Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tényleg ne házasodjunk össze?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ne házasodjunk össze?

Figyelt kérdés
A párommal elsős gimnazista korunk óta együtt vagyunk. Most fejezzük be a harmadik évet az egyetemen. tehát lassan 7 éve együtt. Nekem 3 év van hátra, neki 2. A szüleink imádják egymás, minket is az összes rokon jóban van, mindenki szeret mindenkit és mi is úgy szeretjük egymást mint mikor megismerkedtünk. Múlt héten a párom megkérte a kezemet, mindenki örült, tartottunk családi bulit is. Ugye úgy illik, hogy az eljegyzést követi egy évben meghátasodni. Barátnőknek felhoztam a dolgot, hogy segítsenek, legyenek a koszorúslányaim, de húzták a szájukat, hogy naa azért ez elég bizarr, mi az, hogy egyetem közben összeházasodni. Ki fogok lógni a sorból stb. Párom barátai örülnek, támogatják a dolgot, segítenek, ahogy a család is, de ez a pár barátnő. Kezdek félni az egésztől. Az anyagiakkal nincs gond, após fizeti, ha már dolgoznánk és meglenne rá a pénzünk akkor is ő fizetné. Nem magyarok náluk így szokás, ha visszautasítom nagy sértés a kultúrájukra nézve. A lakhatással sincs, évek óta együtt élünk a párom lakásában, az enyém pedig ki van adva. Tehát még az se lenne, amit az egyik osztálytárs a fejemhez vágott, hogy prolik vagyunk,hogy összeházasodunk az egyik szülő nyakára. Gyereket se most szeretnénk. Szerintetek? Olyan boldog az egész család, mindenki készül erre, de én ezt hallgatom nap mint nap,hogy nem illek bele a magyar családidillbe, ha nem alapítok családot esküvő után. Még ha ez igaz is, rosszul kéne éreznem magam?

2014. jún. 10. 16:28
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Velük az egyetem óta vagyok nagyon jóban, én is meglepődtem, mert koszorúslánynak szerettem volna felkérni őket. Nem érezted rosszul magad a szájhuzogatás miatt, miért ellenezték?
2014. jún. 10. 16:37
 12/31 A kérdező kommentje:
9! Én a nagymamám lakását örököltem, amit a nevemre irt, a párom családja meg nagyon gazdag. A bátyának pl a szüleim vettek lakást még mikor kicsi volt. Jó munkájuk van.
2014. jún. 10. 16:40
 13/31 anonim ***** válasza:
66%
Ha szeretitek egymást akkor ne foglalkozz a bárátnőiddel. Az egyetemet ne hagyd abba akkor is ha nem illessz bele az idillbe. Vannak olyan családok ahol még fiatal a pár és csak 5-6 év múlva lesz gyerek. Még ráértek. Lehet még akár 10 gyereketek is. Nem kell elsietni. Nyugodtan menj hozzá és csak az egyetem végén legyen gyereketek.
2014. jún. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
53%
Ha szeretitek egymást akkor ne foglalkozz a bárátnőiddel. Az egyetemet ne hagyd abba akkor is ha nem illessz bele az idillbe. Vannak olyan családok ahol még fiatal a pár és csak 5-6 év múlva lesz gyerek. Még ráértek. Lehet még akár 10 gyereketek is. Nem kell elsietni. Nyugodtan menj hozzá és csak az egyetem végén legyen gyereketek. Ezt tudom tanácsolni. Sok boldogságot nektek.
2014. jún. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Jaj dehogy hagyom ott az egyetemet! :) A tanulás nekem az első most, ezért nem gondolkodom gyereken. Köszönöm a kedvességeteket, csak azért magyaráztam már én is be magamnak, mert a szüleim kb 1 éve voltak házasok mikor megszületett a bátyám.
2014. jún. 10. 16:43
 16/31 anonim ***** válasza:
65%
Bocs, de ezek nem tűnnek igazi barátnőknek... ennél fogva én a helyedben a véleményükre sem adnék. A házasság két ember elköteleződése egymás felé, nem értem, miért zavarja ez őket, biztos savanyú a szőlő. Egyébként az, hogy ,, ki fogsz lógni a sorból" szerintem direkt jó. Miért kéne mindent úgy csinálni, mint mások? Gyereket meg majd vállaltok, amikor akartuk, mi közük hozzá.
2014. jún. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
igen. Jó itt felnőttebb emberek véleményét is olvasni, mint a kortársaimét. Csalódott vagyok, szerintem jogosan, max nem leesz annyi koszorúslányom. Lehet nagyon birkaszelleműen gondolkodnak, pedig azt hittem ez a fiatalokra már nem jellemző. Ha nem vesznek vissza, nem lesznek meghívva. Ez a bíztatás most kellet, mert nem vagyok az az odamondós fajta.
2014. jún. 10. 17:06
 18/31 anonim ***** válasza:
29%
Az biztos, hogy én nem hallgatnám tovább. Volt egy barátnőm, aki fúrta a kapcsolatomat, többször is megkértem kedvesen, de határozottan, hogy ne tegye, de csak nem bírta megállni időről időre. Azóta csak nagyon ritkán beszélünk, azt sem személyesen. Nem vagy köteles hallgatni őket. Egyébként az, amit valaki mond rólad, az keveset mond el valójában rólad, de annál többet magáról az illetőről. Az osztálytárs biztos prolinak érezné saját magát, a barátnők fejében meg a házasság+azonnal gyerek van, és szeretik a csordaszellemet:) Én biztos megmondanám nekik, hogy mennyire rosszul esik, amiket mondanak, és hogyha tovább folytatják, akkor felejtsük el egymást.
2014. jún. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
59%

"kb 1 éve voltak házasok mikor megszületett a bátyám."


Nem a szüleid életét éled, jegyesség után sem kötelező házasodni semmi sem kötelező.

Ennyire a szokásoknál, hagyományoknál tartunk akkor pl házasság előtt együtt élni sem szokás.

2014. jún. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ne törődj a barátnőkkel, én is egyetemista vagyok (5. éves), és nem egy szaktársam van, aki már házas. Nem nézzük ki őket, nincs ebben semmi furcsa. Ha valaki megtalálta a párját és a feltételek is adottak, akkor minek kell még nyújtani, mint a rétestésztát? :))

Egyébként meg nem tudom, hogy mi nem illik bele a magyar családidillbe, mert Magyarországon (leszámítva az utóbbi évtizedeket) hagyományosan korán házasodtak a fiatalok Nyugat-Európához képest.

2014. jún. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!