Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a helyes ebben az esetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a helyes ebben az esetben?

Figyelt kérdés
meghívtak minket egy esküvére, vagyis épp ez a lényeg, hogy az esküvőre nem, csak a másnapi "lagziba". a vőlegény a párom unokatesója, a menyasszony egy elég jó barátnőm. a polgári szertartásra nem hívtak meg, csak a másnapi mulatságra, ami nem is kifejezetten lagzi, de fogjuk rá. a mi esküvőnk az övék után 1 hónappal lesz, így most anyagilag épp nem vagyunk eleresztve, mit illik vinni nászajándékba? pénzt semmiképp nem akarunk, mivel most nem engedhetünk meg magunkanak egy olyan összeget, ami megfelelő lenne. egy gravírozott állóváza esetleg? v vmi személyes ajándék, ami nem drága megfelel ebben az esetben?
2012. jún. 3. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem jó ötlet, amit írtál. Ha nem tudtok sok pénzt beleölni, akkor legyen valami személyes, nem tucatáru.
2012. jún. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi! kicsit rosszul fogalmaztam. át tudnánk csoportosítani, hha nagyon akarnánk. de mivel ők annyira nem tisztelnek, hogy a polgárira meghívjanak (templomi nem lesz), így úgy gondoltuk, h nem törjük magunkat és inkább kapnak vmi személyes ajándékot mint pénzt. az őszinte igazság ez. de persze megsérteni sem szeretnénk őket, mégha rosszul is esik.
2012. jún. 3. 23:18
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem hinném, hogy ezen be kellene rágnod. Annyira nem tisztelnek, hogy meghívjanak a polgárira? Miért, az jobb lenne, ha ma mehetnél esküvőre, holnap meg "lakodalomba"? Lehet, hogy az esküvőt megoldják csak szülők és tanúk jelenlétében, pont azért, hogy ne vegyenek el két napot a vendégektől. Pont bulizni hívnak, tehát szeretnének veletek ünnepelni. Ne durcizz, mert nincs miért. Ajándékba meg azt vigyél, amit szívesen adsz.
2012. jún. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el egyszerűbb lenne meghívni csak a polgárira, és a lakodalomba nem. Így kell fizetniük ételt, italt, süteményeket neked, míg a polgárin nem lenne semmi ilyesmi. Én azt mondom, hogy hiába kevés az összeg, amit ajándékra tudnátok költeni, inkább adjátok oda azt egy szép képeslap kíséretében. De ha mindenképp ajándékot akartok, akkor jól gondoljátok meg, mert amit te esetleg nagyon egyedinek gondolsz, lehet, hogy nem annyira egyedi és még 10 embertől fogják ugyanazt kapni. (Mi az esküvői fotóalbummal jártunk így. Mindenki szerint az egyedi és nélkülözhetetlen. Hát az tuti, hogy a gyerekinknek, de még az unokáinak is elég fotóalbuma lesz.)
2012. jún. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
lehet, hogy velem van a baj, de nekem vhogy az lenne a helyes, igen. a polgári nem csak szűk családi lesz egyébként. nem durcizok, csak nem esik jól, bocsánat ha ez baj. kapnak vmi személyeset, jól gondoltuk akkor, köszönöm. azért kérdeztem meg, mert ilyen helyzetben még nem voltam. volt már olyan, hogy anyu barátnője ment férjhez, ott a szertartásra hivatalosak voltunk, a buli szűk családi volt, ami korrekt, így nem volt kérdés az ajándék, de ilyen helyzetben még nem voltam.
2012. jún. 3. 23:52
 6/9 A kérdező kommentje:
egyébként igen, pont egyszerűbb lenne ha oda hívnának, amellett, h sokkal inkább bevett szokás. azért lesz náluk így, mert nincs pénzük állítólag, tehát a lagzi másnap is olyan lagzi lesz, h megkértek vmi embert, h x emberrel együtt hadd menjenek be az ő bulijába,(gondolom vmi ismerősük, barátjuk) oda visznek piát és vmennyi kaját. szóval számomra tényleg ?, hogy ilyenkor mi a "szokás".
2012. jún. 3. 23:57
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem muszáj elmenni amúgy, és meg van oldva az ajándék kérdés. Tökre érződik rajtad, hogy semmi kedved hozzá. De akkor minek?
2012. jún. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
erről szó sincs, mindegy, megoldjuk, ahogy gondoljuk és kész. köszönöm.
2012. jún. 4. 11:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha úgy gondolom,hogy nem tisztelnek és megsértettek,az ok lényegtelen,akkor nem megyek el,nem ülök velük egy asztalhoz.Ez én vagyok,a képmutatás nem az erős oldalam.Itt nincs szó sértésről,mert meghívtak a lakodalomba,ahol gondolom az a cél,hogy az ismerősökkel,barátokkal megünnepeljék a házasságkötésüket,azt,hogy házasok.Ha nektek nem tetszik ez a forma,akkor nem kell erőlködni az ajándék miatt,meg kell köszönni a meghívást,gratulálni és várni a ti saját napotokat.
2012. jún. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!