Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Létezik csak egyházi esküvő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik csak egyházi esküvő?

Figyelt kérdés

Úgy tudtam, eddig, hogy nem. De az imént felhívtam az anyakönyvvezetőt és megkérdeztem, hogy lehetne-e előbb az egyházi rész. Azt mondta természetesen. Kérdeztem, hogy nem-e kell papírt vinni a papnak, hogy utána következik-e a polgári és azt mondta, hogy nem. Azt mondta, hogy a papok nem szoktak foglalkozni a polgári résszel.

Most akkor ezek alapján lehet simán csak egyházi esküvő is?


2015. jan. 5. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Létezik persze. Csak jogilag nem érvényes. Tehát jog szerint nem lesztek házasok.
2015. jan. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Kései Sirató ***** válasza:
25%
Sokféle egyház van, az anyakönyvvezető nem tudhatja, melyik pap milyen szabályoknak kell megfeleljen ilyenkor. Kérdezd meg a papot. Az anyakönyvvezetőt csak jogi kérdések érdeklik.
2015. jan. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
A "csak" egyházi esküvönek semmi értelme, mert jogilag attól még nem lesztek házasok.
2015. jan. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%

És ha jogilag nem lesznek házasok, akkor mi van??

Nekem a keresztapám 30 évesen özvegy lett két kicsi gyerekkel, majd múlva összeköltözött egy özvegyasszonnyal. Mivel anyagi hátrányuk lett volna a házasságból, hát nem tették... aztán megkértem, legyen nász az esküvőmön, de a papjuk nem adta ki az igazolást nekik, mert élettársi kapcsolatban éltek. Ezért az esküvőm délelőttjén összeházasodtak templomban :))))

2015. jan. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Magyarországon nem - már olyan értelemben, hogy az nem érvényes házasság. De pl. egyszer bementek időpontra az anyakönyvvezetőhöz, akkor két tanúval aláírjátok, aztán kijöttök.


Külföldön van, ahol kiviszik az anyakönyvet, és a templomban alá is lehet írni.

2015. jan. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

"És ha jogilag nem lesznek házasok, akkor mi van??"


Nálatok az öregeknél nyilván semmi, de pl. ha családot alapítanak, akkor nem mindegy, kell-e apasági nyilatkozatot tenni a "férjnek", vagy hogy egy esetleges betegség vagy halálesetnél kinek ítélik a gyereket, ki örököl stb.

2015. jan. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
4-es, miért érezted, hogy ezt a maszlagot mindenképpen ide kell zúdítanod?
2015. jan. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Katolikus esküvő lehetséges, de ahogy írták jogilag nem érvényes.


Református esküvő viszont nem, mert ott a pap megáldja a létrejött (polgári) házasságot.


Más egyház szabályait nem ismerem. Szóval tényleg azt az egyházat lenne érdemes megkérdeznetek, amelyikhez tartoztok.

2015. jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
Isten előtt lesztek csak házasok, de a jog szerint nem. Ez öröklésnél lehet probléma későbbiekben.
2015. jan. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Kései Sirató ***** válasza:
11%
Csak egyházi esküvővel jogilag élettársak lesztek , semmi több. Pl. nem veheted fel a párod nevét, ha gyereketek lesz, apasági nyilatkoztra lesz szükség, stb.
2015. jan. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!