Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tényleg ne házasodjunk össze?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ne házasodjunk össze?

Figyelt kérdés
A párommal elsős gimnazista korunk óta együtt vagyunk. Most fejezzük be a harmadik évet az egyetemen. tehát lassan 7 éve együtt. Nekem 3 év van hátra, neki 2. A szüleink imádják egymás, minket is az összes rokon jóban van, mindenki szeret mindenkit és mi is úgy szeretjük egymást mint mikor megismerkedtünk. Múlt héten a párom megkérte a kezemet, mindenki örült, tartottunk családi bulit is. Ugye úgy illik, hogy az eljegyzést követi egy évben meghátasodni. Barátnőknek felhoztam a dolgot, hogy segítsenek, legyenek a koszorúslányaim, de húzták a szájukat, hogy naa azért ez elég bizarr, mi az, hogy egyetem közben összeházasodni. Ki fogok lógni a sorból stb. Párom barátai örülnek, támogatják a dolgot, segítenek, ahogy a család is, de ez a pár barátnő. Kezdek félni az egésztől. Az anyagiakkal nincs gond, após fizeti, ha már dolgoznánk és meglenne rá a pénzünk akkor is ő fizetné. Nem magyarok náluk így szokás, ha visszautasítom nagy sértés a kultúrájukra nézve. A lakhatással sincs, évek óta együtt élünk a párom lakásában, az enyém pedig ki van adva. Tehát még az se lenne, amit az egyik osztálytárs a fejemhez vágott, hogy prolik vagyunk,hogy összeházasodunk az egyik szülő nyakára. Gyereket se most szeretnénk. Szerintetek? Olyan boldog az egész család, mindenki készül erre, de én ezt hallgatom nap mint nap,hogy nem illek bele a magyar családidillbe, ha nem alapítok családot esküvő után. Még ha ez igaz is, rosszul kéne éreznem magam?

2014. jún. 10. 16:28
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
75%
Persze, hogy jogosan vagy csalódott. Annyit azért még hadd tegyek hozzá, hogy az egyik barátnőm nagyon vallásos, szűzen ment férjhez, a szintén szűz férjéhez, akivel együtt sem élt még előtte. Még egyetemre járt, amikor megkérte a kezét, és elkezdte a doktorit, amikor fél év múlva kiderült, hogy babát vár. Most 1,5 éves a kicsi, a képzést nem hagyta abba, még egy fél évre sem, pedig kizárólag akkor tanul, amikor a gyerek alszik. A férje dolgozik, nagyon szeretik egymást, jó a házasságuk. Ő hosszú éveken keresztül kapta a kérdéseket, hogy mégis miért akar szűzen férjhez menni, meg együttélés nélkül, meg mi lesz a gyerekkel, ha most elkezdi a doktori képzést, és mindig olyan türelemmel és szeretettel válaszolt ezekre a kérdésekre, hogy csak néztem:) Mert persze mindez a csoporttársaink között egy elég egyedülálló eset, és mindenki mindig kérdezgetett tőle ilyeneket. Gimiben jöttek még össze a sráccal, aki 7 évet várt rá a házasságig, pedig nem vallásos, és nem is volt korábban az a tipikus jó gyerek. Na mindegy, csak azért írtam ezt le, mert ő sem hagyta, hogy lebeszéljék arról, amit jónak gondolt saját maga számára, másrészt pedig a gyerek nem akadálya az egyetemnek. Eg másik ismerősöm egyetem alatt vállalt babát, és azt mondja hogy annál jobb időpontot nem is tudott volna választani ,persze nem orvosnak/jogásznak/építésznek készült, azok mellett azért az nem megy, de más szakok mellett simán mehet, így márcsak erről az oldalról sem állja meg a helyét a barátnőid véleménye.
2014. jún. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
43%
Őszintén a barátnőid véleménye határoz? Akkor inkább ne házasodjatok.
2014. jún. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
58%
Megkérdezhetem, milyen nemzetiségű a párod, ha nem magyar? Nem sértésből, csak érdeklődöm. A "barátnőid" meg féltékeny vénkisasszonyok, és sajnos ezzel ők is tisztában vannak :DD.
2014. jún. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Kedves utolso. Török. És igen nagyon sármos. :)
2014. jún. 10. 18:51
 25/31 anonim ***** válasza:
nos. eljegyzés után 2 éveben "illik" esküvőt tartani. én is azt vallom h akkor kell házasodni ha családot akar az ember alapítani. ha ti majd akartok,akkor hajrá
2014. jún. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Semminek semmi köze hozzá. Én személy szerint mindig valami ilyesmiről álmodoztam :D. ha nektek ez megvan akkor tartsátok meg az esküvőt a hagyományok szerint (ahogy após szeretné) és tegyetek másra.


