Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a helyes válasz, ha meghalt...

Mi a helyes válasz, ha meghalt az egyik gyermekem?

Figyelt kérdés

Ha valaki megkérdi, hogy hány gyermekem van, akkor bele kell számolni az elhunyt gyermekemet is?

Néha úgy érzem, hogy könnyebb lenne, ha nem számolnám bele, mert akkor jönnek a kérdések, hogy mikor és hogyan történt, aztán meg a sajnálkozás.

De ha nem számolom bele, akkor olyan lelkiismeretfurdalásom van. Mintha letagadnám, vagy semmissé tenném az ő kicsi életét. Mintha nem lenne már fontos nekem.

Ugye értitek?

Hogyan lehet így normális választ adni?


2014. márc. 19. 20:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Csak az élő gyermekek számítanak. Akkor lehet a meghaltat is említeni, ha azt kérdik, hogy hány gyereked volt: A halott már nincs. Bármennyire is fáj a szülőnek.
2014. márc. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Én pontosan tudom mit érzel mert benne vagyok jó magam is. HA kérdezik, hogy hány gyerekem van csakis az élők számát mondom. 1 fiam van... A halott fiamat nem mondom, elég a gyász nekem, és nem szívesen magyarázkodom, hogy mégis mi történt vele. Emlékeimben ott él tovább.
2014. márc. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%

Ahogy neked jobb. Ha nem akarsz magyarázkodni, mert az fájdalmas és nehéz róla beszélni, akkor ne számold bele.

Te úgy is tudod magadban, hogy volt ő is! És erről úgy sem kell mindenkinek tudnia. Ez a ti családotok dolga.

2014. márc. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. márc. 19. 20:39
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"De ha nem számolom bele, akkor olyan lelkiismeretfurdalásom van"


1. Őszinte részvétem!

2. Sajnos ő már nincs,ő a gyereked volt,elhunyt, ezt sajnos el kell fogadnod, bármennyire is nehéz.

2014. márc. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia

Gondolom nagyon rossz lehet neked de ne számold bele, főleg ha valaki olyan kérdi aki nem ismer annyira mert akkor tényleg jön hogy sajnálom meg mi történt, és ha nem akarsz erről beszélni akkor ne számold az elhunyt gyermeked. Neked is könnyebb meg mások sem sajnálkoznak, de viszont az hogy már nincs az élők közt attól még a tied és szereted és gondolsz rá te is és a családod is. Biztos rossz lehet neked remélem segítettem. Részvétem

2014. márc. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Őszinte együttérzésem, átérzem a problémát.Szerintem idegenek elött csak a jelenről beszélj, a többiek, akik együtt éreznek veled, úgyis tudják az igazat, és megértenek, hogy nem akarod felszakítani a fájó sebeidet.

A kicsikéd emléke meg örökké benned fog élni, ezt nem lehet kitörölni, akár mennyire is jobb lenne neked, de a szívedben mindig ott lesz.Együtt érzek veled!

2014. márc. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kedves szavakat! Igazatok van! Attól, hogy nem kötöm idegenek orrára, még a szívemben ott van.
2014. márc. 19. 20:45
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az, ami a mondat szerint helyes: azt kérdezi, hogy hány VAN? Tehát azokat a gyerekeidet számolod, akik ÉLNEK. Jelen időben. Akik meghaltak, azok csak VOLTAK a gyermekeid. A szívedben ott lehetnek, de az élők sorából távoztak. Nyugodjanak békében. Neked pedig sok erőt és kitartást!


"A halottakat el kell temetni."

2014. márc. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ügy. Nekem van egy kolléganőm, akinek meghalt a gyereke pár éves korában betegségben. De ezt én nem tudtam. Csak egy másik kolléganőnk terhes lett és egy csomó mindent beszéltek gyerekekről, szülőkről, és úgy tűnt, mint akinek van gyereke. Tudjátok, olyan bennfentesen beszélt a dologról. És akkor megkérdeztem tőle, hogy van-e gyereke, és olyan fura volt, mert rám nézett de mégsem, olyan elrévedő, szomorú volt a szeme, megrázta a fejét és azt mondta, nincsen. Akkor azt hittem, hogy nem lehet neki, de nagyon szeretne, később tudtam meg, hogy meghalt a kislánya leukémiában. Szóval ő sem számolja a halott gyerekét.
2014. márc. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!