Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan lehet egy esküvőt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet egy esküvőt különlegesebbé tenni? Hogy ne csak olyan egyszerű ünnepi vacsora legyen miután aláírtunk egy papírt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy magában az esküvő külnleges esemény. De mégis, hogyan lehetne igazán emlékezetessé tenni?

2013. júl. 25. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Vigyázz, hogy ne menjetek át giccsparádéba.

Ma már minden fiatal azon agyal, hogy mivel tehetné különlegesebbé az esküvőt, és már attól van a vendégeknek émelygése. Bevezették a gyertyagyújtást, aztán szülőköszöntő, aztán vers, zene, homoköntés, galamberegetés, rízsszórás, szappanbubifújás...


Én azt mondom, a kevesebb néha több.

2013. júl. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Mondjuk ha a zenét Britney Spears szolgáltatja, a vacsorát Gordon Ramsay főzi, és Stephen Spielberg készíti a videót.


Az esküvő egyszeri és megismételhetetlen élmény az életedben. Nem "csak egy vacsora". A többi csak felesleges rongyrázás.

2013. júl. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Valamilyen témával (pl. western, rock&roll, viktoriánus...kinek mi:), jó programokkal, szervezéssel. Legyen szórakoztató, kösse le a vendégeket és vonjátok be őket.


Egy jó vőfély pl. sokat segíthet, de nehéz olyat találni, aki nem idétlen. Pl. manapság a vonatozás és a mulatós már nem igazán válik be a násznépnél, ha csak nem 50+os korosztály általában sz*rnak rá magasról.


Illeszkedjen a pár és a násznép stílusához, hangulatához az egész, és nem lesz gond.


Nemrég voltam esküvőn, ott pl. ami nagyon rossz volt az a hosszadalmas ebéd és kiszolgálás. Gyakorlatilag órákig húzódott és mindenki csak unatkozott a tányérja felett.


Ami viszont nagyon jó volt, hogy pl. a menyasszonytánc után a menyasszony barátai rabolták el az arát, és a vőlegénynek mindenféle feladatokat kellett teljesítenie, hogy visszakaphassa. Itt nagyon jól szórakozott mindenki és szurkoltak :). Tányértörés és aprósöprés is volt, ezek is tetszést arattak.


Volt viszont idétlen vonatozás, cigányzene, mesélős játék (ha a nevét mondják körbefut és iszik) - na ezek untatóak és idétlenek voltak.


Az jó szokott lenni, hogy ha a pár vagy a barátaik tudnak valamit, akkor beépítenek egy kis programot - pl. ha amúgy táncolnak, énekelnek, színészkednek vagy ki tudja épp mit csinálnak. Egyik ismerősöm esküvőjén a barátai csaptak egy kis rockkoncertet meglepetésként és volt színjáték is, ott fergeteges volt a hangulat! De ez persze csak akkor megy, ha tényleg értenek hozzá.


És ami fontos még egyszer: az étel legyen jó, ez a legfontosabb, és a kiszolgálás!

2013. júl. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Ja még egy: egy másik esküvőn ahol voltam volt többféle kvízjáték, azok is nagyon tetszettek mindenkinek. Pl. olyan, hogy egy papíron vagy kivetítőn tulajdonsgokat mutattak a násznépnek (pl. "háziállatot tartók"), és akire igaz volt az fel kellett hogy álljon, a pár pedig ki kellett hogy találja, hogy mi a közös bennük. Nagyon jó volt ez is és jókat nevettünk a találgatáson. A rossz válaszokért/tippekért lehet valami büntetést is kiszabni pl :)
2013. júl. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Lagzit is terveztek?
2013. júl. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Cirkuszt akartok vagy vacsorát?

Nem akarok bunkó lenni, de a násznép ha szórakozni akar menjen cirkuszba, klubbokba vagy egyéb rendezvényekre. Szerintem ha összekötöd az életed a NAGY Ő-vel, az maga különleges, nem csak egy ünnepi vacsora a sok közül. A násznép szórakoztatására szolgál a zenekar. Táncolni kell, nem activityzni. Lehet, hogy régi módi vagyok, de a menyasszonyi cipő ellopásán, később az ara megszöktetésénél, és menyecsketáncnál nem kell több. Ha a zenekar jó, akkor tud gondoskodni a jó hangulatról, ez a dolguk!

