Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek mi lenne a helyes?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi lenne a helyes?

Figyelt kérdés

Jövő nyárára tervezzük az esküvőnket. Az eljegyzés augusztusban volt.

Ott a probléma, hogy a párom szülei most egy elég nagy adósságot törlesztenek (cégügy) még két évig.

Félreértés ne essék, nem szeretnénk adósságba verni őket, de ők meg olyanok, hogy nem hagyják magukat (pl. a gyűrűket apósom fizette ki, azt mondta, ha nem hagyjuk nem jön el az eljegyzésre, szerinte ez presztízs kérdés). Attól félünk, hogy ha mondjuk nekik, hogy össze szeretnénk házasodni, akkor akaratlanul is megterheljük őket...mert biztos vagyok benne, hogy segíteni akar majd és nem fogja mondani akkor sem, ha mindez megterhelő lesz neki.


Újabb évet nem nagyon várnánk már...


2014. márc. 20. 07:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nállunk is a párom részéről aggódtam, hogy költségekbe verik magukat és így is lett. Szerencsére nálunk jóformán csak a kaja került pénzbe (különleges helyzetben házasodtunk, külföldön élünk, és mint ilyeneknek városkánkban ingyenes a ceremónia) ruhát külföldön vettem, párom ruhája már megvolt, így ténlyeg csak a kaja volt. Annyi pénzt adtak pont, hogy elég volt a kajára, így tényleg alig került valamibe. Mindegyikük 10-est, vagy 20-ast adott, vagy még többet. De nem tudtam mit tenni, el kellett fogadjam. Hatalmas sértés lett volna. Ők engem igazán lányukként szeretnek kezdettől fogva és már akkor-tavaly-majdnem 9 éve voltunk együtt párommal. Valahogy összekaparták a pénzt rá. Az én családom szót fogadott. Mondtam nekik, senki, semmit, mert nem azért szervezzük. És tényleg még egy darab kártyát vagy virágot se hoztak és én ezért hálás vagyok. De párom családja más.

Nem tudod visszautasítani őket, amit akarnak, azt ki fogják fizetni. Már most szólj, ez nagy segítség lenne. Ha most szólsz nekik, már elkezdenek apránként spórolni.

Ne utasítsd vissza őket, de azzal kezd, hogy tényleg nem szeretnétek semmit és hogy megvan mindenetek, nektek az az ajándék, ha mindenki elmegy az esküvőtökre békességben és szeretetben.

2014. márc. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát valószínűleg, tényleg az lesz a legjobb, ha időben szólunk...

az az igazság, hogy az eljegyzés cirkusszal zajlott, pont emiatt, apósom úgy megharagudott, hogy azt mondta beszélni sem akar a fiával...

Sajnos ez jut eszembe az eljegyzésünkről...:(



Mi is majdnem 7 éve vagyunk együtt, esküvőkor már 8.

2014. márc. 20. 07:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nagy adósságuk van, nem fogadnám el a pénzt az esküvőhöz. Elmondanánk neki, hogy ekkorra tervezzük az esküvőt, kb. így és így képzeljük el. Elkezdtünk érdeklődni és ezért meg azért így meg úgy lenne jó, és ehhez meg vannak az anyagi eszközeink is, senkit sem akarunk ezzel terhelni.

Gondolom nem fognak hozzátok vágni egy köteg pénzt :D

Ha igen, akkor meg félretenném és egy ünnepre, pl. karácsonyra, házassági évforduló vennénk nekik belőle valami nagyobb horderejű dolgot, amire tudjuk, hogy szükségük van, de nem tudják megvenni.

2014. márc. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát az eljegyzéskor épp hogy hozzánk nem vágták...

Végül nagyon kulturáltan és diszkréten egy borítékba tették a pénzt és ideadták. Azt mondták, költsük cukorkára :))) ha nincs szükségünk rá...



Igazából mindenük megvan. Nem gazgadok messze, de megvan, ami kell...



Nagyon tartok egy újabb vitától...:(

2014. márc. 20. 09:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor visszaadjátok a tartozásukra :)

Vagy befizetitek őket egy utazásra! Én annak nagyon tudnék örülni :) Vagy valami hasonló nagyobb élménnyel is meglephetitek őket.

2014. márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!