Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mit szólt a párotok, amikor bejelentettétek, hogy házassági szerződést szeretnétek? Hogy reagált?
"Lányaink születtek, nekik sem kell semmi, ők is férjhez fognak menni semmi nélkül, mint én!" - Ezt hajtogatta sértődötten, pedig
nem a lányaimtól készültem elvenni semmit!
Szerintem ez nagyban múlik azon is, hogy eddig hogy viszonyultál az anyagi kérdésekhez a kapcsolatodban.
Az exem havi nettó 2 millió forintot keres. Az 5 év alatt, amíg együtt voltunk, mindig fizettem mindennek a felét, legyen az közös nyaralás, éttermi vacsora, síelés, rezsi, sörözés a haverokkal, színház, koncert, kiállítás, stb. Pont azért, hogy nehogy azt gondolja, hogy a pénze miatt vagyok vele. Amikor mindezt azzal "hálálta meg", hogy házassági szerződést dugott az orrom alá, hiába bizonyítottam 5 éven keresztül minden lehetséges eszközzel, hogy nem érdekel a nyamvadt pénze, egyetlen szó nélkül lehúztam a jegygyűrűt az ujjamról. Kisétáltam a házából, és minden holmimat otthagytam, mondtam hogy adja el a vaterán, ha annyira szerelmes a pénzbe.
A férjem viszont a megismerkedésünk pillanatától kezdve sosem engedte, még hosszas könyörgések, viták árán sem, hogy néha én fizessem a sörét/belépőjegyét/akármijét, sőt a jelenlétében még magamnak sem vehettem egy néhány száz forintos vacakot sem, ragaszkodott hozzá, hogy ő fizesse. Amikor megkérte a kezem, én erőltettem a házassági szerződést, hogy ha úgy alakulna, válás esetén védve legyen a vagyona.
A házassági szerzödés lényegével sokan nincsenek tisztában. Ez ugyanis NEM azt jelenti, hogy a házasság ELÖTT szerzett vagyon ne lehessen közös, ugyanis az mindig saját vagyon marad, hanem csakis arra, hogy a saját vagyonból származó jövedelem ne kerüljön bele a közösbe. tehát CSAK akkor van bármi értelme is, ha valamelyik félnek vállakozása van, vagy részvényekkel, stb szaporítja a vagyonát.
Normál esetben, amikor két dolgozó ember házasodik össze, teljesen értelmetlen dolog az egész. Ha meg az a probléma, hogy a terhesség-szülés-gyes/gyed idején el kell tartania a párját, illetve ha a gyerekek ellátása (betegszabadság, táppénz) miatti kevesebb jövedelem miatt neki is kell juttatnia a saját jövedelméböl - akkor azzal az emberrel nem érdemes kezdeni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!