Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Külön kassza esetén nektek külön számítana a szülőktől kapott dolog?
Nem rég jegyeztem el a barátnőm, de bizonytalan vagyok a házasságban.
26 évesek vagyunk, 2 éve együtt, 1 éve együtt élünk.
Én közös kasszát akartam az elején, ő nem. Mondtam legyen.
Kb. ugyanannyit keresünk, szóval a pénz úgy nem játszik.
Bármit veszünk, hozzuk haza a számlát, utána átbogarásszuk, ki mit fizet. Közösen használt dolgot felezünk, amit csak az egyik használ, azt csak ő fizeti.
Eddig oké, de én rengeteg dolgot kapok otthonról, azt nem számítja be így, az közös. Ennyi erővel annak is simán elkérhetném a felét, húsok szalámik, nem olcsó dolgok. Nem pénzben kérném el, csak számítsa be, ha mi vásárolunk. De erre azt mondja, az nem számít, otthonról van. Nem értem ezt. Pláne úgy, hogy ő otthonról nem nagyon kap semmit, pedig hasonló körülmények vannak, mint nálunk, csak a szüleim nem a kocsmába hordják a lóvét.
Ti hogy vélekedtek erről?
Szerintem igaza van, amit ajándékba kaptok, az közös. Legalábbis a szülők általában kettőtöknek adják/küldik ezeket gondolom, nem úgy, hogy csak neked.
Ha adnának x ezer forintot az más kérdés lenne természetesen, de az ételt én is közösnek könyvelném el.
Egyébként ez milyen együttélés már?:S Bevásároltok, és szépen átnézitek, hogy a dezodor a tiéd, a sajtot viszont a barátnőd akarta megvenni, és így osztoztok?:S Vagy a vízszámlán, hogy mivel ő fürdik te meg zuhanyzol ezért ő kétszer annyit fizet? :S
Nálunk is nagyjából külön kassza van, de ez kimerül annyiban, hogy a rezsi, bérleti és az élelmiszer végösszegét fizetésarányosan elosztjuk és kész. Nem számolgatunk meg veszekszünk ilyen hülyeségeken :S
Rezsit felezünk, de mást átnézünk.
De nem értem, miért számítana közösnek, az én szüleimtől kaptuk. Ha már annyira külön kasszán akart lenni, akkor ez se legyen közös szerintem.
" bizonytalan vagyok a házasságban. "
Szerintem teljesen jogosan érzel így. Ha házasság, akkor nincs külön számla. Mármint értelmetlen, hiszen minden amit vesztek közös lesz. Én is elgondolkodnék a helyedbe.
Persze sokféleképpen lehet élni, számomra azonban a külön kassza iszonyúan visszataszító dolog két olyan ember közt, akik egy életre terveznek.
Mi két éve házasodtunk, azóta volt hogy ő, volt hogy én kerestem jóval többet a másiknál. Sose volt gond, hisz közös.
Nem is értem, hogy menyasszonyod hogy tervezi az életeteket. Minden este standoltok is? Neki hosszabb a haja több fogy a samponból.... persze ez egy sarkított dolog, de ez jut erről a számlabogarászásról eszembe.
Hogy a kérdésre válaszoljak, szerintem ha bogarászni akar, és külön veszi a pénzeket, akkor igenis a Te szüleidtől kapott élelmiszert te viszed be a közösbe. Mond meg neki, hogy amit az ő szülei adnak, majd hozzá kerülnek felszámolásra.
áááááá én menekülnék, ha nem tudnék ezen normálisan változtatni.
" De én azt nem értem, hogy te állításod szerint közös kasszát szeretnél, eljegyezted, de aztán meg egy szalámit sajnálsz a menyasszonyodtól? Istenem, ez durva."
A kérdező azt írta, hogy közös kasszát akart, de a menyasszonya nem akarta ezt. Így külön kasszára kerültek, és az asszonyka bogarássza a számlákat. Mindennek a felét. Azt azonban, amit konkrétan nem kell a kérdezőnek kifizetnie, mert a szüleitől kapta ajándékba, azt nem hozzá számolja. Milyen alapon?
Nem a kérdező sajnálja ezt a menyasszonyától, hanem a menyasszony sajnálja a vőlegényétől. Fordított esetben ha az asszonyka anyja csomagolna, tutira nem lenne közös. Nem is értem ezt a felfogást.
Én nem sajnálok semmit sem tőle, hisz közösbe megy, amit anyuéktól kapok.
Csak ha annyira külön kasszán akar lenni, nem értem, ez miért számítana közösnek? Ha ő jól jár vele, akkor közös, ha nem jól jár vele, akkor oldjam meg?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!