Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Csokordobás és harisnyakötő dobás?
Hogyan szokott ez történni? Sajnos csak 1 esküvőn voltam, és csak ahhoz tudok viszonyítani. Ezekre lennék kíváncsi:
- Minek külön dobócsokor? Az esküvő után úgysincs szükségem a csokromra, el fog hervadni és megy a kukába (ilyesmiket nem szokásom megtartani). Szóval eldobhatom a rendes csokromat is, vagy mindenképp szokás külön dobócsokrot csináltatni?
- A harisnyakötő dobás hogyan szokott történni? Amin én voltam esküvőn, kicsit humorosra volt véve a dolog, és különböző méretű bugyikat húzott ki a férj a menyasszony ruhája alól, mielőtt kivette a harisnyakötőt.
A csokrot megtartotta a lány, aki elkapta, a harisnyakötőt vissza kellett adni. Ez így mennyire gáz? Vissza szokás adni?
Szia!
Szerintem minden a Te döntéseden alapul. Én mindenképpen csináltatnék kisebb dobócsokrot, de láttam már olyat is, és nagyon tetszett, hogy egy csokornak nézett ki a dobócsokor, közben pedig 3 volt, és az 3 irányba repült.
A harisnyakötőről csak annyit, hogy én biztosan újat adnék a fiúnak aki elkapja, nem azt amiben a fotózáson beeizzadtam esetleg.
Sok boldogságot:)
Harisnyakötő dobásról én még sosem hallottam.
A sima csokrot is el lehet persze dobni, ha nem akarsz már utána azzal fényképezkedni. Ez esetben ne köttess hatalmas, vízesés formájú csokrot.
Én sem akartam, de végül a virágos tanácsára csináltattam dobócsokrot, mert 2,5 kg körül volt a csokrom. Ha azzal valakit fejbe kaptam volna nem lett volna szép az estéje.
Dobócsokrom kijött max 1000 Ft-ból.
A harisnyakötőt tudtommal a vőlegény dobja el és egy férfi tartja meg és nem szokás visszakérni.
Mi nem vettük idétlenre a figurát, szerintünk az esküvő nem az a színtér, ahol a komolytalanságnak és idétlenségnek helye van (lehet kulturáltan is szórakozni).
Én sem akartam dobócsokrot, kb. az utolsó hónapig ebben a hitben szerveztem a dolgokat, viszont amikor leültem a virágosunkkal komolyabban beszélgetni, akkor számomra kiderült, hogy az a csokortípus, ami tetszik (vízesés), kifejezetten nehéz tud lenni, ráadásul nekünk egész napos program volt vele, reggeltől vittük fotózásra, a szertartásokra...szóval muszáj volt, hogy bírja, így az oázis és a nehezebb tartónyél mellett döntöttünk, 3 kg-val meg nem szívesen dob az ember fejbe senkit.
Talán kétezer forintba került a dobócsokor, ami háromfelé repült, a "maradék" virágokat használta fel a virágkötő, és szerintem nagyon szép lett. A virágcsokromat pedig beállítottuk egy vázába, habár nem volt szüksége vízre, de a tartás miatt, és az asztalunk dísze lett később a vacsoránál.
Ha tényleg nem akarsz dobócsokrot, minimalizálni akarod ezzel is a költségeket, akkor könnyű csokrot csináltass, és lehetőség szerint ne egész napos programod legyen az esküvő napján, mert ez esetben megfonnyad, kiszárad, megviselődik, ha meg oázissal akarod, az megdobja a súlyát. Sőt, ugye akkor másik nap sem tudsz fotózkodni, hanem csak rövid időre, pl. két szertartás közt, magyarán fél napba sűríts bele mindent, hogy a könnyebb csokrod kitartson. Vagy legyen örökcsokrod- [link] (nem friss virágból)
-a harisnyakötő dobásnál a vőlegény bebújik a menyasszony szoknyája alá, és lehúzza azt, majd az összegyűlt fiatalemberek közé dobja. Aki elkapja, az meg is szokta tartani. (Az előző két évben 6 esküvőn voltam, van, ahol lemaradtam a harisnyakötő dobásról, de ilyenről még nem is hallottam, hogy visszakérték volna)
Azért dobod el, mert nem szokás visszaadni, azt illik megtartani. Bár nálunk a srác odajött a kötővel, hogy visszaadja, de mi rácsodálkoztunk, hogy mit is akar vele...
Nálunk is volt mindkettő.
Azért nem a saját csokrodat dobod el, mert arra lehet, még szükséged van. Nálunk például még utána volt a fényképezkedés, de a vacsorakor az asztalt is feldobja (igaz, alapból díszített volt az asztalunk). Ennek nem kell nagynak lennie, csak egy kisebb, jelképes. A saját csokrodat egész nap ide-oda viszed, ez azért jobb állapotban lesz. És aki elkapja, nagyon fog neki örülni, és elteszi valamennyi időre biztosan. Barátnőm az étteremben és a szertartás után is dobott el csokrot, én csak a szertartás után.
A harisnyakötőt a fiú lehúzza a lábadról, és eldobja a férfihalomba. Aki elkapja, megtarthatja.
Nálunk csak csokordobás volt. Én őszintén szólva szerettem volna megtartani a csokromat, hogy ne csak a szertartás alatt legyen azért velem, elvittem a nászútra is és végig bírta, mondjuk orchidea volt és nem a meleg szobában tároltam végig, meg gondoztam is.
A dobócsokor könnyebb volt, kevesebb szál orchideával és volt rajta egy gyöngyös zsinór, hogy annál fogva könnyebben eldobhassam. Aki elkapta, utána odajött, hogy nem tudja, mi a szokás, ezt most vissza kell adnia? Mikor mondtam, hogy nem, ez a tiéd, akkor nagyon örült.
Nekünk külön napon volt az esküvő után másfél héttel még kreatív fotózás, amikorra csináltattunk egy másolat csokrot is, mert addig azért persze már nem bírta az eredeti.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!