Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszony kikérésnek mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszony kikérésnek mi a lényege?

Figyelt kérdés
Ezt általában szokták tartani a házasulandók? Mi úgy szeretnénk, hogy külön megy a lányos ház, és külön a fiús. A templomban találkozunk úgy, hogy a vőlegény ott áll az oltárnál, én, mint menyasszony pedig vonulok be apám oldalán. Akkor hogy jön ide a menyasszony kikérés?
2013. júl. 10. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha külön vonultok, akkor nincs menyassuony kikérés. Az úgy működik, hogy a vőlegény a menyasszony házánál "kéri ki" a menyasszonyt, aztán onnan együtt mennek a templomba6házasságkötő terembe.
2013. júl. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

A kikérés egy régi szokás, mivel anno a házasulandók csak a házasság után éltek együtt. A lényege az, hogy az esküvő napján, az esküvő előtt a lány rokonai, családtagjai összegyűlnek a lány szülői házában és várják a fiút, aki a saját rokonaival érkezik a házhoz. Ott szertartásosan a vőfély segítségével kikéri, elkéri a lányt a szülőktől, hogy onnantól majd vele fog élni/lakni, nem a szülői házban. Majd ezután a pár, és a násznép együtt mennek házasodni.

Van akik most is megtartják ezt a szokást, hiába élnek együtt már, egyébként nagyon szép. :)

2013. júl. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
#2-es vagyok. azt elfelejtettem leírni, hogy a kikéréskor elbúcsúztatják a lányt a szülői háztól, azaz általában a vőfély búcsúzik a lány nevében a szülőktől, testvérektől, nagyszülőktől. :)
2013. júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Ráadásul nagyon jó, ha távoli rokonok vannak, akkor ott a gyülekező, át tudnak öltözni, kapnak egy frissítő italt...


Jön a vőlegény a vőféllyel, kikérik a menyasszonyt, elbúcsúztatják, van sírás rívás...de mókáznak is előtte kicsit...

Ezzel ráhangolják a násznépet a szertartásra. Nekem jó tapasztalataim vannak, így nekünk is lesz (vőlegényemnek semmilyen tapasztalata sincs:))

Ezek után a vőlegényem az édesanyjával megy be a terembe, engem pedig az édesapám vezet be...

2013. júl. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm 2 éve házasodott, ők is a templomban találkoztak. Nem is volt menyasszony kikérés, hanem a menyasszony, a koszorúslányok és a menyasszony családja együtt ment a templomba (gyalog, mert egy saroknyira volt).
2013. júl. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Áruljátok már el, miért kell lepontozni a válaszomat? Mi a nem hasznos benne?
2013. júl. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!! :))
2013. júl. 15. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!