Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Válófélben lévő szülők harca...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Andtica kérdése:

Válófélben lévő szülők harca Augusztusi esküvőm előtt. Kíváncsi vagyok a véleményetekre!? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! Megpróbálom minél rövidebben. Augusztusban lesz az esküvőnk. Szüleim már 4 éve külön élnek, anyukám év elején indította el a válást. Nem gondoltam, hogy gondot fog jelenteni... tényleg meg sem fordult a fejemben. Az, hogy ennyi idő után még mindig nem fog zökkenőmentesen menni a válás. Az apukám a nevelő apukám, de 5 éves korom óta ő nevelt. Anyának megítélte a bíróság fél évre visszamenőleg, az eddig fizetett és a hivatalos gyerektartás közötti különbséget. ( Amire egyértelműen jogosan tart igényt) . Apukám most azt mondja, hogy ha ki fizeti az esküvő előtt akkor nem tudja ide adni a nekünk szánt pénzt, nászajándékba. És ő pénz nélkül nem fog eljönni az esküvőnkre. Rosszul esik, hogy nem tudják egymást közt elintézni. És engem terhelnek ezzel. Mondtam apának, hogy nem számít a pénz, az számít ha szeret és ott van velem. De hajthatatlan. Már nem tudok nekik mit mondani... Mi a véleményetek? :( 24L

2014. ápr. 29. 20:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az, hogy ne állj be közéjük lökhárítónak. Sokat nem tudsz tenni, de ha mindketten neked mondják a magukét és egyik sem enged, akkor teljesen rámész lelkileg. Úgysem tudsz igazságot tenni a szüleid között és hiába vagy felnőtt nő, attól még nem a te feladatod. Az esküvőig még sok idő van, lehet, hogy addig elrendeződik magától, lehet, hogy nem, de nehogy ezen vergődj 3-4 hónapot.


Sok boldogságot :)

2014. ápr. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
Ezt drága anyáddal kell megbeszélned. A bíróság által megítélt gyerektartási kötelezettség, tulajdonképpen neked jár, tehát, ha anyád hajlandó ezt elfogadni, akkor ugyan hivatalosan ő kapja meg, de neki "erkölcsileg" kötelessége lenni neked továbbítani.
2014. ápr. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
5%
Hogyhogy 24 éves létedre anyukád vesz fel gyerektartást. Az bizony törvény szerint nem jár neki. 18 éves korod óta rokontartást igényelhettél volna, ami kevesebb a gyerektartásnál, és sokkal szigorúbb feltételei vannak. Anyukád nagyon pénzéhes. Mit szólna, ha édesapád beperelné a különbözet miatt, ami neki jogosan visszajárna.
2014. ápr. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Van két húgom, nem utánam fizeti a gyerektartást, hanem utánuk.
2014. ápr. 29. 21:02
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedves hármas, anyukám hagyta ott a közösen felújított házat, majdnem minden ingósággal . És neveli a testvéreimet, közalkalmazotti bérből albérletben. Nem hinném , hogy ezek fényében pénzéhes lenne.
2014. ápr. 29. 21:05
 6/15 anonim ***** válasza:
Ezt nekik kéne elrendezniük egymás között. Megmondanám nekik, hogy nagyon szeretném, ha eljönnének az esküvőmre, és mással most nem tudok foglalkozni.
2014. ápr. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ezeket a tényeket eddig nem említetted. Így már más a helyzet, visszavonom előző hozzászólásomat,
2014. ápr. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Elhajtottam már ezt párszor... Jól érzem, hogy nem normális ha emiatt nem megye el az ember saját apja a lánya esküvőjére ??
2014. ápr. 29. 21:11
 9/15 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os. Igen ezt kihagytam, csak próbáltam minél rövidebben... :)
2014. ápr. 29. 21:13
 10/15 anonim ***** válasza:
Jól érzed.
2014. ápr. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!