Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvőkön hogy van ez? Van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvőkön hogy van ez? Van vmi előírás, vagy lehet választani?

Figyelt kérdés

Nem voltam túl sok esküvőn, szóval nem sok tapasztalatom van ebben a témában.

Van az a rész, amikor a templomban a pap elmondja a szöveget, és utána kell ismételni... Ott mindig ugyanaz a szöveg? Vagy van lehetőség arra is, hogy ne kelljen utána mondani, csak kinyögni egy "igen"-t?

Utálok szerepelni, iszonyat lámpalázas vagyok. Nem is terveztem soha nagy esküvőt, csak a szűk család...De a páromnak más elképzelései vannak, és ha rajta múlik, akkor a templomin kb. 150-200 fő lesz. Már most rosszul vagyok a szerepléstől, képtelen lennék elmondani ennyi ember előtt egy hosszabb szöveget.



2015. febr. 9. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Amig a pároddal nem tudtok megegyezni, hogy kinek mi lenne jó - ö nagy lakodalmat akar, te meg írtózol ettöl - addig ne akarjatok összeházasodni.


A templomban meg eleve nem hosszabb szöveget, hanem egy-egy mondatot kell egyszerre elismételni a pap után.

2015. febr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]


itt vannak az eskü szövegei is ha katolikus lesz a szertartás! a pap fél mondatokat mond és utána kell ismételni. ez nem szereplés. az én párom sem volt egy nagy szereplő de a pap után tudta mondani.

és van lehetőség próbára is. szerintem nincs olyan verzió hogy kinyögöd az igent.

Sok boldogságot!

2015. febr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Katolikus esküvőt ismerem, ott amit kötelező elmondani, az az elején 4 kérdésre adott igen (hogy szabad elhatározásból jöttél ide, hogy a jövendőbelidet tiszteled és szereted, míg a halál el nem választ, elfogadod-e a gyermekeket és hogy őket katolikus módon fogod neveled-e).

Aztán azt kell még mondani: hogy "X, Isten szent színe előtt feleségül veszlek/feleségül megyek hozzád.

Ennyi a kötelező. Az esküszöveg és a gyűrűhúzás az, ahol még beszélni kell (ott is úgy, hogy előre mondja a pap a szöveget és te csak utánamondod), de azok a részek bár szinte mindig vannak, de igazából az érvényes szertartáshoz nem kötelezőek.

2015. febr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A polgári szertartáson is kell szöveget mondani?
2015. febr. 9. 15:08
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Legjobb ha elmesz megerdeklodni a paptol, akinel szeretnetek a szertartast rendezni.. Ugyis lesz egy proba elotte.. Csak par mondatot kell elismetelj a pap utan nem nagy valami :D
2015. febr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%

Azért, mert az egyik nagy esküvőt akar, a másik meg megelégedne egy kisebbel, nehogy ne akarjanak már összeházasodni. Ennél nagyobb nézeteltérésük ne is legyen. Inkább az ő részéről szép, hogy a párja óhaját helyezi előtérbe, még ha tart is a szerepléstől.

Lehet, hogy a párja családja nagyobb, az ő részéről többen jönnek, biztos olyanok is akit a menyasszony nem ismer. Valószínű, hogy a vőlegény családja vallásosabb is, legalábbis jobban ragaszkodik a templomi esküvőhöz. Ezzel semmi probléma nincs.

Sok templomi esküvőn voltam már, de szinte mindig csak a pap után kellett mondani a szöveget. Illetve volt egy alkalom, mikor a menyasszony félre vonult és csendben imádkozott. De gondolom, minden megbeszélés kérdése.

2015. febr. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Igen, a polgárin is... Kb 2 mondat...


Nem tudok szerepelni...de abban a pillanatban mintha csak a férjemnek mondtam volna..egyébkent senki nem is hallja amit mondasz

2015. febr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, a vőlegény családja a nagyobb. A mi családunk nem is katolikus, ők igen, és nagyon vallásosak is.

Én abban is benne lennék, hogy 2 tanúval aláírjuk a papírokat, és ennyi.

Nem csak a szerepléssel van bajom, már az is, hogy kiállok ennyi ember elé, és mindenki engem néz...

Még az iskolában is mindig ezzel volt bajom. Ha szóban feleltettek, ki se mentem, inkább leültem és kértem az 1-est, írásban tudtam volna mindent, szóban neki se kezdtem. És ott csak 25-30 ember volt, akiket ismertem is.

Óvodás koromban kezdődött az egész, akkoriban mi is jártunk templomba, és karácsonykor mindig adtak elő valamit a gyerekek. A szüleim állandóan szerepeltetni akartak, verset kellett tanulnom, otthon el is mondtam, aztán amikor ki kellett állni mindenki elé, teljesen lefagytam.

Szóval már az is probléma, hogy kivonuljak az oltárhoz, nem ám elismételni a pap után a szöveget...

2015. febr. 9. 16:02
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Megértelek,én is ilyen voltam régen. Mindig rettegtem, mi lesz majd az esküvőmön, ha annyi ember előtt kell beszélnem. :D Aztán, ahogy idősödtem egyre inkább elmúltak ezek a gátlások. Köszönhető ez szerepléseknek (pl. főiskolán kiállni a többi hallgató elé prezentálni). Valahogy mindig jöttek olyan dolgok, amelyek segítettek, hogy túl lépjek ezen, és visszagondolva mindig rájöttem, nem is volt vészes, jól is ment. Nőtt az önbizalmam, később a munkahelyem szintén dobott rajta.

Próbáld meg kicsit lazábban felfogni. Gondolj arra, hogy MA te vagy a leggyönyörűbb, minden szempár téged és a vőlegényedet nézi, miattatok vannak itt, tökéletes minden, ti is azok vagytok.

Ha véletlen eltévesztesz valamit, akkor mi van? Mosolyogd meg magad, lépj tovább. Egyébként meg lehet tényleg nem is hallanak majd benneteket, főleg ha hátul állnak. Ha meg igen, ők sem fognak ujjal mutogatni rád, legfeljebb mosolyognak rajta, úgyis hamar elfelejtik. Nehogy idegeskedj emiatt, elmondod a pap után a szöveget azt kész. :) Utólag úgyis te is rájössz, alaptalan volt a félelmed.

2015. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Ja és 6-os voltam.
2015. febr. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!