Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szokás valakit csak a szertart...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szokás valakit csak a szertartásokra meghívni a lakodalomba pedig már nem?

Figyelt kérdés
Én eddig azt hittem, hogy akit meghívok az esküvőre, az már hivalatos mindenre, tehát polgárira, templomira, lagzira. Viszont most tervezzük az esküvőt és többen kérdezik, hogy mennyien jönnek a szertartásokra, és mennyien a lagziba, hogy hány embert tervezünk csak magára a ceremóniákra meghívni. Én meg néztem értetlenül, hogy hát így még nem gondolkodtunk ezen. Én azt hittem, hogy sértés, ha valakit nem hívunk meg az eszem-iszomra is, de azt mondják, hogy szokás ilyet csinálni. Tényleg így van? Nem sértő ez?
2012. jan. 7. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Felénk ez mindig is így volt. Az esküvőre a munkatársakat, távolabbi barátokat ismerősöket meghívják, a vacsorára nem.

Ezt mindenki természetesnek veszi. Igaz,ők nem is visznek nászajándékot.

Bács-megye

2012. jan. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így van. Nem sértő, mi is csak a rokonságot hívtuk a lagziba, de például a munkahelyemen tettem ki meghívót és aki akart eljött megnézni. Meg a szomszédok, ismerősök ilyenek. Ebből nincs sértődés, hiszen egy lagzi a vendégnek is költséggel jár (ajándék, utazás, ruha...). Sok boldogságot!
2012. jan. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen.

Ezért a meghívó alsó sarkát "perforáltra" készítik, azon van, hogy vacsora x helyen y időpontban. Aki olyan meghívót kap, hogy ez a kis sarok is rajta van, az tudja, hogy meghívott a vacsira is.

Akinél ez a rész le van tépve (hiányzik), az csak a szertartásokra hivatalos.

2012. jan. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

A lakodalomba csak a rokonokat és barátokat szoktak meghívni, az esküvőre pedig ismerősöket, munkatársakat...

2012. jan. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Felénk is így szokás. Beszélhetek Zala és Vas megye nevében. Ez így természetes, a templomi ceremóniára bárki bemehet, onnan senki nincs kitiltva...

Nem tudom, hol éltél eddig.

2012. jan. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát az az igazság, hogy az elmúlt 15 évben nem volt a családban olyan esküvő, amihez lagzi is lett volna. Korábban pedig, akiket meghívtak a ceremóniákra, azok hivatalosak voltak a lagziba is. Mi is számolgattunk, hogy sok ember lesz, meg sokba fog kerülni, de hát erre gyűjtünk már egy ideje, és fűt-fát nem terveztem meghívni semmiképp (tehát szomszédoknak, távoli ismerősöknek nem adtam volna meghívót), mert nekem nem lesz attól szebb a nap, hogy ők ott vannak. Természetesen nem tiltom meg senkinek, hogy bejöjjön a templomba, amikor az esküvő lesz kedves 5-ös válaszoló, nem is azt írtam,, hogy megtiltanám bárkinek. Csak én úgy gondoltam, hogyha valakit meghívok, és az illető veszi arra a fáradságot, hogy elutazik, kiöltözik stb, akkor már megvendégelem, ezért csodálkoztam ezen.

2012. jan. 7. 21:31
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem úgy gondolta a válaszoló, hogy te tiltanád meg bármelyik ismerősödnek is, hogy elmenjen a templomi esküvődre, hanem úgy gondolta, hogy a templomi esküvőre Bárki bemehet. Tehát bárki. Idős nénike szeretne egy boldog fiatal párt látni, beül hát megnézni titeket. Nálunk pl. a templom honlapján közzé is van téve, hogy melyik nap kik kötnek házasságot.
2012. jan. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Lehet, hogy egyedül leszek a véleményemmel, de én a lagziba is meghívnám azokat az embereket, akik ott vannak a templomban vagy a házasságkötőben. Nekem kínos lenne megmondani, hogy figyi, ide gyertek, de enni meg táncolni már ne. Néhány évvel ezelőtt nővérem házasodott, és mivel egyik fél sem állt akkor túl fényesen anyagilag, ezért csak nagyon szűk körű esküvő és vacsora volt, az ifjú páron kívül 10-en voltunk. Ha nem lenne pénzem nagy lagzit rendezni, akkor csak a legszűkebben vett család venne részt. Én így csinálnám, persze ahány ház, annyi szokás.
2012. jan. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

Szokás, én is így voltam hivatalos a kolléganőim lányainak az esküvőire: csak a szertartásra, vacsorára nem. Teljesen természetes volt ez így.

Viszont azt gondolom, abban az esetben, ha az illető sokat utazott azért, hogy az esküvőn ott legyen, akkor is meg kell hívni a lagziba és illik a szállásról is gondoskodni neki, ha nem közeli rokon.

Pl. az én esküvőm és lagzim az ország túlsó felében lesz, ahol párom szülei laknak. A rokonság nagy része ott lakik, én nem sok rokont hívok meg, mert nem tartom a kapcsolatot velük. Viszont 10 éve együtt dolgozom a kolléganőimmel. Nem kimondottan barátnői a viszony, de sokkal közelebb érzem magamhoz őket, mint az úgynevezett rokonokhoz, akiket évente 1-szer ha látok. Így én úgy döntöttem, meghívom őket a lagziba is. És mivel ehhez autóval is legalább 2 órát fognak utazni, ha meg tömegközlekedés, akkor a duplája...ráadásul kb. 200 kilómétert, akkor én úgy érzem, nem tehetem meg, hogy csak a szertartásra hívjam őket.

2012. jan. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!