Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Most tényleg én lennék a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most tényleg én lennék a szívtelen és anyagias?

Figyelt kérdés
Röviden felvázolnám a helyzetünket. Jövő júniusban lesz az esküvőnk, az én rokonaim, valamint a közös barátoknak kellene szállást foglalnunk, sokan jönnek külföldről is, ez 20 felnőttet és 7 gyermeket jelent. Én azt mondta, hogy a szállását ezeknek az embereknek az esküvő napjára kifizetjük, tehát szombaton, ha hamarabb jönnek, vagy maradnának még vasárnap az pedig magának. Erre lettem én minden csak normális ember nem, hogy miért nem fizetjük ki a három napot (péntek-szombat-vasárnap). Az esküvőt teljes egészében mi fizetjük.
2014. dec. 12. 16:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

én is csak azt fizetném, és mivel a ti esküvötök, ti döntötök.


De eleve nem értem, ha valaki a vendégek kzül nyaralni akarna még két hetet, akkor az is a ti költségetek lenne?


Senkinek nem kell egy-két nappal elöbb érkeznie az esküvöre és nem kell még napokat töltenie ott utána sem. Ami jogos, az a lakodalom éjszakája, a többi magánügye minden vendegnek.

2014. dec. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem fair az ajánlatod, de pl. ha vannak olyan extrém esetek a családban, aki mondjuk Ausztráliából jön és biztos, hogy csak egy hét múlva tud visszautazni, mert akkor van repülő, és utazott egy napot az esküvődre, ott már kérdéses, hogy érdemesebb-e több napot kifizetni neki,
2014. dec. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ez így tök korrekt.

Hidd el, egy fiatal pártól nem is várnak el többet, hát most kezditek az életeteket.

Legalábbis én totál elégedett volnék ezzel, ha vidékről érkező vendég lennék.

2014. dec. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Még nagylelkű is az ajánlat, így is egy kisebb vagyonról beszélünk.
2014. dec. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
8%

Nem biztos, hogy korrekt.

Ha valaki messziről érkezik, a lakodalom után nem ülhet autóba. Gondolj bele, utazik 8-10 órát, hogy odaérjen, átmulatja az éjszakát, és induljon vissza!

Más dolog, ha csak 100 km-t kell utaznia.

2014. dec. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Uh, ki reagált így? A távolról érkező vendég? Nem muszáj akkor eljönni. Ennyit enged a pénztárcátok és pont. Szerintem nagyon fair ajánlat. Csak hogy hallj más felállást: Nálunk 2 család volt messziről, férjem rokonai, ők anyósomnál aludtak, 4 napig voltak. A külföldről hazalátogatóknak se intéztünk szállást, 1-2 hetet itthon maradtak még mindannyian, a szüleiknél voltak.
2014. dec. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
24%
Még annyit: akik jönnek, feltehetően hoznak nászajándékot, amit szokás szerint beleszámoltok a kiadásokba. Ne várd el a külföldről érkezőktől, hogy még a szállásukat is ők fizessék.
2014. dec. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem semmi gond ezzel.

Én egy elég távoli esküvőre voltam meghívva nyáron, de pont nem álltam valami jól anyagilag.

A párommal mentünk volna. Kiszámoltuk hogy mennyi az út oda-vissza kettőnknek a szállás plusz az ajándék, hát sajnos le kellett hogy mondjuk.

Mi mondjuk örültünk volna ha a szállásunkat akár csak 1 éjszakára de fizeti valaki.

2014. dec. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
Nem értem, mi ezzel a gond, ezt így szokták csinálni. Nálunk is így volt, fizettünk szállást, az esküvő éjszakájára, mi is ahol voltunk esküvőn távolabb, arra az éjszakára kaptunk szállást. Eszünkbe se jutott hőzöngeni. Az természetes, hogy akit meghívok, annak biztosítok szálláslehetőséget, de azt nehogymár én fizessem, hogy ő hosszúhétvégézne a családdal, ha már ott vannak.
2014. dec. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%
Nem vagy anyagias. Te tettél egy ajánlatot, ennyit fizetsz. Mindenki átgondolhatja, hogy ez így neki megéri-e, vagy inkább sz**ik bele az egészbe, és hétvégi utazgatás meg hajcihő helyett elmegy horgászni.
2014. dec. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!