2013. júl. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Nekünk a vőfélyünk mondta, hogy mindig vannak ilyen párok, hogy majd ők különlegesség teszik és pont attól lesz szar, hogy magára az egészre nem kerül hangsúly, a lagzit széttöredezik, elveszik tőle az időt, hogy ilyeneket iktatnak be, hogy lézershow meg bűvész meg sztárvendég meg anyám kínja.


Amúgy nem tudom milyen esküvőkbe jár az, aki szerint ötven éven alul leszarják a vendégek a mulatóst, a miénkben kb. 15% volt az ötven év feletti vendégek száma, és úgy forogtak a fiatalok is azokra a számokra, meg még énekelték is, amit tudtak, számot kértek stb. Pedig egy csomó pesti fiatal is volt, meg egész más zenét hallgatók, csodálkoztam is rajtuk. Persze ha hiszitek, ha nem, ilyennél sem mindegy, milyen hangulatot tud csinálni a zenész, hiába csak egy "szintis". Mi amikor olyan lagzin voltunk, hogy a menyasszony kikötötte, hogy nem lehet mulatós, meg beatrice meg ilyenek, akkor olyan szar volt, egykor már ment el az utolsó vendég, vége lett az egésznek.

2013. júl. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk most júliusban nem volt se vőfély, se játékok. Volt viszont csokiszökőkút, vetítés zenével aláfestve, és gyertyafénykeringő. Amit én találtam ki, az az anyukatánc, amikor mindketten anyukánkkal táncoltunk egy szép számra. Ha végiggondolod, maga a lagzi része kb. 8 óra, de ebben van legalább két óra tiszta kajálás, meg ugye a táncok, hamar elmegy. Ha van menyecsketánc meg nyitótánc, az is attrakció. Szóval szerintem ha van egy-két ilyen kötöttebb program, bőven elég.
2013. júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én amiken voltam, ott előfordult hogy egy rokon tüzijátékot rendezett a párnak, ő ezt adta nászajándékba, egy volt ahol lovashintón ment a pár az esketésre, majd az étteremig, nagyon szépek voltak.


Nekem tetszik az "első tánc", azaz a menyasszony nem táncolhat a vőlegénnyel a menyasszonytáncig(ha van olyan), az első tánc a menyasszonnyal a lány apjáé, és az ő párosuk nyitja meg azt a részt, ahol a vendégek táncolhatnak.

Éjfélkor szokott lenni "fátyolbontás", ahol a menyasszony középre kiül, és ünnepélyesen kiszedi az anyukája a hajából a menyasszonyi fátylat, hiszen innen kezdődik élete első napja asszonyként, amikor már nem kell a fátyol.

Mifelénk van "kikérő", amikor reggel a vőlegény meg a rokonsága megjelenik a lányosház előtt, és kikérik a menyasszonyt a lányosháztól a vőlegény számára, ekkor őket beinvitálják, ekkor már a lány meghívott rokonai is ott vannak, és van egy kis állva kajálás, utána mennek a szertartásra. LEgalább a messzebbről jött rokonok nem éhen ácsorogva várnak a sorukra az anyakonyvvezetőnél vagy a templom előtt.

Aztán persze lehet csokrotdobálni a vacsi végén, ha nem akarod azt megőrizni.

Szokás hogy egy kis rokongyerek hozza a pár előtt kis díszpárnán a karikagyűrűket, ahonnan majd elveszik és felhúzzák a szertartáson, ez olyan aranyos. Volt ahol a fátylat vitték a menyasszony mögött a szertartáskor kislányok édes ruhácskákban, élővirággal a hajukban, nagyon kedves látvány volt.

A másik fél szüleinek is lehet adni ajándékot vagy virágot, kis tószt mellett átadni nekik, az ünnepi vacsi során, amivel megköszönjük, hogy felneveltek egy ilyen remek ffit/nőt, aki a házaspárunk lett.

A páromék felé az a szokás, hogy a vendégek közül a facér férfiak gomblyukába élő rozmaringágat tűznek, hogy a vacsin vagy lagzin a facér nők tudják, melyik ffi nem foglalt.A nős férfiak virágára már nem emlékszem:D


Á, rengeteg ilyen izémizé szokás van, alig győzném sorolni, de ezek inkább lagzin vannak, nem ünnepi vacsorán. Sok boldogságot:)

2013. júl. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!