Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Párommal nagyon szeretjük...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal nagyon szeretjük egymást és összeházasodunk majd. Ha kötünk házasság elötti szerződést, akkor nekem a lakáshitelébe "nem kötelező" besegítenem, igaz?

Figyelt kérdés
Amire kiváncsi vagyok:A páromnak van egy lakása kb 2,5éve vette hitelre.Ha összeházasodunk és kötünk szerződést,akkor mondhatom azt,hogy a rezsi felét fizetem?Mert ha írunk ilyen papírt,akkor az azt jelenti,hogy levédi magát,nem?Az én lakásom még önkormányzati,de ha megveszem,amikor már házasok vagyunk,akkor az már közös tulajdon lesz?
2008. júl. 29. 13:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

A konkrét jogi problémára sajnos nem tudok válaszolni, úgyhogy nem tudom, mennyire lesz hasznos a válasz.


De azt tudom, hogy ha élethosszig tartó és jól működő házasságot akartok kötni (és gondolom azt akartok, mert különben minek) akkor ott fel sem merül az "enyém" és "tiéd", csak egy van: "a miénk". Az én pénzem, meg a te pénzed, az én lakásom, meg a te lakásod.


Ott nincs olyan, hogy nem bízok meg benned és "levédem magam", hogy mi lesz majd ha elválunk. Mert amelyik házasságban a válás bármikor is szóbakerülhet lehetséges megoldásként, ott 99,99% hogy előbb-utóbb be is következik.


Szerintem próbáljatok meg így gondolkodni, hiszen pont arról szól a házasság, hogy "lesznek ketten egy testté" --> és ebben a mondatban a szexnél sokkal több van...


üdv: 1 férj

2008. júl. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Az előző válasz 3. mondata félbemaradt. Szóval az én pénzem, te pénzed, én lakásom, te lakásom azok a kifejezések, amiket nem használunk többé, hanem a miénket rá.
2008. júl. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Na ez pont nem így van ahogy elöttem írták. mi nem kötöttünk szerzödést és még is elváltunk. a barátnöm férje igen jómodú és kötettett a barátnöjével és a lány azt mondta hogy szereti és ezért megy hozzá egy szerzödés meg csak papír öt nem érdekli, egy kicsit sem akadt fent rajta.


viszont igen ha a házaság alatt veszed meg a lakásod akkor közös tulajdon, az övé viszont nem egészen.

igen is írjatok róla.

a szüleim 32 éve házasok és nem írtak ilyet de mindig is külön tulajdonként kezeltek mindent. van közös fel-fele házuk, anyukám amit örökölt az ö földjei, apukám amit örökölt az ö üzlete, és anyukám kocsija amit az ö pénzéböl vettek, és apukám kocsija amit az ö pénzéböl vettek. ez így igazságos, habár válni nem akarnak de tisztelik a másikat, a másik tulajdonát.

na mi a fßerjemmel fel fele arányba mentünk a házaságba így baj nem lett. a mostani párommal még az ingóságokat is külön vesszük meg. van enyém és tied. de neki már meg volt a drága autója mikor össze jöttünk. most azt mondja a mi autonk, de tudom hogy az övé. ez így jó, mindenkinek sajátja legyen papíron és szóban mondhatjuk hogy közös.

2008. júl. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Kedves második hozzászóló!


Az a baj, hogy az egyedi példák, amiket hozol, nem cáfolatai az előzőnek.


Én írtam az előző hozzászólást. Én nem azt mondtam, hogy akik nem kötnek ilyen szerződést, azok közül senki nem válik el,


és azt sem, hogy aki kötni fog ilyet, az MINDEN esetben elfog.


Elhiszem azt is, hogy ti így döntöttetek, és nálatok működik, "az enyém" és "a tiéd".


De a kívánatos helyzetnek egy család létrejöttekor ennek ellenére is azt tartom,


hogy akivel minden este lefekszem, és akivel közös gyermekeket akarok, abban bízzak meg annyira, hogy nem teszek semmilyen jogi védekezőlépést ellene, hanem ki merem neki magamat szolgáltatni nemcsak testestül-lelkestül, hanem pénzestül is. Mert ha nem bízok annyira meg benne, hogy rá merjem bízni az egész életemet, akkor miért akarom őt társnak?

2008. júl. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Kedves Első Válaszoló!

Elméletileg olyan szép és igaz, amit írtál, hogy titokban elmorzsoltam a szemem sarkában egy könnycseppet. :)

Az általad leírt elvek alapján olyan, hogy válás, nem is létezhetne. :)


Gyakorlatilag senki nem úgy köt házasságot, hogy majd valamikor elválnak ... aztán mégis megtörténik néha.

Nem kellemes ilyenkor egy bíróság előtt zajló vagyonmegosztás.

Ha két ember úgy köti össze az életét, hogy kb. egál a házasságba vitt vagyon, akkor nincs semmi gond, de ha nagy értékű ingó- és ingatlan(ok) tulajdonjogát kell bogozgatni jónéhány év távlatából (pláne, ha nem tudnak a felek megegyezni), akkor nagyon jó, ha van egy vagyonszerződés, ami fehéren-feketén leírja, hogy ki mit tudhat a magáénak.


