Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ti hozzámennétek úgy valakihez ha már a szóbakerüléskor közli, hogy csak házassági szerződéssel vesz el?
de egyet nem fognak fel az emberek itt...a meglévő vagyonra totálisan felesleges házassági szerződést kötni, mivel az a házasság alatt is külön vagyonnak számit...
házassági szerződést a házasság alatt megszerzett vagyontárgyakra, pénzre, fizetésre stb-re kell kötni....aztán ebbe belefoglalható minden (gyerek, akár a szexuális élet és akármilyen más elképesztő dolgot)
én nem örülnék neki...én is némi bizalom hiányának tekinteném....persze függ a vagyontól erőteljesen...ha milliókat keresne, meg tudnám érteni...de mindenesetre ha így állna a dolog én is bebiztosítanám magam valamilyen módon...(pl sose adnám fel a munkámat, lenne félretett pénzem....stb)
24l
"ebbe belefoglalható minden (gyerek, akár a szexuális élet és akármilyen más elképesztő dolgot)"
Egyáltalán nem foglalható bele ilyen hülyeség egy házassági szerződésbe.
Nem vagyok szerződéspárti, mert én úgy állok hozzá, hogy ha már valakiben annyira bízok, hogy társnak választom az életemhez, akkor onnan már egymásért is dolgozunk és minden közös. Éppen ezért nem lehet egy olyan döntést, mint a házasság, meggondolatlanul az első rózsaszín ködös mámorban, vagy ész nélkül meghozni. Természetesen még így is történhet bármi, de akkor is a közös vagyon pártján vagyok.
De!
Ha bármilyen üzleti érdek, vagy családtag érdeke, azt szolgálja (pl. vállalkozás, amiben más valaki is érintett, vagy hasonló, esetleg lenne a páromnak gyereke, közös nem sikerül és nem akarná, hogy válás esetén amiért ő dolgozik, az velem feleződjön, hanem neki szánja, stb. stb.), akkor minden további nélkül belemennék.
A házasság előtt szerzett vagyonról meg én úgy tudom, a házasság után sem lesz közös.
Azért bármit ne írj alá :-)
Magával a házassági szerződéssel nincs bajom. Ha a tartalmát átbeszéljük, mindkettőnket véd akkor aláírnám, persze.
Valaki írta, hogy ha később alapít a kérdező egy menő céget, nem lehet kiforgatni a vagyonból, hát azért ez nem erről szól. A házassági szerződés annak a vagyonnak az okiratba foglalása, ami a házasság előtt keletkezett magánvagyonuk. Bele lehet még foglalni bizonyos feltételek, válás esetén ki mennyit kap, kártérítés hűtlenségre, stb, ez inkább USA-ban divat, filmekben látunk ilyet.
Ami vagyon a házasság után keletkezett, az a vagyon közös.
Jól mondod, de majdnem, 17-es.
A házasság alatti vagyon közös, ha a házassági szerződésbe nem írtak mást.
Szóval utólag is lehet módosítani.
Például ha az egyik keres 900 ezret és a másik 100 ezret és beleírják a házassági szerződésbe, hogy a házasság alatti vagyonnak csak a 10%-a az egyiké, akkor a váláskor is ez lesz a helyzet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!