Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Illetlenség ez esküvői meghíváskor?
Bátyám kapott egy esküvői meghívót. Az eseményre csak őt hívták meg; szóval én - mint húga - és anyukám, apukám nem tartozik bele a meghívottak körébe. Ugyanakkor anyukám a menyasszony munkatársa. Nem szoktak beszélgetni, de nincsenek is olyan rosszban egymással. Igazából mindannyian jól ismerjük az egész családot, az arát és a vőlegényt is, de a bátyámon kívül minket mégsem hívtak meg.
Persze én egyébként sem mennék, mert nem vagyok oda az esküvőkért. Nekem igazából ezzel nincs bajom, már hívtak minket esküvőre régebben is, többször is, de ilyen még nem volt, hogy csak egy családtag legyen hivatalos az ünnepélyre, szóval ezért érződik újdonságként a számomra.
Engem igazából az etikett érdekelne. Illetlenség-e ez, hogy csak egy valakit hívok meg egy családból, holott az egész családdal tartom a kapcsolatot és nem is vagyok azzal a családdal rosszban?
Tudok-e mesélni. Mit gondoltok. Mit illik ilyenkor, stb. Előre is köszönöm a válaszokat.
Az a kérdés, hogy a bátyás jobb viszonyban van-e a menyasszonnyal vagy a vőlegénnyel. Ha pl. valamelyiknek a baráti köréhez tartozik, akkor érthető, hogy őt barátként hívták, tehát akkor nem családként gondoltak rátok, hanem a bátyád mint a baráti kör tagja lett meghívva.
Ha ugyanolyan viszonyban van velkük, mint a család többi tagja, akkor furcsa.
Mindannyian ugyanolyan viszonyban vagyunk velük.
Ezért furcsállom én is.
Illetlenségnek nem illetlenség. Mi szűk családi és baráti körben tartottuk a lagzinkat, hívtunk néhány jó barátot, de nekik sem hívtuk meg a szüleit, nagyszüleit, tesóit, stb. még ha ismertük is őket. Annyi, hogy akinek hosszabb kapcsolata volt, ott a párjával, esetleg a gyerekeivel együtt hívtuk.
Inkább furcsának mondanám, ha tényleg igaz, hogy a többi családtaggal ugyanolyan a viszonyuk, mint a bátyáddal. De akkor nyilván ezt ők nem így érzik, a bátyádat érzik olyan közel magukhoz, vagy olyan közeli barátjuknak, hogy meghívják.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!