Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért vannak itt sokan leakadv...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vannak itt sokan leakadva, hogy az esküvőre nem azért hívja a rokonokat, mert ajándékot vár?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért kell ezt annyira felfújni. Attól, hogy ha nekem hoznak, vagy én viszek ajándékot, még nem leszek egy pénzéhes menyaszörny, aki elvárja, és azt számolgatja.


Nekem nem fér a fejembe, hogy ezek az emberek, vajon üres kézzel mennek oda egy esküvőre, mert "nem a pénzért hívtak bennünket"?


Meg miért más egy esküvő (ilyen szempontból), mint egy családlátogatás, születésnap, vagy keresztelő, ballagás?? Ezeken a napokon is megvendégeljük a rokonságot, akik ajándékot hoznak az ünnepeltnek.


Vagy ebben a szellemben akkor ballagásra vagy szülinapra sem adnak ajándékot? Elvégre ugyan ez, csak az esküvő 2 emberről szól, nem egyről.


Egy sima családlátogatás alkalmával is minimum egy sütivel várnak, én meg minimum viszek egy bort vagy virágot, bonbont. Az esküvő ennek a "felnagyított" változata. Miért lenne más ilyen szempontból??



Én sem vártam el az ajándékot, nem számolgattam, hogy nekünk mennyiben volt XY és csak egy TESCOs tányérkészletet hozott.


De nekem nem lenne pofám üres kézzel odamenni sehova.


Egyáltalán... van itt olyan, aki ment már üres kézzel esküvőre??? Vagy csak itt osztják az észt??? Ezek szerint a saját rokonaik is pénzéhesek és csak a lóvéért meg ajándékért tartanak esküvőt??


2013. júl. 18. 21:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Normális ember nem megy ajándék nélkül lagziba, ez nem pénzéhesség kérdés. Nálunk Magyarországon ez a szokás, az illem és aki nem tartja be, az bunkó. Vannak esetek amikor a vendégnek nem áll módjában a rokonsági foknak megfelelő ajándékot vinni, ebben az esetben legalább jelképesen vigyen valamit, vagy segítsen az ifjú párnak.
2013. júl. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

persze, az teljesen más, ha valakinek nem futja rá. Akit meghívok, azzal gondolom vagyok olyan jóban, hogy ismerem az anyagi helyzetét is.

Mi pl. külön kiemeltük a barátoknak, hogy ha pénzzel jönnek, seggberúgással repülnek haza :)


No de a lényeg nem a mennyiségen van, hanem a hozzáálláson...

2013. júl. 18. 22:00
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy lakodalomba nem csak a családtagokat hívják meg, hanem barátokat, ismerősöket is. A legtöbben elvárják, hogy legalább annyi pénzt adjanak ajándékba, amennyibe a vacsora került. Azt viszont sokan nem engedhetik meg maguknak, hogy

ha 2 gyerekkel mennek, akkor félhavi kajapénzüket odaadják egy vacsora kedvéért. Ha viszont nem mennek el az esküvőre, megsértődik az ifjú pár.

Ma legtöbben igenis elvárják az ajándékot, és "számolják", ki mennyit adott.

Te kivétel vagy a többség között.

2013. júl. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
Mi minden ajándékot felírtunk, nem azért, hogy úgymond "számon kérjük", hanem azért, hogy tudjuk kinek mennyit illik visszavinnünk. Ez így korrekt egyébként.
2013. júl. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem illik esküvőre ajándék nélkül beállítani. Még ha nem is tud az ember sokat adni, még ha csak jelképes is, de illik vinni valamit.

De ugyanígy mi akár szülinapi buliba, vagy bármilyen ünnepre is mindig viszünk valami apróságot, ha mást nem, egy kis csokit, egy üveg bort, vagy valami sütit.


Ők vendégül látnak, készülnek, gondolnak rám, nálam evidens, hogy valamivel jelzem, hogy én is készültem, én is gondoltam rájuk legalább egy kis aprósággal. Ez gesztusértékű. Az illemről már nem is beszélve.


De gondolom, ahány ház, annyi szokás. Emlékszem, egyszer engem is csúnyán lepontoztak itt, mikor ezt leírtam véleményként hasonló témában.

2013. júl. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom. Az igazság az (és ezért meg fognak kövezni), hogy ha nekem esküvőm lesz, akkor kiküldök egy listát a meghívottaknak, hogy mire van még szükségünk (nyilván nem drága dolgokra gondolok, de nem akarok hatvanhat kenyérpirítót, huszonnyolc turmixgépet és négy ronda étkészletet kapni), vagy ha mindenünk megvan, akkor csak saját készítésű, vagy jelképes ajándékot hozzanak, meg pénzt, ha nagyon akarnak.
2013. júl. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az összes ismerősöm ezzel jött, aztán az esküvő után meg ilyeneket mondtak, hogy volt olyan boríték, hogy csak két ezer forint volt benne, hogy lehet annyit beletenni, ennél még a semmi is jobb, van is tippjük ki volt stb.
2013. júl. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

4es, mi is felírtuk, pont ezen okból!



nyilván, ha milliomos 4fős család odajön 2000ft-tal, az más.


Nálunk pl volt olyan, hogy párom unokatesója+bnője jöttek, 10E ft-ot adtak . Ezzel semmi probléma nem lett volna, csak épp előtte egy héttel fizettem a csajnak 5000ft-ot egy semmi extra, menyasszonyi műkörömért... na ezt mondjuk megjegyeztem...

2013. júl. 18. 22:23
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Az ember nem azért hívja meg az utoljára 15 évesen látott részeges nagybácsit hogy jól megetesse és leitasa hanem azért hogy a násznép összedobja a fiatal pár életkezdését lehetőleg pénzben nem 1 dísztányérral.

Az ember igenis fizese ki a vagyorát és minimum 10 e.-t dobjon a párhoz. Akinek ez nem tetszik ne menyen ingyen kajáért.

2013. júl. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tetszik, el is mondom, miért.


Az egyik pont ez a "megjegyzem" dolog. Sokan azzal vágnak vissza, hogy "keveset adott neked, adj te is keveset". Szerintem ez kicsinyesség.


Az esküvő azért más az általad felsoroltaktól, mert az ember nem számít arra, hogy behajthatja a parti árát. Tehát ha szerveznek valakinek egy szülinapi, ballagási partit, akkor az már ki van fizetve, ami pénzt kap az ünnepelt, azt ő kapja, az az ő ajándéka, nem a "fogyasztását fizeti ki". Épp ezért nincs is megszabva, hogy 10 000 per főt kell fizetni. Az esküvő az egyetlen "ünnep", ahol azt mondják, hogy illik a kajádat kifizetni.


A családlátogatás akkor lenne olyan, mint az esküvő, ha meghívnak, főznek, vendégül látnak, én meg beállítok egy borítékkal, hogy "látom, van itt húsleves, marhapöri és madártej, tessék, ebből a 6-7000 forintból megtérül a kaja ára". Ha bort vagy sütit viszek, azt normális emberek felbontják, és felszolgálják, tehát az úgymond mindenkinek ajándék.

2013. júl. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!