Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kiket szokás már meghívni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiket szokás már meghívni esküvőre?

Figyelt kérdés

Áprilisban lesz az esküvőnk, és elkezdtem összeírni a vendéglistát (a Párom teljesen rámbízta, tudja, mennyire szeretek szervezkedni :)).

Viszont van pár ember, akiket nem tudom, hogy szokás-e már meghívni. Párokról van szó. Párom unokatestvére például 21 éves lesz áprilisban, 3 éve vannak együtt a párjával. Párom nem igazán tartja velük a kapcsolatot, ünnepeken a nagymamánál találkoznak, és ennyi, de a lány szülei Párom keresztszülei, szóval mindenképpen meg lesznek hívva. A lány barátjával én eddig egyszer találkoztam, idén karácsonykor. Őt például illik meghívni? Meg nekem is van egy unokatestvérem, akit a régi idők miatt fogok meghívni, mert kiskorunkban egész gimiig nagyon jóban voltunk, de azóta kb. nem is beszéltünk. Rokonoktól tudom, hogy most van egy nagyjából féléves kapcsolata egy majd' 10 évvel fiatalabb lánnyal. Őket hogyan hívjam meg? Unokatestvérem szülei nem élnek már, szóval nagyjából egyedül jönne, ha jönne.


Meg van még pár ilyen kétes emberke. Mit tanácsoltok?


2013. szept. 12. 15:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hogy, ha belefér a keretbe akkor meghívhatjátok, viszont, ha meghívjátok akkor illik párban hívni őket.

Te tudod mennyire vagy velük jóban, ha több nem közeli barát/rokon lesz akkor nem rajtuk fog múlni. Viszont, ha csak szűk család lesz akkor szerintem fölösleges.

2013. szept. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azokat a rokonokat és ismerősöket hívjátok, akikkel tartjátok a kapcsolatot. Nincs erre írt szabály!!! Vannak párok, akik szülői nyomásra kénytelenek meghívni olyan rokonokat, akiket életükben alig láttak. Szerintem ez tök hülyeség. A nagy napon a számodra közeli és fontos emberek vegyenek körül.
2013. szept. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy érdekes dilemma...


Én pl. megszeretném hívni kereszt szüleimet, mert mégiscsak a kereszt szüleim, jóban is vagyunk (már nagy ritkán, mikor találkozunk). De a két lányukat olyan régen nem láttam, és akkor se beszéltek velem, szóval... Másrészről, meg másik unokatesóm megszeretném hívni. Az meg hogy venné ki magát, hogy kereszt szüleim gyerekeit nem hívom meg, de nagynéném gyerekét igen. Ráadásul családostól.


Én úgy terveztem, hogy meghívom őket, és szorítok, hogy ne jöjjenek el. Gonosz vagyok tudom... Lesz helyük, meg jut nekik kaja, ha eljönnek, de azért fura lenne bájcsevegni évek után.

2013. szept. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem azokat az embereket hívjátok meg akiket szeretnétek! Ha jóban vagytok velük (itt mindegy hányszor találkoztok) és van rá keret akkor szerintem hívd meg őket, de csak párban.


A Mi esküvőnkre lesz olyan rokon tőlem és a vőlegényemtől is akikkel nem tartjuk a kapcsolatot és attól, hogy rokonok nemfogjuk meghívni őket. Szerintem ebben nincs semmi kivetni való.

2013. szept. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha belefér, meghívhatjátok őket, ha nem, nem. De arra figyeljetek oda, hogy komolyabb kapcsolatban levő párokat együtt illik meghívni.
2013. szept. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, csak itt ez a probléma, hogy konkrétan a párok érdekelnek. Párom unokatesója mindenképpen meg lesz hívva, mert a szüleit biztosan meghívjuk, a 13 éves húgát is természetesen, és őt is. Viszont akkor magával a párjával mi legyen? Valaki azt írta, hogy komoly kapcsolatokban a párt is meg szokás hívni. De egy 3 éves kapcsolat 20-21 éveseknél komolynak számít?

Az én unokatestvéremet is mindenképpen meghívom, ez nem is kérdés, csak a párját nem tudom. 18 éves kislány, most vannak együtt fél éve, én nem tudom...

2013. szept. 12. 18:40
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az komolynak számít persze!
2013. szept. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, ezek már elég hosszútávúnak számítanak, illik őket együtt meghívni. Néhány hetes, egy-két hónapos kapcsolatoknál nem muszáj.
2013. szept. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Már a féléves kapcsolat is elég komoly ahhoz, hogy esküvőre meghívd. Sőt, mi az egyedülálló barátokat is úgy hívtuk, hogy ha van valaki, akit kísérőnek elhoznának, akkor csak bátran, mert szerintem mindenkinek jobb, ha van valakivel táncolni, beszélgetni akkor is, amikor mindenki más a párjával turbékol mellette.
2013. szept. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Te hány év után mondtál igent a párodnak? 3 év már komoly kapcsolat,nem egy éjszakás kaland és nem is tiszted eldönteni,hogy kinek milyen a kapcsolata.Saját állítása szerint van párja,akkor illik meghívni.
2013. szept. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!