jó koleszos haverom lenne, akivel néha összefutok, néha meg lángolt a szerelem. hát tíz év alatt nem lehet folyamtosan lángolni...na, aztán hat év után a férjem úgy döntött, h mégsem. hazaköltözött, aztán egy hét után már randevúztunk, együtt nyaraltunk, amjd megbeszéltük, h jöhet a gyerek - ő már nagyon apa akrt lenni, míg én tiltakoztam. aztán a gyerek úgy is döntött, h jön... és ez után merült fel bennem a házasság kérdése... szerintem a gyerek mellé jár a házasság is. pocakos esküvőnk volt és azóta már két babánk is van.

szóval mi is ebből a tanulság? szerintem az, h baromira ne az esküvővel foglalkozz, ráérsz még vele. ismerd meg a párodat, gyűjtsetek közös élményeket és ha gyerek mellett döntötök és a baba jönni akar, bőven elég akkor foglalkozni a papírral. az már úgyis másodlagos kérdés... az a lényeg, h olyan embernek szülj gyereket, akit ismersz, akiről tudod, h mire számíthatsz. legyél mindig őszinte mgadhoz és őhozzá és ne törődj a világgal. ma már simán lehet papír nélkül együttélni valakivel, így időt is nyersz, h megismerd azt, akivel leéled az életed - az meg nem egy mellékes dolog :)

2008. okt. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!