A Kérdezőnek:

Ha szándékotokban áll házassági vagyonszerződést kötni, azt - feltételezem - ügyvéd közreműködésével teszitek.

Jegyezzétek fel magatoknak, hogy mi mindenre kiterjedően szeretnétek ezt megkötni (tudomásom szerint lehet a házasságba később bekerülő vagyontárgyakra is). Lényeges, hogy értsetek egyet mindenben a leendő férjeddel.


Amiben nem vagytok biztosak, azt kérdezzétek meg. A feltett kérdésekre az ügyvéd - megfelelő jogi ismeret birtokában - korrekt válaszokat fog adni.

2008. júl. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor hadd kapjon választ szegény kérdező is.

Első kérdésed: Igen, mondhatod azt, hogy a rezsi felét kifizeted, miért ne mondhatnád. Levédeni magát, hát nem egészen szakkifejezés de nagyjából ezt jelenti:) Kikötitek, hogy a lakás a párod tulajdona, a rezsi így meg így oszlik meg, illetve hogyan történnek az úgymond létfenntartó, állagmegóvó és luxus ráfordítások. Ha te , a lakásodat, a házasság ideje alatt megveszed, akkor az közös tulajdon lesz. Hacsak nem kötitek ki, hogy az csak a tiéd. De ezt csak akkor lehet megtenni, ha megtörténik a cselekmény, tehát úgy nem, hogy ha majd ez meg ez történik akkor ez enyém, övé lesz. De ha pl közösen hitelt vesztek fel, akkor értelemszerűen , gondolom közös tulajdonba akarjátok. Ha pl örökölsz pénzt, és abból veszed meg ,akkor az a te különvagyonod lesz. Na remélem tudtam neked segíteni. Nem bírom megállni, hogy ne szóljak hozzá, az első hozzászóló írásához, meg kell hogy cáfoljam. Kapásból öt párt tudok mondani, akik még akkor kötöttek ház. szerz-t mikor ez még egyátalán nem volt divatban, harmincegynéhány éve. Még mind az öt együtt él, példaértékű házasságban.

Ma már nem szabad ilyeneken fennakadni, hogy is mondják csak? a tegnapi nap a biztos, meg csak abban bízz akinek szőrös a nyelve:):):) Ha valamelyik fél részén komoly vagyon van, vagy kinéz, akkor igenis biztosítsa be magát.

2008. júl. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Természetesen szíve joga mindenkinek házassági szerződést kötni. Mivel látom, hogy ennyire alulmarad a véleményem itt, vissza is vonulok, mert a feltett kérdésre hasznos választ nem tudok adni, azt már te meg is tetted, legutóbbi hozzászóló.


Ennek ellenére én úgy vagyok vele, akivel én házasságra léptem, annak az életemet, testemet, lelkemet, legbensőbb titkaimat, mindenemet oda akarom adni, és tőle is ezt várom.


Nekem személy szerint döbbenetesen rosszul esne, ha a feleségem tőlem magát egy ügyvéddel, meg egy szerződéssel akarná megvédeni. És soha eszembe sem jutna, hogy én próbáljak meg ilyen biztosítékokat alkalmazni vele szemben. Úgy gondolom, hogy pont az a szép és izgalmas a házasságban, hogy kiszolgáltatom magam egyetlenegy személynek.


Nálunk ez így működik.


De ha ti ebben semmi problémát nem érzékeltek, akkor minden ok.


Biztos nem csak egyféleképpen lehet a dolgokat jól csinálni.


Őszinte szívből kívánok nektek sok boldogságot a házasságkötésetekhez!

2008. júl. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az utolsó válaszadónak igen hasznos volt.Nem jelent számomra sőt számunkra problémát a házasság elötti szerződés megkötése.Csak azt szerettem volna tudni,ha ténylegesen csak a rezsibe szállok be,akkor az megoldható-e.Még nem beszéltem vele erről,de ha majd annak is eljön az ideje.Őszintén szólva azt nem szeretném,hogy mindenemet beleadom és évek múlva amikor a lakás ki van fizetve és valamiért külön megyünk,akkor hoppon maradjak.És (bár nem olyan típus) "kinevessen" a naivitásomért.Természetesen,ha megvehetem majd az önkormányzati lakást mindenképpen saját tulajdonként szeretném,max ha eljön az ideje,akkor rákerül majd arra a bizonyos papirra.Megnyugodtam.Köszönöm szépen.
2008. júl. 29. 17:45
 9/12 A kérdező kommentje:
Helyesbítek az előttem 2-vel válaszolónak köszönöm a válaszadást.A páromnak nagyon szép lakása van és pont azért kezdett el keményen és nagyon sokat dolgozni,hogy kitudja fizetni.Nagyon magas a havi kifizetni való összeg amit bevállalt,ezért is értem meg.Már egy ideje együtt élünk és ugyanúgy beszállok a rezsibe meg a hitelébe,és tudom,hogy ez a lakás csak az övé.Forditott esetben én is így járnék el.
2008. júl. 29. 18:01
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Közjegyző vagy ügyvéd által ellenjegyzett okirati forma szükséges a házassági szerződés érvényességéhez. Keressetek fel egyet ő majd a kérdésedre is tud választ adni. Egyébként a házassági szerződésben azt írtok amit jónak láttok, természetesen bizonyos korlátok között.
2008. júl. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!