Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy látjátok ezt a dolgot?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy látjátok ezt a dolgot? Meghívás, de hogyan?

Figyelt kérdés

A szervezetben ahol dolgozom 10 közvetlen kollegám van, akikkel nap, mint nap találkozom, naaagyon baráti hangulatban, mondhatnám, hogy 10 barátot is kaptam az új munkahelyemmel.

Eddig nem merült fel bennem, hogy munkatársakat is hívnék, de már nem kérdés... Csak így meg eléggé megugrik a létszám (ha párral jönnek plussz 20). Arra gondoltam, hogy egy meghívót adok át a "csapatnak" és hozzáteszem, hogy aki szeretné hozza a párját is, nyugodtan. Így aztán eldönthetik, hogy párral vagy anélkül jönnek. (Nem vagyok annak a híve, hogy valakit pár nélkül hívjunk, jelen esetben azonban csak néhányuknak ismerem a párját, illeve olyan összeszokott csapat, hogy eltudom képzelni, hogy ha úgy döntenek pár nélkül is jól éreznék magukat.)

Szerintetek ez így korrekt?


2014. nov. 26. 17:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol dolgozol, de én akárhol dolgoztam, egyetlen meghívót tettek ki a faliújságra. Aki akart (vagy tudott), az elment a polgári szertartásra, aki nem, nem. A lakodalomba már nem hívtak kollégákat.

Sok boldogságot.

2014. nov. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem ez így kicsit olyan, mintha illendőségből hívnád őket, de valójában nem akarnád, hogy ott legyenek. A közös meghívó igazából senkinek nem szól. Még az is jobb, ha körlevelet küldesz nekik, és választ vársz rá. Ott legalább tudják, hogy név szerint választottad ki őket, szóval rájuk is vonatkozik a dolog. Vagy esetleg elmentek együtt egy délutáni sörözésre, és ott meghívsz mindenkit ünnepélyesen. De egy "csapatban" soha nem tudhatja az ember, hogy épp mennyire kíváncsi rá, aki meghívja.
2014. nov. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is kitettem egy meghívót az irodába, de az csak a polgári szertartásra szólt.

Egyedül a főnököméket hívtam a lagziba is, de ők meg sajnos nem tudtak eljönni

2014. nov. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ezekkel az emberekkel minden nap találkozok. Úgy képzeltem el, hogy egy délutáni sütizésnél átadnám a meghívót "mindenkinek" és nem azért mert nem adnék mindenkinek, vagy mert "sajnálom" hanem az van bennem, hogy így kicsit a "csapatot" hívnám...nem mindenkit egyénileg.

Lehet, hogy nem jól gondolom...

2014. nov. 26. 17:30
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Arra is gondolj, hogy ha a lakodalomba is meghívod őket, akkor visszautasítják. Nem mindenki akar annyi pénzt adni egy vacsoráért egy kolléga kedvéért.

Egy ismerősöm járt így. A kollégák csak a szertartásra mentek el, közösen vettek egy jelképes ajándékot, de a lakodalmon nem vettek részt.

2014. nov. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Én ilyenkor mindig azt veszem figyelembe, hogy fordított esetben, hogy esne nekem/mit gondolnék róla. Ebben az esetben én szeretném, ha a párommal mehetnék a lagzira. Probáld te is kicsit így nézni :-)
2014. nov. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Én egy meghívót tennék ki a faliújságra és mailbe elküldve mindenkinek az esküvőre.

Lagzira nem. Lagzira én csak olyant hívnék, akivel privát is szoros kapcsolatban vagyok. AZ, hogy munkahelyen elvagyunk jól, nekem nem lenne elég indok.

Vagy közösen járok nyaralni, rendszeresen összejöttök munkaidőn kívül is? Ismeri őket a szűkebb család? Nme hinném.

Szerintem ez tökéletesen felesleges.

2014. nov. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Elég sok időt töltünk közösen, munkán kívül is. Elég különleges a kapcsolatunk, pedig rövid ideje dolgozunk együtt.

Nálunk nem szokás valakit csak a szertartásra hívni...

Amúgy is 100 km-re lesz az esküvőnk, ha a szertartásra eljönnek, akkor illik egy ebéd, vacsi is utána.


Ők mondták, hogy alig várják az esküvőmet és remélik, hogy szívesen látom őket.


Fordított helyzetben bármelyikük esküvőjére elmennék szívesen, ha a többiek párral mennek párral, s hanem pár nélkül is, mert akkor a kollegákkal "buliznék".


Mint írtam megadnám a lehetőséget, hogy aki szeretné párral jöjjön.

2014. nov. 26. 18:08
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja, hogy 100 km-re lesz. Ezt eddig nem írtad. Így azért más a dolog.


Ha így is szeretnének menni, akkor persze, hívd meg őket, ha belefér nektek, és nyilván a párjukkal együtt.

2014. nov. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azt hitte, részletkérdés a 100 km. :)
2014. nov. 26. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!