Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért vannak itt sokan leakadv...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vannak itt sokan leakadva, hogy az esküvőre nem azért hívja a rokonokat, mert ajándékot vár?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért kell ezt annyira felfújni. Attól, hogy ha nekem hoznak, vagy én viszek ajándékot, még nem leszek egy pénzéhes menyaszörny, aki elvárja, és azt számolgatja.


Nekem nem fér a fejembe, hogy ezek az emberek, vajon üres kézzel mennek oda egy esküvőre, mert "nem a pénzért hívtak bennünket"?


Meg miért más egy esküvő (ilyen szempontból), mint egy családlátogatás, születésnap, vagy keresztelő, ballagás?? Ezeken a napokon is megvendégeljük a rokonságot, akik ajándékot hoznak az ünnepeltnek.


Vagy ebben a szellemben akkor ballagásra vagy szülinapra sem adnak ajándékot? Elvégre ugyan ez, csak az esküvő 2 emberről szól, nem egyről.


Egy sima családlátogatás alkalmával is minimum egy sütivel várnak, én meg minimum viszek egy bort vagy virágot, bonbont. Az esküvő ennek a "felnagyított" változata. Miért lenne más ilyen szempontból??



Én sem vártam el az ajándékot, nem számolgattam, hogy nekünk mennyiben volt XY és csak egy TESCOs tányérkészletet hozott.


De nekem nem lenne pofám üres kézzel odamenni sehova.


Egyáltalán... van itt olyan, aki ment már üres kézzel esküvőre??? Vagy csak itt osztják az észt??? Ezek szerint a saját rokonaik is pénzéhesek és csak a lóvéért meg ajándékért tartanak esküvőt??


2013. júl. 18. 21:38
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

"ami pénzt kap az ünnepelt, azt ő kapja"


tehát akkor ott is elvárt, hogy pénzt kapjon... amúgy nem egyszer hallottam, hogy amit kapott a gyerek, az ment a közösbe, mert ballagást akartak neki rendezni, de aztán nem volt pénz a továbbiakra


Igen, viszel egy bort vagy bonbont. De egy este alatt, amikor kapsz egy vacsit meg mondjuk 3 sört, az max 2500ft, ami épp egy virág+bor ára....

Mondjuk egy esküvőn bután mutatna, hogy ha mindenki vinne bort+virágot fejenként 10E értékben...


Én mondjuk azt gondolom, hogy ha valakinek elmegyek a lagzijára, azzal vagyok is olyan viszonyban, hogy ne sajnáljam tőle.


A felírás pedig azért fontos, mert sosem tudhatod, hogy épp ki jegyzi meg, hogy mennyit adott, és mikor az ő esküvője lesz, összehasonlítja-e. Plusz szerintem ez illem kérdése...

2013. júl. 18. 23:20
 12/16 A kérdező kommentje:
Amúgy nem láttam még olyan születésnapot, ahol mondjuk egy 40 éves férfi minden egyes italt felbontana, vagy minden egyes bonbont körbekínálna...
2013. júl. 18. 23:22
 13/16 anonim ***** válasza:

"tehát akkor ott is elvárt, hogy pénzt kapjon..."


Épp ez az, hogy nem elvárt. Aki nem tud mit vinni, az azt ad. És nem azért, hogy kifizesse, amit fogyasztott. Ha a nagyi ad nekem pénzt, azt nem azért adta, mert ki akarja fizetni a szelet tortát, amit megevett, hanem hogy gyűjtsem, és vegyek valamit, ami kell.


A szülőktől meg ha pénzt kapok, az tök más, mintha a barátaimtól kapnék. Egyszerűen nem lenne pofám a barátaimtól pénzt elfogadni.


"Én mondjuk azt gondolom, hogy ha valakinek elmegyek a lagzijára, azzal vagyok is olyan viszonyban, hogy ne sajnáljam tőle."


Nem sajnálom senkitől, de tudod mit? Nekem személy szerint sokkal szimpatikusabb lenne, ha azt mondaná a pár, hogy "ekkor lesz az esküvőnk, és ennyire jön ki a per fő fogyasztás" és azt az összeget oda kellene adni. Mert úgy is erre megy ki a játék, nem? Nekem sokkal egyenesebb, ha őszintén megmondják, hogy mindenki fizeti, amit fogyaszt, minthogy utólag célozgatnak, hogy pénzt akarnak. Mert ha így kijönnek zéróra, mi az ajándék? Az az én ajándékom nekik, hogy kifizettem magamnak egy vacsorát?


"Amúgy nem láttam még olyan születésnapot, ahol mondjuk egy 40 éves férfi minden egyes italt felbontana, vagy minden egyes bonbont körbekínálna..."


Ezért írtam ezt vendéglátásra, családlátogatásra, nem pedig szülinapra.

2013. júl. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

de miért kell abból kiindulni, hogy erre megy ki???


Ajándékot mindenki visz!!!! Senkit sem kötelez rá a pár, hogy vigyen!


Ha a vendég visz, akkor miért a pár a számító???

2013. júl. 19. 10:53
 15/16 anonim ***** válasza:

Azért mondom azt, hogy erre megy ki, mert minden kérdésnél, ahol megkérdezi valaki, hogy mennyit vigyen, a legtöbb válaszoló azt mondja, hogy fizesd ki a kajádat.


Azt kérdezed, miért más egy esküvő, mint egy szülinap. Én is ezt kérdezem. Miért kell egy esküvőn kifizetni a fogyasztásodat, egy szülinapon pedig miért nem? Mindkettő valaminek a megünneplése, mindkettőre vendégként hívnak meg.

2013. júl. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Tudod, azért, mert ez az ILLEM.


Nem a pár a pénzleső, hanem ők is tisztában vannak vele, hogy fognak kapni, meg a rokonság is tudja, hogy valamit illik adni.

2013. júl. 19. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!