Sok boldogságot!

2014. jún. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
59%
Rengeteg szaktársam volt, ami már egyetem alatt nősült/ment férjhez, sőt volt olyan, ami már feleséggel kezdte az egyetemet. (nem vidéki egyetem, Budapest) Nincs ebben semmi különös. Sőt. Mi nagyon jót mosolyogtunk, mert aranyos volt, hogy egymás után vehették át a házasok a diplomát a férjezett név miatt :)
2014. jún. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
40%

21 évesek vagytok. Hiába éltek évek óta együtt, eddig (és valószínűleg még pár évig) a szülők tartottak/tartanak el titeket.

2 esetet van rokoni/közeli ismerősi körömben, mint a tiétek:

Gimi elejétől együtt jártak, azután az egyetemi évek alatt is (az egyik pár tagjai ugyanarra az egyetemi karra)

Egyetem alatt együtt is laktak.

Az egyik pár még az egyetem alatt, a másik pár az államvizsgák után házasodott össze.

Anyagilag mindkét pár jó alapokkal indult (szülők jóvoltából)

(mindkét párnál mindenki magyar, még kulturális szempontból, vagy a szokásokban nem volt különbség, mint nálatok)

A szülők mindkét helyen szerették a gyerekük választottját, a szülőpárok egymással is jól kijöttek.

Hatalmas szerelem volt mindkettő, mint a tiétek.

Pár év munka után jöttek a gyerekek (egyik helyen kettő, másik helyen az első gyerek után ikrek)

Amikor a gyerekek már iskolába jártak, az egyik helyen az apuka elköltözött, a másik párnál az anyuka fogta a gyerekeket és elköltözött velük majdnem az ország másik végébe.

Anyagilag nem volt megterhelő, saját lakásba/házba ment az aki elköltözött.


Te férjhez mennél most, mert "Ugye úgy illik, hogy az eljegyzést követi egy évben meghátasodni.", "Nem magyarok náluk így szokás, ha visszautasítom nagy sértés a kultúrájukra nézve."

Ne menj még férjhez.

Nem azért, mert a barátnőid szerint kilógnál a sorból (Mellesleg nem az a jó barátnő, aki minden ötletedre mosolyogva bólogat, hanem az, aki megmondja a szemedbe, ha szerinte hibát követsz el. Féltékenyek meg miért lennének: nem mindenki arról álmodozik, hogy 21 évesen férjhez megy) hanem azért, mert nem vagy még elég érett a házassághoz.

2014. jún. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
61%

Ez egy ökörség. Nincs ilyen, hogy úgy illik. Az eljegyzés egy "szándéknyilatkozat". Azt jelenti, "lefoglalózlak, szeretném veled leélni az életem!", nem azt, hogy jövőre legkésőbb esküvőt kell tartani különben jön a hétszűgyű kapanyányi monyók és megesz. Azért házasodjatok össze mert össze akartok házasodni, ne azért mert úgy illik. A házasság egy életre szól, komoly dolog, komoly döntés, nem olyan mint pl. a fagyi, hogy kidobod ha nem ízlik.


A koszorúslányoknak meg jó eséllyel savanyú a szőlő és azért sír a szájuk. Nem kell velük foglalkozni.

Ha szeretitek egymást és úgy érzitek, hogy együtt akartok élni, később gyerekeket, aztán együtt megöregedni, akkor nincs mire várnotok, hajrá! Ha pedig úgy látjátok mondjuk pénzügyi okokból, hogy megvárjátok az esküvővel míg dolgozni kezdtek, abban sincs semmi rossz. :)


Legyetek nagyon boldogok!

2014. jún. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Tévedsz utolsó előtti és jó magyar módjára kiszedtél két teljesen független mondatot a leírásból és elindítottál egy új vonalat. A barátnőkkel azóta beszélte, zavarta őket, hogy minden ilyen szépen összejött, ettől függetlenül rosszul esik. 22 és 23 évesek vagyunk amúgy.
2014. jún. 12. 11:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!