Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a helyes válasz, ha meghalt...

Mi a helyes válasz, ha meghalt az egyik gyermekem?

Figyelt kérdés

Ha valaki megkérdi, hogy hány gyermekem van, akkor bele kell számolni az elhunyt gyermekemet is?

Néha úgy érzem, hogy könnyebb lenne, ha nem számolnám bele, mert akkor jönnek a kérdések, hogy mikor és hogyan történt, aztán meg a sajnálkozás.

De ha nem számolom bele, akkor olyan lelkiismeretfurdalásom van. Mintha letagadnám, vagy semmissé tenném az ő kicsi életét. Mintha nem lenne már fontos nekem.

Ugye értitek?

Hogyan lehet így normális választ adni?


2014. márc. 19. 20:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki megkérdezi, azt mondanám talán, -ha ezzel a dilemmával élnék, -hogy X (számú) gyerekem született. S ezzel válaszoltál a kérdésre és nem kell felmerüljön benned hogy letagadtad volna egy pillanatig is azt a gyermeked, aki már elköltözött ebből a világból. Akire meg tartozik ez a kérdés valamiért esetleg részleteibe menve, azzal és annak nyilván lehet valamelyest részletezni hogy X élő gyermeked van (,mert...ezért és ezért). De mivel a magam részéről hiszem hogy van létjogosultsága annak, hogy az eltávozottakról is létező személyként beszéljünk, ezért talán simán csak azt (a számot) mondanám, (ha nem hivatalos helyről, és annak okán, a témában hozzád intézett -valamifajta adminisztratív- kérdésfeltevésről van szó), ahány gyerekem valaha is volt(/van), beleértve tehát az elhunyt gyermeket is. Ő ma Istennel van úgy hiszem, és ugyanúgy feltétel nélkül szeret téged -az édesanyját- függetlenül attól hogy kinek, mit, hova számolsz és mondassz róla és a másik (élő) gyereke(i)dről, ha kérdezik.
2014. márc. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Részvétem! :(
2014. márc. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam ma lenne 16 éves. :(

Eleinte nekem is gondot okozott,hogy mit mondjak. Ma már csak azt emlitem aki van. 3 gyerkőcöm született azóta. Akik ismernek tudják, idegeneknek pedig nem magyarázkodom, hacsak konkrétan nem kérdeznek rá.

2014. márc. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2014. márc. 20. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!